Strona główna serwisu
Bombowce Rosji nad Bałtykiem -​ NATO wysłało myśliwce

Bombowce Rosji nad Bałtykiem -​ NATO wysłało myśliwce

Dwa myśliwce NATO wysłano w przestrzeń powietrzną nad Bałtykiem w związku z przelotem dwóch rosyjskich naddźwiękowych bombowców Tu-22M - poinformowało litewskie Ministerstwo Obrony.
Bombowiec Tu-22 Bombowiec Tu-22 ()
- Dziś rano dwa niemieckie myśliwce, uczestniczące w misji NATO o nazwie Air Policing, zostały wysłane nad Morze Bałtyckie. Zidentyfikowały i eskortowały dwa rosyjskie Tu-22M lecące nad Bałtykiem - powiedziała cytowana przez agencję BNS rzeczniczka litewskiego resortu obrony Ugne Naujokaityte. Dodała, że resort został poinformowany o planowanym locie Rosjan.

Z kolei łotewski minister obrony Artis Pabriks powiedział agencji BNS, że Ryga otrzymała informację o planach przeprowadzenia przez Rosję ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, lecz zwróciła się do strony rosyjskiej, by ta przedstawiła szczegółowe dane o przelocie bombowców nad neutralnymi wodami Morza Bałtyckiego. - Chcemy otrzymać wyjaśnienia - powiedział minister.

Dodał, że Łotwie bardzo zależy na wyjaśnieniach, aby uniknąć politycznych spekulacji przed planowanym na sobotę referendum w sprawie przyznania językowi rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego Łotwy.


Pomysł nadania rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego na Łotwie forsują mieszkający tam Rosjanie i ludność rosyjskojęzyczna, którzy stanowią około 1/3 liczącej niewiele ponad 2 mln ludności kraju.

- Brak szczegółowych wyjaśnień w kwestii celu ćwiczeń sprawi, że Łotysze uwierzą, iż istnieje związek między nimi a referendum - powiedział szef resortu obrony.

W operacji ochrony przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii, która nosi nazwę Baltic Air Policing, uczestniczą obecnie cztery niemieckie myśliwce F-4 Phantom.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (763)
Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
536
~Leszek- Gdynia 2012-02-17 (17:00) 18 godzin i 49 minut temu

A co z naszymi F16- czekały na odwilż czy nie były w stanie odpalić?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 34

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
473
~JA 2012-02-17 (18:02) 17 godzin i 47 minut temu

Ludzie! Nie uzalajcie sie na forach! Trzeba wyjsc na ulice,zjednoczyc sie i pognac ten rzad! Tak dalej byc nie moze! Najwyzszy czas zakonczyc ta parodie! Czas na polska wiosne! Dosc klamstwa,zlodziejstwa i obludy! Czekam na propozycje! Data i miejsce- to trzeba jakos zaczac. Czekam na chetnych lj-bs@wp.pl PS. Nie jestem sam,zebralem okolo setki zdesperowanych ktorzy chetnie rozszarpali by rudego. Pozdrawiam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 40

Nie zgadzam się z opinią
59
Zgadzam się z opinią
253
~Zetorix 2012-02-17 (17:31) 18 godzin i 18 minut temu

Pamiętam jak przed katastrofą smoleńską były obawy ze strony Pisu że na granicach rosjanie ćwiczą atak zbrojny na polskę. Sikorski tego nie potwierdził, potwierdziły inne media zagraniczne, o tym ludzie zapomnieli. Nie trzeba było długo czekać, dziwne spotkania premiera z Putinem na molo, kazdy zadawał sobie pytanie o czym oni tam tak biadolili?...i o...mamy katastrofę samolotu w którym leciała nasza elita, jeszcze wcześniej rozibł się też w lesie samolot CASA, Nasi najlepsi piloci polegli, w następstwie, jesteśmy świadkami rozbioru naszych sił narodowych, nie posiadamy żadnej na chwilę obecną obrony, nawet tej cybernetycznej. Jesteśmy świadkami prób rosyjskich uzbrojeń co w efekcie może być małym przedsmakiem tego co nas może spotkać w przyszłości. Przecież nie jeden raz wisiało nad nami kremlowskie widmo....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18