więcej

20 października kanonizacja Jana Pawła II?.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP, IAR |  aktualizacja 2013-03-19 (17:55) 1 rok 4 miesiące 5 dni 1 godzinę i 10 minut temu
drukuj


Kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy inauguracyjnej papieża Franciszka
Kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy inauguracyjnej papieża Franciszka opinie
Pierwszym świętym, którego papież Franciszek może wynieść na ołtarze już w październiku, mógłby być Jan Paweł II - podała włoska agencja prasowa Ansa.

Według agencji nowy papież zapewnił o tym tuż po swym wyborze kardynała Stanisława Dziwisza. Ten jednak twierdzi, że nie rozmawiał z papieżem Franciszkiem na temat ewentualnej kanonizacji Jana Pawła II. - Nie rozmawialiśmy na temat kanonizacji ze względu na powagę tej sprawy - podkreślił kard. Dziwisz. Wyraził opinię, że tak złożona kwestia wymagałaby specjalnego spotkania, a nie krótkiej rozmowy z papieżem.

W lutym w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych złożono dokumentację wybranego sygnału o możliwym cudzie uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II. Prefekt kongregacji kardynał Angelo Amato powiedział 20 lutego: "Sprawa postępuje bardzo dobrze".

Wkrótce wybranym do kanonizacji przypadkiem - którego szczegóły nie są znane - zajmie się w kongregacji komisja lekarzy. Potem do analiz przystąpi komisja teologów, a następnie kardynałów. To zaś oznacza co najmniej kilka miesięcy pracy.

Włoska agencja podała możliwą datę kanonizacji: 20 października. Dominuje jednak przekonanie, że kanonizacja wydaje się bardziej prawdopodobna w przyszłym roku.

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 436 84.01%
nie 83 15.99%

Przeczytaj też

Ekspert: zmiana papieża bez wpływu na kanonizację Jana Pawła II

dodane 2013-03-17 (09:49) 1 rok 4 miesiące 7 dni 9 godzin i 16 minut temu

W innych serwisach


Opinie (561)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

16
29
~DON DIEGO DE LA VEGA 2013-03-20 (08:01) 1 rok 4 miesiące 4 dni 11 godzin i 4 minuty temu

WYZNAWCY SZATANA CZYLI ŚWIADKOWIE JEHOWY CHCĄ Z POLAKÓW ZROBIĆ SWOICH NIEWOLNIKÓW.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

1
1
~Jezus!!!!!!!!!!! 2013-03-22 (19:03) 1 rok 4 miesiące 2 dni i 2 minuty temu

Już się zesrałem

odpowiedz

31
14
~jaks 2013-03-20 (08:17) 1 rok 4 miesiące 4 dni 10 godzin i 48 minut temu

JP 2 swięty od pedofili, malwersantów finansowych i średniowiecznej ciemnoty.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
21
~Gallus 2013-03-20 (09:14) 1 rok 4 miesiące 4 dni 9 godzin i 51 minut temu

Jestem katolikiem i smiac mi sie teraz chce z ateistow i innych bezmózgów nie wierzacych w cuda, ale ten sie smieje kto sie smieje ostatni, gdyz nasz Pan zesle ludzi ktorym nie chcialo sie wierzyc za zycia na wieczne meczarnie w otchlaniach piekiel.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

