więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1064264solidarnych Solidarni z Ukrainą

"Uzdrowiciel" - te cuda wydarzyły się za życia Jana Pawła II.

PAP |  dodane 2012-04-08 (16:20) 2 lata 11 dni 7 godzin i 46 minut temu
drukuj


Jan Paweł II
Jan Paweł II opinie
Uzdrowienie chorego na białaczkę z Meksyku i odzyskanie wzroku przez księdza z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti - to opisane w książce "Uzdrowiciel" przez niemieckiego watykanistę i dziennikarza Andreasa Englischa cuda, które zdarzyły się jeszcze za życia Jana Pawła II. Niemiecki dziennikarz udokumentował w niej przynajmniej kilka niezwykłych zdarzeń związanych z osobą papieża Polaka, choć Jan Paweł II nie chciał, by o tym mówiono i pisano.

"Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga" - pisze w książce Englisch.

Andreas Englisch przez 20 lat, będąc niemieckim korespondentem w Watykanie, towarzyszył Janowi Pawłowi II w jego podróżach po świecie. Przy okazji zbierał informacje o uzdrowieniach, jakie wydarzyły się jeszcze za życia papieża. Nie mogły być one brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II, bo wymagane jest, by do cudu doszło po śmierci kandydata na ołtarze, ale opisywani przez Englischa bohaterowie są przekonani, że to właśnie wstawiennictwu Ojca Świętego zawdzięczają powrót do zdrowia.

Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga Andreas Englisch
Englisch opisuje m.in. przypadek odzyskania wzroku przez księdza Andrea z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti, uzdrowienie w meksykańskim Zacatecas chłopca chorego na białaczkę - Herona Badillo i przypadek powrotu do zdrowia całkowicie sparaliżowanego chłopca z uszkodzeniem mózgu, który wyzdrowiał dzień po pielgrzymce Jana Pawła II na wyspę Saint Lucia na Karaibach w 1986 r.

Autor w 1999 r. obiecał ówczesnemy rzecznikowi prasowemu Stolicy Apostolskiej Joaquino Navarro-Vallsowi, że dopóki papież żyje i przez kilka lat po jego śmierci nie napisze o nadprzyrodzonych zdarzeniach, jakie miały miejsce w obecności Jana Pawła II. Jego książka "Der Wunderpapst" ("Papież cudów") ukazała się w Niemczech w 2011 r. - sześć lat po śmierci papieża. Teraz została przetłumaczona na język polski.

Andreas Englisch przyznaje w książce, że kiedy rozpoczynał pracę w Watykanie, uważał papieża za nieprzejednanego moralistę. Nie zgadzał się ze stanowiskiem Kościoła w sprawach czystości przedmałżeńskiej, środków antykoncepcyjnych czy homoseksualizmu, ale obserwując pontyfikat Jana Pawła II stał się zwolennikiem papieża. "Karol Wojtyła na moich oczach zmieniał świat - na lepsze" - pisze.

Znaczna część książki to opis tego, jak dzięki pontyfikatowi Jana Pawła II zmienił się Watykan. "Do momentu wyboru Wojtyły w roku 1978 Watykan postrzegał papieży jako dostojne, doskonałe, przypominające elfy istoty, bardziej duchowe, eteryczne niż cielesne, ukazujące się zwykłym śmiertelnikom tylko z rzadka i, niczym anioły, zastygłe w swej majestatycznej doskonałości. W konfrontacji z taką właśnie wizją Karol Wojtyła jako papież przypominał raczej umorusanego zawodnika rugby" - pisze Englisch. Jego zdaniem Jan Paweł II zmienił wiele: zrezygnował z lektyki, podróżował po wszystkich kontynentach i był "na wyciągnięcie ręki", pokazywał, że jest człowiekiem jak wszyscy inni.

(bart, oso)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 1653 88.78%
nie 209 11.22%

Przeczytaj też

Kardynał Stanisław Dziwisz stracił grunt pod nogami

dodane 2012-06-18 (07:41) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 25 minut temu

Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?

dodane 2012-05-11 (07:14) 1 rok 11 miesięcy 8 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Kard. Dziwisz: ostatnie słowa Jana Pawła II na razie zostaną tajne

dodane 2012-05-01 (05:25) 1 rok 11 miesięcy 18 dni 18 godzin i 41 minut temu

Czuwanie modlitewne w przeddzień rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II

dodane 2012-04-30 (22:50) 1 rok 11 miesięcy 20 dni 1 godzinę i 16 minut temu

Listy Jana Pawła II z lat 1978-85 przekazano Archiwum Akt Nowych

dodane 2012-04-24 (13:55) 1 rok 11 miesięcy 26 dni 10 godzin i 11 minut temu

W 1978 roku kardynał Ratzinger był za tym, aby papieżami byli Włosi

dodane 2012-04-14 (23:45) 2 lata 5 dni i 21 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1087)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~ 2012-11-04 (22:06) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Jezusa też obrażali,śmiali się z niego...Bóg zesłał Jana Pawła II by nawrócił nas wszystkich....i pomimo tych oszczerstw on i tak nas kocha....

