Strona główna serwisu
Europol alarmuje: 10 tys. dzieci uchodźców zaginęło bez wieści. Część może być ofiarami gangów

Europol alarmuje: 10 tys. dzieci uchodźców zaginęło bez wieści. Część może być ofiarami gangów

• Europol: ponad 10 tys. dzieci uchodźców zaginęło po przyjeździe do UE
• Wiele z nich mogło paść ofiarami gangów handlujących ludźmi
• Najwięcej nieletnich przepadło we Włoszech i Szwecji
Dziecko w obozie dla uchodźców przy granicy Serbii z Macedonią Dziecko w obozie dla uchodźców przy granicy Serbii z Macedonią ()
Szef sztabu Europolu Brian Donald powiedział brytyjskiemu magazynowi "The Observer", że we Włoszech zaginęło 5 tys. takich dzieci, a kolejny tysiąc w Szwecji.

Jak podają działacze Europolu, część porwanych zmuszana jest do niewolniczej pracy lub prostytucji. Donald uspokaja jednak, że z pewnością nie dotyczy to wszystkich zaginionych. - Po prostu nie wiemy gdzie i z kim przebywają oraz co się z nimi dzieje - tłumaczy.

Ostatnie działania europejskiej policji doprowadziły do zlokalizowania osób zaangażowanych w nielegalny proceder. Jak poinformował Brian Donald, część śladów prowadzi do więzień w Niemczech i na Węgrzech. Przebywają tam przestępcy mający bezpośredni związek z osobami zaangażowanymi w działalność przestępczą, wykorzystującą kryzys migracyjny.


Według danych brytyjskiej organizacji Save the Children w 2015 roku do Europy przybyło co najmniej 26 tysięcy dzieci uchodźców. Działacze instytucji odnotowali przypadki wykorzystywania seksualnego, przemocy oraz wyłudzeń, w które byli zaangażowani wspomniani nieletni.
IAR, "The Observer", "The Guardian"

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (315)
Nie zgadzam się z opinią
53
Zgadzam się z opinią
1177
~Kimka 2016-01-31 (16:47) 10 godzin i 10 minut temu

Ja tamzadnych dzieci nie widzialem wsrod uchodzcow. Chyba ze jest mowa o 17 letnich bykach...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 25

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
981
~th 2016-01-31 (18:44) 8 godzin i 13 minut temu

ktoś tu już pisał i podawał na forum dane statystyczne, że wśród "dzieci" i dzieci przybyłych do Europy ok 90% to są chłopcy. Gdzie są dziewczynki? Bo to jakieś bardzo dziwne zjawisko, że wśród tych "uchodźców" nie widać specjalnie ani kobiet ani dziewczynek ani starców ani kalek. Czyżby oni zostali w kraju, żeby walczyć??? Bo mnie to wygląda jakoś tak, jak by ktoś do Europy przysłał armię. Bo to armia składa się z młodych zdrowych byczków w wieku 20-40 lat, a tacy właśnie ludzie do Europy przybyli. Czy teraz będą czekać na przerzut broni na teren Europy? Jak świat światem uchodźcami zawsze były kobiety, dzieci i starcy. Tu mamy do czynienia z zupełnie odwrotną sytuacją.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
920
~Mieszkanka Szwecji 2016-01-31 (18:35) 8 godzin i 22 minut temu

Te dzieci mialy ponad 20 a nawet 30 lat przyjezdzajac do Szwecji, wiec w szybkim tempie dorosly by otrzymac socjal,,,,proste

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
318
~Misiu 2016-01-31 (18:49) 8 godzin i 8 minut temu

Na milion sto tysięcy przybyłych (tylko do niemiec) 26 tysięcy dzieci ! Widać dokładnie proporcje !!!!! Uchodźcy Hłe- Hłe !!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
301
~Kat 2016-01-31 (18:49) 8 godzin i 8 minut temu

Dzieci miały wzbudzić litość wśród porąbanych lewaków a teraz mogą nawet gryść ziemię.Taki to wredny naród

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
300
~tkm 2016-01-31 (18:57) 8 godzin temu

Czyli około 2 procent. No faktycznie tabuny kobiet z dziećmi.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
263
~Antykalif 2016-01-31 (19:12) 7 godzin i 45 minut temu