90
72
~Wierzba 2013-03-19 (18:41) 1 rok 4 miesiące 5 dni i 24 minuty temu

"Irena Kinaszewska - zmarła 30 sierpnia 1990 roku. Ślady po Irenie Kinaszewskiej, konkubinie Karola Wojtyły z pieczołowita bezwzględnością zaciera kościelna, katolicka hierarchia. Kochanka stalą się bardzo niewygodna w momencie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Karol Wojtyła jak wynika z relacji licznych żyjących jeszcze świadków długoletniego romansu poświecił życie rodzinne, a także spłodzonego syna dla kariery kościelnej, tak jak to od wieków wielu księży i biskupów. Syn Ireny Kinaszewskiej, Adam K. zmarł w niejasnych okolicznościach w grudniu 2008 roku, krótko po tym jak zadeklarował publicznego ujawnienie faktu ojcostwa Karola Wojtyły. Podobno przeprowadził w tym celu badania genetyczne w renomowanej zachodniej klinice. Zbiegło się to z zamrożeniem procesu beatyfikacji rzekomo świętego Jana Pawła II. Kandydaci do świętości miewają swoje jakże mroczne i jakże rozkoszne tajemnice, które czasem dopiero po wiekach wychodzą na światło dzienne. Ksiadz Andrzej Bardecki zmarl w niewyjasnionych okolicznosciach w 2001 roku wiele tajemnic zabierajac do grobu, jednak wiele z dokumentacji na temat romansu Ireny Kinaszewskiej i Karola Wojtyly zdolal tak dobrze ukryc, ze nie zostala odnaleziona. Skopiowal wszystko, a takze ukryl wiele autentycznych dokumentów, jak nagrania ze wspólnych czułych i rozkosznych nocy, jakie Karol z Irena ze soba spedzali. Ksiadz Andrzej Bardecki byl przyjacielem Karola Wojtyly, ale tez znal dobrze historie i metody Kosciola, zatem wiedzial jak sie zabezpieczyc, choc nie do konca skutecznie." Ciekawe czy owe dokumenty kiedykolwiek ujrzą światło dzienne ?

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

2
1
~WIM# 2013-03-20 (13:09) 1 rok 4 miesiące 4 dni 5 godzin i 56 minut temu

Ta katolska dzicz niczego nie zrozumie, oni mają patent na wszelkie bezeceństwa wobec współrodaków. Chętnie by rozpalili nowe stosy... z uśmiechem na ustach dziczy.

odpowiedz

3
2
demomanscout 2013-03-20 (12:19) 1 rok 4 miesiące 4 dni 6 godzin i 46 minut temu

Czy katolicy w ogole widza, ze wersja 10 przykazan ktora ich nauczyli w kosciele jest ocenzurowana?

odpowiedz

5
5
~ojej 2013-03-20 (09:13) 1 rok 4 miesiące 4 dni 9 godzin i 52 minuty temu

do Chrystusa sie modlcie i Aniolow Świetych nie wojtyly

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
2
~~wacio 2013-03-20 (10:42) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 23 minuty temu

Dlaczego wszyscy święci to "nienormalni" ? Byli inni i tyle ! Gdyby żyć wg. ich reguł , to świat przestałby istnieć ! Cuda ? Jakie cuda ? Pooglądajcie DYNAMO czy Mindfreak -Criss A.Tam zobaczycie dopiero" cuda".Za czasów Jezusa działał wspólczesny mu kaznodzieja Hanina Bendoza i też czynił takie same cuda, lecz o tym mało kto wie.Modlić sie do obrazu( figury), a on do mnie ani razu.Idiotyzm ! Dla nieuków.

odpowiedz

0
2
~Achilles 2013-03-20 (10:42) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 23 minuty temu

Nie doczytałem się w Biblii że,Pan Bóg nazywa się Karol Wojtyła vel Jan Paweł 2. Z tego co mi wiadome jest to iż Pan Bóg,Jezus Chrystus i Duch Święty są Osobami Świętymi,czyżby Watykan posiadał inną biblię o której nikt nie wie.

odpowiedz

3
1
~algon 2013-03-20 (10:39) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 26 minut temu

Czy cuda na kiju są też zaliczane do tego kabaretu? Na moim kiju wieszały się cztery koleżanki w akademiku a na kiju Jasia tylko Irenka.

odpowiedz

1
1
~korzenny 2013-03-20 (10:35) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 30 minut temu

Katolicyzm te sekta a papież to antychryst!!!!!!

odpowiedz

23
5
~Ciekawy 2013-03-19 (22:17) 1 rok 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 48 minut temu

Ciekawe, czy tym razem znajdą jakiś bardziej wiarygodny przypadek niż "cud uzdrowienia" będący podstawą beatyfikacji, czyli "uzdrowienie" zakonnicy z choroby Parkinsona. Warto przypomnieć, że choroba Parkinsona jest (według różnych źródeł) błędnie diagnozowana w około 10-30% przypadków. Nie jest znany żaden jednoznaczny test umożliwiający potwierdzenie diagnozy (nie ma możliwości weryfikacji przy pomocy pomiaru jakiegoś wskaźnika, prześwietlenia, itp.), więc diagnoza jest stawiana na podstawie historii choroby i obserwacji pacjenta. W literaturze medycznej można znaleźć listę co najmniej kilkunastu chorób (niektóre z nich są jak najbardziej uleczalne), które są mylnie diagnozowane jako choroba Parkinsona. W tej sytuacji oczywiste jest, że dużo bardziej prawdopodobny jest błąd medyczny aniżeli to, że uzdrowienie z tej choroby jest "cudem".

