więcej

Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji.

Fakt  Fakt |  dodane 2010-12-30 (07:13) 3 lata 6 miesięcy 25 dni 13 godzin i 3 minuty temu
drukuj


Najniższa emerytura to 650 złotych na rękę, średnia - 1300 zł. - Osoby, które otrzymują świadczenia z ZUS, nie mają złej sytuacji - stwierdziła wczoraj Jolanta Fedak (50 l.), szefowa resortu pracy. Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!

Bronisław Komorowski (58 l.) chce zmienić ustawę, która zabrania łączenia pracy z emeryturą. Od stycznia osoby, które w tej chwili pracują i dostają pieniądze z ZUS, będą musiały wybrać: etat albo emerytura.

Minister Fedak uważa, że wprowadzenie przepisów ograniczających możliwość pracy dla emerytów jest konieczna. - Jeśli miałabym wybierać młodego człowieka, który ma dobre kwalifikacje i dobrze pracuje, ma kredyt we frankach szwajcarskich, dwoje dzieci i niepracującą żonę, a osobę, która również dobrze pracuje i jest na emeryturze, to wybór byłby jasny - powiedziała w TVN24.

- Możemy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie rosło. Dlatego osoby, które mają emeryturę, nie mają złej sytuacji - dodała.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Kluzik spędziła noc z... prostytutką!





(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 9.26%
nie 49 90.74%

Przeczytaj też

Emeryci i renciści dostaną więcej pieniędzy

dodane 2011-01-18 (04:30) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 15 godzin i 46 minut temu

Prezydent nie pomoże pracującym emerytom

dodane 2011-01-12 (02:55) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 17 godzin i 21 minut temu

Gowin: Komorowski popełnił błąd

dodane 2011-01-10 (01:15) 3 lata 6 miesięcy 15 dni 19 godzin i 1 minutę temu

To może być niezgodne z konstytucją!

dodane 2010-12-30 (03:20) 3 lata 6 miesięcy 25 dni 16 godzin i 56 minut temu

PJN proponuje szereg zmian w systemie emerytalnym

dodane 2010-12-28 (15:30) 3 lata 6 miesięcy 27 dni 4 godziny i 46 minut temu

Prezydent: łyżka dziegciu w ważnej ustawie, zmienię to

aktualizacja 2010-12-28 (16:19) 3 lata 6 miesięcy 27 dni 3 godziny i 57 minut temu

materiał foto

100 dni prezydentury

dodane 2010-11-12 (09:47) 3 lata 8 miesięcy 13 dni 10 godzin i 29 minut temu
materiał foto

Tak zamieszka prezydent

dodane 2010-11-09 (06:44) 3 lata 8 miesięcy 16 dni 13 godzin i 32 minuty temu

materiał foto

Wyrwane z kontekstu

dodane 2010-10-21 (20:34) 3 lata 9 miesięcy 3 dni 23 godziny i 42 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (546)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~emeryt 2011-04-04 (21:34) 3 lata 3 miesiące 20 dni 22 godziny i 42 minuty temu

zerwała sie z ksieżyca
Kobieto jesteś do zastąpienia i nie wymądrzaj sie .nie masz w rodzinie takich co maja dochód 1100 zł. ????? posłuchaj co mówia ,spróbuj wyżyc to zobaczysz!!! wstyd ,że mamy takich buraków w rządzie. Byłem za PO teraz jestem za KOMUNO WRÓĆ!!!!!Szkoda słów. Niech rozpieprzy sie ten kraj lepiej wojna niech nastanie dla mnie wszystko jedno lepiej zginąc od kuli niz z głodu.Fedak na rentę albo na sybir z nia .Co za wredna!!!jak jej nie wstyd .Za te wypowiedzi wywalic ją z rządu na bruk.

odpowiedz

1
0
~gutek 2011-01-03 (11:19) 3 lata 6 miesięcy 22 dni 8 godzin i 57 minut temu

a kONKORDAT - 10 MLD ZŁ ROCZNIE
Biedny Kraj utrzymuje watykańskich katabasów.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~jagoda 2011-01-23 (16:01) 3 lata 6 miesięcy 2 dni 4 godziny i 15 minut temu

fedak
bende pisała zmałej litery bo ta szpetna pańi minster jest dla mnie chora na umysle powina się leczyć psychicznie po takiej wypowiedzi ,a rząd na emerture za 600zł to im sie należy ońi nie zdają sobie sprawy że tez bęndą starzy i kazdemu zycze żeby wpadli dołek kredytowy i trafili na czarną listę morze PAN BÓG wysłucha i sprawi im taka starosc .

