więcej

Dziecko Williama i Kate ma już imię.

BBC News, IAR, PAP, WP.PL |  aktualizacja 2013-07-24 (20:43) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień i 34 minuty temu
drukuj

Księżna Kate i książę William zdecydowali, że ich pierworodny syn, trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, będzie nosił imiona George Alexander Louis - poinformował w środę Pałac Kensington.


Najmłodszy członek rodziny królewskiej - zdjęcia

Oficjalny tytuł pierwszego potomka książęcej pary będzie brzmiał książę Cambridge George.

Wielka Brytania miała dotychczas sześciu monarchów o tym imieniu (ostatni to Jerzy VI, ojciec Elżbiety II), na Alexandra nalegała Kate, a Louis to czwarte imię Williama - zauważa BBC. Agencja dpa dodaje, że Louis może być hołdem wobec admirała lorda Louisa Mountbattena - wuja królewskiego małżonka księcia Filipa, który zginął w 1979 roku w dokonanym przez IRA zamachu bombowym.

Media podają, że imiona dla małego księcia najprawdopodobniej przedstawiono wcześniej Elżbiecie II podczas jej wizyty w Pałacu Kensington, londyńskiej rezydencji Kate i Williama. Monarchini po raz pierwszy zobaczyła wówczas swojego prawnuka. Nie towarzyszył jej książę Filip, który przeszedł niedawno operację jamy brzusznej.

U bukmacherów najczęściej obstawiano imiona: George, James i Alexander.

Po wizycie królowej młodzi rodzice wraz z synem udali się do domu rodziców Kate, państwa Middletonów, w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire, gdzie - jak podano - będą wypoczywać po trudach ostatnich dni.

BBC zauważa, że z ogłoszeniem imion najmłodszego członka rodziny królewskiej nie zwlekano długo. Dla porównania imię księcia Williama ogłoszono dopiero tydzień po jego narodzinach w 1982 roku, a imię księcia Karola, ojca Williama, świat poznał dopiero 42 dni po jego narodzinach w 1948 roku.

Wiele brytyjskich świeżo upieczonych matek postanowiło czekać z nazwaniem swego niemowlęcia do czasu, gdy zostanie ogłoszone imię małego księcia lub księżniczki. Mówią, że marzą o tym, by ich dziecko nosiło takie samo imię. Zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii, imię dziecka należy zgłosić do urzędu najpóźniej sześć tygodni po jego urodzeniu.

31-letnia księżna Cambridge urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu); noworodek ważył ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu. Chłopiec, który już ma tytuł księcia Cambridge, będzie trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu.


(ib, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 118 35.65%
nie 213 64.35%

Przeczytaj też

Księżna Kate dziękuje za prezent z Polski

dodane 2013-08-20 (10:20) 1 rok 5 miesięcy 5 dni 10 godzin i 57 minut temu

Królowa po raz pierwszy odwiedziła swojego nowego prawnuka

dodane 2013-07-24 (15:45) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 32 minuty temu

materiał foto

Dziadkowie odwiedzili następcę tronu Wielkiej Brytanii

dodane 2013-07-23 (19:34) 1 rok 6 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

Royal Baby miało ponad 25 tys. tweetów na minutę

dodane 2013-07-23 (13:00) 1 rok 6 miesięcy 2 dni 8 godzin i 17 minut temu

materiał foto

Księżna Kate w szpitalu - Londyn w amoku

dodane 2013-07-22 (13:34) 1 rok 6 miesięcy 3 dni 7 godzin i 43 minuty temu

Dziecko księcia Williama i księżnej Kate ma już hasło w Wikipedii

dodane 2013-07-22 (11:55) 1 rok 6 miesięcy 3 dni 9 godzin i 22 minuty temu

materiał wideo

Ekspert protokołu: "Royal baby" już popełniło gafę - spóźniło się

dodane 2013-07-22 (10:59) 1 rok 6 miesięcy 3 dni 10 godzin i 18 minut temu
materiał foto

Pieniądze brytyjskiej rodziny królewskiej

dodane 2013-07-17 (09:42) 1 rok 6 miesięcy 8 dni 11 godzin i 35 minut temu

materiał foto

Prezenty dla królewskiego potomka

dodane 2013-07-15 (13:55) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 7 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (749)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

231
16
~gfyfytg 2013-07-24 (19:37) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 40 minut temu

lepiej jakby Marian miał

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

220
20
~yaroyankol 2013-07-24 (19:37) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 40 minut temu

Ja codziennie siedzę na tronie i jakos o mnie tak tyle nie piszą..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

160
26
~kolo 2013-07-24 (19:36) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 41 minut temu

Przestańcie!!!! Co nas to obchodzi???? Co to za żałosny medialny cyrk z tą Anglią???!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

116
14
~anonim 2013-07-24 (19:35) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 42 minuty temu

Jeszcze nas poinformujcie czy pierwsza kupka była zdrowa.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

97
3
~sda 2013-07-24 (21:03) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień i 14 minut temu

Jakie jutro są promocje w biedronce ??

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

101
16
~Jacek 2013-07-24 (19:36) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 41 minut temu

A mogli mu nadać na imię "Tradycja" :)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

84
10
~kazek 2013-07-24 (22:58) 1 rok 6 miesięcy 22 godziny i 19 minut temu

A kogo to obchodzi?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

92
21
~kama 2013-07-24 (19:35) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 42 minuty temu

Po naszemu Jerzy Aleksander Ludwik. Tradycyjnie i ładnie.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

74
10
~dariusz.cwynar 2013-07-24 (19:37) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 40 minut temu

spoko!!!!! tylko oni nie zadecydowali tylko babcia jak juz!!!! ELZUNIA!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

87
23
~Maniek 2013-07-24 (19:36) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 41 minut temu

Rzygam tęczą.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

74
20
~kolo 2013-07-24 (20:23) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień i 54 minuty temu

A kogo to wogóle obchodzi????