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
1
~synek 2013-03-20 (10:27) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 38 minut temu

Tylko katolicy wymyślili sobie szatana, więc są jego wyznawcami. Dziwić może tylko to, że obarczyli tym kłopotem swojego wszechwładnego, miłosiernego i kata swojego syna.

odpowiedz

2
1
~nieuświadomiony 2013-03-20 (10:25) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 40 minut temu

Kościół chyba ma dość świętych i być może obecny papież ma ważniejsze problemy do załatwienia niż produkcja kolejnych świętych .

odpowiedz

1
1
~ted 2013-03-20 (10:24) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 41 minut temu

ale nowina bzdury

odpowiedz

47
16
~katolik 2013-03-20 (07:29) 1 rok 4 miesiące 4 dni 11 godzin i 36 minut temu

Jeśli do kanonizacji potrzebne są cuda, to cudów to ci JP2 na terenie Polski zrobił dużo. Niektóre z nich wymienię. 1. Cudowne pomnożenie diecezji - do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu „Papy” ponad dwukrotnie rozmnożyły się - do 44. A dlaczego? Bo chodziło o grunty od państwa. 2. Cudownie rozmnożyły się kościelne metropolie – do 15 szt 3. Cudowne rozmnożenie liczby biskupów – do 131 szt 4.Cudowne rozmnożenie własności ziemi: dla diecezji 50 ha, dla seminarium 50 ha, dla parafii 15 ha no i „odzyskanie” podobno zabranych gruntów. 5. Cudowne rozmnożenie terytorium Watykanu na terenie Polski. W Polsce obszar kościelny przekracza już 22 krotnie wielkość Watykanu. 6. Cuda na patyku w nauczaniu religii. Za państwowe pieniądze utrzymujemy z podatków 31 tys. etatów nauczycieli religii co daje koszty około 1,08 mld złotych rocznie. 7. Za błogosławionym wstawiennictwem JP 2 mamy ponad 150 oficerów – kapelanów Wojska Polskiego z generałami włącznie, suto opłacanych (pensja 5 – 7 tys.) z naszych podatków oraz 96 parafii garnizonowych. W niektórych miejscowościach wojska już nie ma, ale parafia i kapelani zostali. Pensje oficerskie nadal im przysługują. Kosztuje nas ta zabawa w katolików – żołnierzyków około 25,5 mln zł rocznie. Dodać do tego ponad 200 kapelanów więziennych "obsługujących" 156 jednostek penitencjarnych. Etaty kapelanów w każdym szpitalu opłacanych z NFZ na poziomie płacowym lekarza.. 7. Cudowne cyckanie Polski na bazie wymuszonego konkordatu, o Caritasie nie wspomnę. A uprzedzając wpisy typu „jak nie chodzisz do kościoła i nie dajesz na tacę to nie mędrkuj” informuję, że na statystycznego Polaka, wierzącego i niewierzącego, dorosłego i dziecko, itd. wypada po 1767 zł rocznie, w gotówce i naturze dla funkcjonariuszy państwa Watykańskiego w Polsce. I za te cuda powinien być od razu „santo subito” a nie czekać tak długo.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
1
~banxy 2013-03-20 (10:18) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 47 minut temu

Nawet gdyby kanonizowano dziesieciu JP2, to i tak niewiele pomoże to polskiemu katolicyzmowi, który stacza się po równi pochyłej w otchłań szamba. To jak próba galwanizacji śmierdzacego trupa. Rozumiem, że polski kościół chce mieć szybko Polskiego Wielkiego Świetego jako ozdóbkę i cement spajajacy oddalające się od kościoła owieczki, ale te wysiłki są już niestey nadaremne. Lepiej będzie, jeśli polscy hierarchowie kopną się w czoło swoimi oślimi kopytami.

odpowiedz

4
2
~dd 2013-03-20 (10:10) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 55 minut temu

taki z niego bedzie swięty jak z prostytutki cnotka

odpowiedz

2
2
~Niebieski 2013-03-20 (10:09) 1 rok 4 miesiące 4 dni 8 godzin i 56 minut temu

Pobożne życzenia Polaków.Jak się będą modlić do nowego świętego to w Polska będzie krajem miodem i mlekiem płynącym.

odpowiedz