Strona główna serwisu
Żona Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji, zwolniona z pracy

Żona Zbigniewa Maja, byłego komendanta głównego policji, zwolniona z pracy

• Beata Maj nie jest już prezesem Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego
• Wątek rzekomego załatwienia pracy żonie pojawił się przy okazji dymisji Maja
• Komendant zrezygnował ze stanowiska w miniony czwartek
• Maj był komendantem głównym policji przez dwa miesiące
Zbigniew Maj Zbigniew Maj ()
Oficjalnie prezes Beata Maj została zwolniona przez radę nadzorczą Towarzystwa Budownictwa Społecznego - podaje RMF FM. Wiceprezydent Kalisza Piotr Kościelny tłumaczył, że decydujący był brak współpracy na linii ratusz - prezes.

Beata Maj - według stacji - nie ma wątpliwości, że jej zwolnienie ma związek z dymisją męża.

Rezygnacja Maja


Komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj zrezygnował ze stanowiska w miniony czwartek. W poniedziałek premier Beata Szydło podpisała jego dymisję.

Maj tłumaczył, że zrezygnował ze stanowiska m.in. dlatego, że przygotowywano wobec niego prowokację przez b. funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji (tzw. policja w policji) i wykorzystano materiały sprzed kilkunastu lat, kiedy prowadził pracę operacyjną. - Złożyłem rezygnację, żeby nie obciążać całej formacji - mówił Maj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Chodzi o sprawę z 2003 roku


Według medialnych doniesień chodzi o wydarzenia sprzed kilkunastu lat, kiedy Maj pracował w Kaliszu. Były informator policji miał go szantażować; sugerował, że Maj przyjął od niego pięć butelek alkoholu, a także pożyczył dziesięć tys. zł, których nie oddał. Insp. Maj oświadczył, że badane są "okoliczności i donosy, które nie mają żadnego pokrycia w faktach".

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oświadczył, że w tej sytuacji jedynym dobrym rozwiązaniem jest rekomendowanie premier Beacie Szydło odwołania insp. Maja ze stanowiska komendanta głównego policji. Dlatego - dodał szef MSWiA - "że nie może być wątpliwości co do komendanta głównego policji".

Maj był komendantem głównym policji przez dwa miesiące. MSWiA poinformowało, że "w ramach istniejących możliwości prawnych procedury sprawdzające kandydata na Komendanta Głównego Policji z całą starannością zostały dopełnione".

Obowiązki szefa KGP przejął dotychczasowy pierwszy zastępca mł. insp. Andrzej Szymczyk.
RMF FM, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (389)
Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
837
~nyckt 2016-02-16 (07:15) 1 godzinę i 31 minut temu

to był Maj pachniała saska Kępa...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
653
~Polak 2016-02-16 (07:18) 1 godzinę i 28 minut temu

To dopiero początek lawiny...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
580
~Młody pies 2016-02-16 (07:53) 53 minut temu

Maj ma 45 lat, prawo do emerytury mundurowej w wysokości 10 tysięcy miesięcznie, zdrowie i możliwość podjęcia pracy. Nie zginą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9