Dzieci to tylko szantaż, aby przekraczać europejskie granice i wyłudzać zasiłki. Potem można je sprzedać innym, aby je wykorzystali w ten sam sposób. Można też je naszprycować narkotykami i wykorzystać do żebrania na ulicy. Można też rozebrać na poszczególne organy i sprzedać z zyskiem. Imperatorowa Merkel nakręciła gigantyczny rynek dla różnych gangów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
245
~Vertebrate 2016-01-31 (18:53) 8 godzin i 4 minuty temu

26 tys. dzieci wobec ponad miliona przybyłych....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
241
~ja 2016-01-31 (18:41) 8 godzin i 16 minut temu

a moze zostaly po prostu sprzedane.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
219
~nick 2016-01-31 (19:18) 7 godzin i 39 minut temu

Ściema i tania sensacja którą teraz rozdmuchują media. Prawda jest taka, że te "...tysiące dzieci uciekających przed wojną..." były tylko na papierze i banerach lewactwa, które chce ściągać na siłę ten syf do Europy. Te "dzieci" to wypasione byki z ajfonami, którzy zostawili kobiety i dzieci w biedzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
208
~Halina 2016-01-31 (18:55) 8 godzin i 2 minuty temu

Przehandlowanie dziecka to dla plemieńca żaden problem. On zachęcony interesem produkuje drugie. I później się dziwimy, że nagle w społeczeństwie mamy tyle morderców.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
158
~agnieszka 2016-01-31 (18:56) 8 godzin i 1 minutę temu

Ja pier...le co za ku..ewski świat. Mam chyba za małą głowę aby pojąć ze, zwyczajnie, człowiek człowiekowi może zrobić taka krzywdę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
149
~babcia 2016-01-31 (19:05) 7 godzin i 52 minut temu

Co za glupi artykul . Tu nie chodzi o dzieci uchodzcow, tylko o niepelnoletnich uchodzcow, ktorych rodzice wyslali do Europy. Wielu z tych "nieletnich" jest pelnoletnich, ale poniewaz nie maja paszportow, moga sie starac o lepsza opieke.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
139
~Bibi 2016-01-31 (18:43) 8 godzin i 14 minut temu

Jesli to prawda to znaczy ze mozna krecic interes w kazdej sytuacji . Człowiek zawsze znajdzie sposob na zarobienie kasy. Smutne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
135
~m 2016-01-31 (19:07) 7 godzin i 50 minut temu

Skoro latwo im bylo kupic falszywy Syryjski paszport to m9gli tez kupic Bulgarski, Grecki czy nawet Brytyjski. Poza tym rodzice i ich dzieciaki siedza sobue gdzies na czarno korzystajac z opieki zdrowotnej na papiery kuzyna. Albo twierdzenie ze maja 14 lat zamiast swoich prawdziwych 25 zaczelo im przeszkadzac...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
137
~Zbyszek 2016-01-31 (19:02) 7 godzin i 55 minut temu

Bardziej interesują mnie dzieci Lechitów,pomijane i gnębione.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
114
~kobo 2016-01-31 (19:39) 7 godzin i 18 minut temu

Jeśli nie wiadomo ilu nielegalnych imigrantów dotarło do Europy, to skąd są dane o 10 tys. Zaginionych dzieci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
116
~Ja sie pytam 2016-01-31 (19:08) 7 godzin i 49 minut temu

A gdzie ich rodzice?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
101
~kkkkkkkkkkkk 2016-01-31 (19:16) 7 godzin i 41 minut temu

chce zyc ,ale w ten swiat powinien juz pier,,,,,,meteor.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
88
~poStroniePolski******************* 2016-01-31 (21:44) 5 godzin i 13 minut temu

Faktycznie Merkel rozwaliła NIE PÓŁ ALE CAŁĄ EUROPĘ I WSZYSTKO CO TERAZ ROBI TO CHCE TEN "PORZĄDEK PO ISLAMSKU " SPROWADZIĆ RÓWNIE, NA POLSKĘ ********************************************************** " TAKIEGO WAŁA PANI MERKEL " ********************************KOPACZ TOBIE TEZ TEGO NIE ZAPOMNIMY !!!!!

odpowiedz