odpowiedz

0
0
~babcia 2011-01-22 (11:56) 3 lata 6 miesięcy 3 dni 8 godzin i 20 minut temu

dziadostwo
Proponuje p Fedak zyc za 800 zl - 370 czynsz 80 swietlo 40 gaz , tel. pozatym mam psa ktory ma 10 lat i jest chory potrzebuje dla nie go lekarstwa za 40 zl , zapomnialam o swoich lekach 120-150 zl niech mi p Fedak powie jak mam zyc?Wstyd i hanba dla Polski - jak slysze ze emeryci nie maja zle. ten rzad doprowadzi do dziadostwa .

odpowiedz

0
0
~emerytka 2011-01-03 (12:27) 3 lata 6 miesięcy 22 dni 7 godzin i 49 minut temu

Emeryci...
Ludzie nie rozumiecie o co biega. Emeryt może podjąć pracę. Chodzi tylko o przywrócenie poprzednich zasad o nabycie prawa do wypłaty emerytury. Naprzód trzeba się zwolnić z pracy, przedłożwć świadectwo pracy w ZUS i dopiero wtedy ZUS rozpoczyna wypłatę. A pracę można podjąć na nowo-w poprzednim zakładzie lub w całkiem innym. I wtedy pracodawca podpisuje umowę na cas określony, nieokreślony, umowę zlecenie itd.- w zależności od potrzeb. Chyba lepiej dać młodemu (bez innych dochodów z dziećmi na utrzymaniu) pracę na czas nieokreślony niż trzymać na etacie kogoś kto ma już stały dochód, jest mniej wydajny, usamodzielnione dzieci. I gdy trzeba robić redukcję nie ma dylematu kogo łatwiej zwolnić. A tak na marginesie ten co ma małą emeryturę nie szuka pracy-miał słabe zarobki i ciężko pracował i chce odpocząć. O dalszą pracę na emeryturze biją się ci co maję ciepłe i dobrze płatne posadki-tacy chcieliby pracować i do 100.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Czeslaw 2011-01-18 (08:12) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 12 godzin i 4 minuty temu

Fedak na emeryture - najnizsza !!!
Zycze emerytury 650 zl i mieszkania samemu.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
0
~max 2011-01-03 (11:28) 3 lata 6 miesięcy 22 dni 8 godzin i 48 minut temu

emeryt+pracownik
popieram panią minister. Dopusccie młodych do pracy i a nie zmuszajcie do wyjazdu za granice za chlebem. Niech tu pracują i widzą swoją przyszłośc w tym kraju.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
~al 2011-01-18 (07:59) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 12 godzin i 17 minut temu

od dawna jestem za tym aby kazdy
przechodzacy na emeryture,powtarzam kazdy!!otrzymywal jednakowa emeryture,ktora wystarczylaby mu na spokojne utrzymanie,Jesli pracowal cale zycie,powinien sobie odkladac na lepsze dni,jesli nie,to powinno mu to wystarczyc na spokojne zycie.Wowczas np,pani Fedak bedzie mogla powiedziec,ze sytuacja emerytow i rencistow nie jest zla!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~to ja 2011-01-18 (14:13) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 6 godzin i 3 minuty temu

kwota bazowa winna być jednakowa
dla wszystkich emerytów i waloryzowana właśnie co roku.Bo to właśnie ona jest powodem niskich emerytur.BARDZO PROSIMY O TĘ JEDNAKOWĄ KWOTĘ

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~antoni 2011-01-18 (19:23) 3 lata 6 miesięcy 7 dni i 53 minuty temu

opinia
A może tak Pani Fedak dostanie 1300 zł emeryturki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~barbaranowa1 2011-01-18 (20:00) 3 lata 6 miesięcy 7 dni i 16 minut temu

Pani Fedak ... emeryci nie mają tak źle-
Jak kobieto nie jest ci wstyd opowiadać takie bzdury ??!!! Życzę tej bezwstydnej damie doczekania starości i" wiązania końca z końcem" za 1300 złotych. !!!

odpowiedz

0
0
~wybe 2011-01-18 (17:12) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 3 godziny i 4 minuty temu

niewolnicy
Polscy emeryci to niewolnicy ekonomiczni, ponieważ nie mogą osiedlić się w dowolnym kraju UE ani nawet wyjechać na krótki urlop. Za to są pewnymi podatnikami podatku dochodowego, VAT i innych danin.