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

65
15
~kicha 2013-07-24 (22:16) 1 rok 6 miesięcy 23 godziny i 1 minutę temu

A co mnie to k*rwa obchodzi?? Pracy nie ma a rachunki trzeba placic! Mam sie cieszyc z jakiegos bachora w obcym kraju???

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

46
7
~sts 2013-07-24 (22:52) 1 rok 6 miesięcy 22 godziny i 25 minut temu

Powiedzmy wprost, jakby urodził się naszej parze prezydenckiej syn to zagranicą by tylko o tym wspomnieli, a u nas media robią z narodzin księcia z Wielkiej Brytani szopke na miare święta narodowego. Wszedzie w prasie,wiadomościach w radiu, internecie najważniejsza informacja ostatniego tygodnia to narodziny jakiegoś księcia, aż się rzygać się chce słuchając ciągle o tym. Tak jakby to wydarzenie wniosło coś do rzeczywistości przeciętnego Polaka. Mam w d..ie to że książe ma tak czy siak na imie, tak samo jak oni nas mają w d..ie

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

43
4
~ww 2013-07-24 (21:39) 1 rok 6 miesięcy 23 godziny i 38 minut temu

A co nas Polaków to obchodzi. Paraolimpiady nie transmitowali , gdzie zdobylismy mnóstwo medali a takie głupoty transmitują. Kto im za to zapłacił?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

46
8
~lol 2013-07-24 (21:31) 1 rok 6 miesięcy 23 godziny i 46 minut temu

Media mają czym przykryć ten tuskowy bajzel ! Będą eksploatować temat tak jak z Katarzyną W. i księdzem Lemańskim !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

57
20
~boris becker 2013-07-24 (20:20) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień i 57 minut temu

A co mnie to obchodzi ...? Jakaś gejowska kraina z dziwnymi mieszkańcami co są najgłupsi w całej Europie.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

52
19
~George to Jerzy !!! Piszcie po polsku 2013-07-24 (22:36) 1 rok 6 miesięcy 22 godziny i 41 minut temu

A królowa to Elisabeth czy Elżbieta ? A książę Walii to Charles czy Karol ? Nieuctwo na wp.pl jest porażające. Zapamiętajcie sobie imiona tłumaczymy na polskie, zwłaszcza imiona monarchów. Wszystkie powinny być tłumaczone, przypomina o tym od lat Janusz Korwin-Mikke. Jednak nikomu nie przychodziło na razie, z wyjątkiem tffórców wp.pl i im podobnych, żeby nie tłumaczyć imion monarchów. George to Jerzy !!!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

51
19
~ksia 2013-07-24 (19:36) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 41 minut temu

Bardzo ładnie, tak zwyczajnie :) Gratulacje dla rodziców.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
5
~pyton 2013-07-24 (20:32) 1 rok 6 miesięcy 1 dzień i 45 minut temu

CZY BYŁO POSIEDZENIE SEJMU, NA KTÓRYM OMAWIANO TRAGICZNĄ SYTUACJE GOSPODARCZĄ POLSKI, CZY TYLKO MI SIĘ TAK WYDAJE? A MOŻE TO CAŁKIEM NIEWAŻNY BZDET?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

31
2
~VIVA SWEET GEORG!!!! 2013-07-25 (12:02) 1 rok 6 miesięcy 9 godzin i 15 minut temu

Za granica po kazdych narodzinach sklada sie zyczenia maluchowi a znajomi i rodzina przynosza prezenty (ubranka , przydatne gadzety) . Jest szacunek do dzieci. NIE ROZUMIEM TEJ ZAWISCI U POLAKOW. Jestem zaskoczona taka reakcja z waszej strony. Ja na emigracji zmienilam mentalnosc i takie slowa na forum tutaj mnie przerazaja. Co ma wspolnego to malenstwo z wasza sytuacja polityczna?? Bo nie rozumiem. Czy musicie myslec bez przerwy o biedzie i Tusku?! Po co na niego glosujecie? dalej ma wysokie poparcie. Oderwijcie sie choc raz od rzeczywistosci, wszedzie trzeba pracowac na chleb i wszedzie roznie bywa , nie tylko w Polsce. W kazdym razie NIE WYPADA OBRAZAC TO MALE NIEWINNE DZIECKO!. Osmieszacie sie tym a i tak nic wam w niczym nie pomoze. Jak was nie interesuje ten news to wcale nie musicie tu klikac, ale uszanujcie czyjes szczescie a nie jadem zucacie, brrrr. Co za narod!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ławrow: za zaostrzenie sytuacji odpowiada Ukraina
dodane 2015-01-25 (16:25) 4 godziny i 52 minuty temu

materiał wideo

Trzy ataki separatystów na Mariupol. Jest wiele ofiar i rannych
dodane 2015-01-24 (10:20) 1 dzień 10 godzin i 57 minut temu

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"
dodane 2015-01-24 (08:35) 1 dzień 12 godzin i 42 minuty temu

Nowy kandydat na prezydenta. "Może to ostatnia próba"
dodane 2015-01-24 (12:22) 1 dzień 8 godzin i 55 minut temu

"Zadzwonili z Watykanu. Myślałam, że to jakiś żart"
dodane 2015-01-23 (20:30) 2 dni i 47 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 14097