odpowiedz

0
0
~michu 2011-01-18 (16:03) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 4 godziny i 13 minut temu

emeryci
Droiga pani minister a ile pani zarabia?Coś mi się wydaje, że pani i jej doradcy jesteście zupełnie oderwani od rzeczywistości.Przecież zarobki i emerytury skazują nas na wegetację.Brakuje na opłaty /które jakoś ciągle wzrastają/ nie wystarcza na najprostsze wyżywienie, że nie wspomnę już o wyjeżdzie na krótki urlop.Czy w świetle tego co piszę dalej pani uważa, że jest dobrze? Ciekawe tylko komu.

odpowiedz

0
0
~ierena 2011-01-18 (14:08) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 6 godzin i 8 minut temu

Pani Minister
Może Pani zamieni się ze swoimi poborami na najniższą emeryturę, wtedy zobaczy Pani jak się dobrze żyje. Nie będzie Pani wtedy taka ambitna. Jeżeli po wykupieniu lekarstw i opłaceniu czynszu zostanie Pani 80 zł na przeżycie

odpowiedz

0
0
~JA 2011-01-18 (10:46) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 9 godzin i 30 minut temu

Dobre emerytury.
Z calego serca ,zycze Pani takiej emerytury a przy tym dlugiego oczekiwania na koniec zywota.Zapeniam, ze jest to szczyt szczescia jakie czlowiek w Polsce moze osiagnac.

odpowiedz

0
0
~d.anel 2011-01-18 (09:13) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 11 godzin i 3 minuty temu

Najedzony głodnego..
nigdy nie zrozumie! Jak się ma wypłaty kilka emerytur,to się nie wie, jak można żyć za "niezłą" emeryturę w kwocie do 1000zł. Wypowiedź p.minister powinna otrzymać laur " złotych ust".

odpowiedz

0
0
~emeryt 2011-01-18 (08:45) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 11 godzin i 31 minut temu

''pseudodemokracja''
ja też ze swoją konkubiną ledwo ciągne już15 lat niemożemy znależć pracy zbieramy puszki i pomaga nam opieka społeczna ledwo wystarcza na nalewki Teraz po takim posunięciu rządu to jusz napewno pujde do pracy.

odpowiedz

0
0
~żanin 2011-01-18 (07:40) 3 lata 6 miesięcy 7 dni 12 godzin i 36 minut temu

Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji
" Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!" To nie było by dobre rozwiązanie bo jej emerytura wyniosłaby kilka tysięcy złotych. Wysłać ją an najniższą!

odpowiedz

0
0
~zibi 2011-01-03 (11:04) 3 lata 6 miesięcy 22 dni 9 godzin i 12 minut temu

Prawde kobita mowi
Ja jestem bezrobotny od 2 lat ( od czasu jak skonczyla mi sie robota w Anglii) , i co musze zbierac szyszki i chrust na opal , prad mi dawno odlaczyli . Ja i moja konkubina nie mozemy znalezc zadnej sensownej pracy tzn . takiej za ktora moglibysmy sie utrzymac oraz 2 dzieci . Jak cos jest to 40 - 50 km trzeba miec samochod , owszem sa auta po 1000 zl , ale najpierw tzreba miec te 1000 zl , a benzyna taka droga ze 3/4 pensji wydam na dojazd, a reszty pensji zabraknie na ubezpieczenie grata. To zyjemy z niczego tzn . z przyzwyczajenia . Zbieramy kore na zupei i mech na kotlety. Konkubina czasami dorobi w agencji (teraz bardzo cienko z klientami , to niewiele tego jest. Czasami cos uda nam sie ukrasc w sklepach) . Bysmy wyjechali z Polski ale doslownie nie ma dokad. Wszyscy znajomi z zagaranicy albo na berobociu albo na dorywczych zajeciach. Uprzedzajac pytania za co mam na internet to odpowiadam ze pisze z biblioteki. Szukam przacy w internecie ale doslownie nie ma nic. Albo cos za 1000 zl na reke dla osob z wieloletnim doswiadczeniem na danym stanowisku.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~kiki 2011-01-12 (09:10) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 11 godzin i 6 minut temu

brawo pani minister
proponuję aby pani minister przeszła na emerytuję - 1050 zł miesięcznie i wtedy chciałabym usłyszeć z jej ust że sytuacja emerytów jest dobra.

odpowiedz