odpowiedz

1
7
wacek4444 2012-10-16 (07:14) 1 rok 6 miesięcy 3 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Wojtyła to był dobry aktor ale w tamtych czasach lepsza kariera zawodowa czekała na tego Pana w kościele .Był to człowiek skrajnie obłudny nie zrobił absolutnie nic aby usunać pedofilii ze swoich oddziałow na całym świecie .Mało tego to za jego pontyfikatu powstał dokument Crimen Solliticitationis za co zbrodniarze watykańscy powinni odpowiedzieć .Samo istnienie watykanu jako państwa jest kpiną bo nadali te prawa faszysci i mordercy a Pius XII świecił zbrodniarzom bombowce .Watykan pomagał też po wojnie w ucieczce do Ameryki Południowej wielu zbrodniarzom faszystowskim .Ustawodawstwo watykańskie to kolejna kpina i dopuszcza współżycie z dziećmi od 12 roku życia a jest to ustawodawstwo z 1884 roku przejete na mocy Traktatów Laterańskich .W mojej ocenie ten watykański betonowy kolos stoi na glinianych nogach i niewiele czasu trzeba aby ten kolos obłudy runął i się juz nigdy nie pozbierał .Czas zaprzestać wspierać guslarstwo i żyjacych w luksusach pasożytów w habitach .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~Prawdziwy katolik 2012-06-23 (15:03) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 9 godzin i 3 minuty temu

Papiez Benedykt XVI Papiez Milosci,Pokoju i Pojednania.Najwiekszy z najwiekszych jaki kiedykolwiek zasiadl na Stolicy Piotra.

odpowiedz

1
1
~oko 2012-06-18 (10:56) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 10 minut temu

Watykan przyznał, że założyciel zgromadzenia Legioniści Chrystusa, zmarły w 2008 r. ojciec Marcial Maciel Degollado, dopuścił się skandalu "najcięższego i niemoralnego zachowania", "licznych przestępstw" i prowadził "życie pozbawione skrupułów". Trwający przez dziesięciolecia proceder seksualnego wykorzystywania dzieci i seminarzystów przez duchownego z Meksyku to największy skandal, ujawniony w Kościele katolickim.Pomimo trwającego śledztwa kanonicznego założyciel Legionistów został przyjęty na uroczystej audiencji przez Jana Pawła II w 2004 r., który - część watykanistów mówi tu o wstawiennictwie papieskiego sekretarza Stanisława Dziwisza - powierzył wówczas Legionistom prestiżowy jerozolimski ośrodek kościelny Notre Dame. Pobłażliwość Watykanu wobec twórcy Legionistów była jednym z argumentów przeciwników beatyfikacji Jana Pawła II. Maciel był "protegowanym zmarłego polskiego papieża Karola Wojtyły i cieszył się szczególnymi względami w Watykanie", w tym wśród wielu kardynałów, których "obsypywał prezentami, jak podróże, limuzyny Mercedesa albo wyborowa hiszpańska szynka za 1000 dolarów". Jeszcze w listopadzie 2004 r., gdy już znane były zarzuty wobec Maciela, ciężko chory Jan Paweł II zaprosił jego i 4000 osób na specjalną audiencję z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich Maciela.

odpowiedz

2
8
~ala 2012-05-11 (13:40) 1 rok 11 miesięcy 8 dni 10 godzin i 26 minut temu

w czasie wojny pracowal kilka miesiecy w kamnieniolomach przy wrotach Obozu Smierci w Oswiecimiu zamiast walczyc na FRONTACH kiedy jego rowniesnicy gineli za wolna Polske ! w czasie wojny mogl pisac sztuki teatralne i studiowac i po wojnie chodzil na kremowki kiedy ja moglem tylko popatrzec za szyba , posiadal kochanke i z poslizgu syna i wnuki , wiec jaki swiety.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~syla 2012-05-23 (10:37) 1 rok 10 miesięcy 27 dni 13 godzin i 29 minut temu

Jesteście podli i jeszcze raz podli.Nasz papież tak bardzo kochał ludzi.zwłaszcza nas polaków a wy nawet po śmierci spokoju mu nie dajecie!!!!Można być ateistą ale nie powinno się tak parszywie pisać o tak dobrym człowieku!!!!

odpowiedz

2
4
~antek 2012-05-11 (13:34) 1 rok 11 miesięcy 8 dni 10 godzin i 32 minuty temu

a ja bylem chory i operowany oddalem sie w rece MADRYCH LEKARZY i opieki w szpitalu a nie FACETOWI niby swietemu ale posiadajacy syna i wnuki.

odpowiedz

28
21
mzp 2012-04-12 (10:05) 2 lata 7 dni 14 godzin i 1 minutę temu

Gorąco więrzę w opaczność JP, ja i moje dziecko żyjemy dzięki jego wstawiennictwu, niech każdy mówi co chce a ja tego doświedczyłam osobiście, stało się to ponad 17 lat temu, kiedy leżałam w ciąży, w piątym miesiący dostałam ogromnego krwotoku, łożysko zaczęło się odklejać, modliłam się gorąco, prosiłam JP o wstawiennictwo i stał się cud łożysko się przykleiło, nawet lekarze mówili,że to cud bo takie rzeczy się nie zdarzają, a dziecko urodziło się o czasie jest zdrowe i zawsze wyprzedzało w rozwoju swoich rówieśników.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

7
10
~rabalbal tusk 2012-04-15 (20:25) 2 lata 4 dni 3 godziny i 41 minut temu

cudem byly kremowki wadowickie ktore nazywaly sie kremowki wojtylki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~Beata 2012-04-15 (22:04) 2 lata 4 dni 2 godziny i 2 minuty temu

Do eda i innych tak imponującym tzw.oświeconym czyli masonom .Zauważcie kogo oni czczą ,w 33 stopniu wtajemniczenia mason dowiaduje się że czci szatana .Odejście od tej fałszywej organizacji grozi śmiercią .Iluminati to nic innego jak mafia i do tego okłamują pomniejszych swoich braci a ci nieszczęśnicy biorą to za dobrą monetę nie bacząc na swoją CENNĄ I WIECZNĄ duszę okupioną Krwią i Męką Zbawiciela aby ją [duszę]oddać zupełnie za darmo temu ochydnemu potworowi jakim jest szatan ojciec kłamstwa ,książe piekieł .To dopiero jest CIEMNOTA!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
6
~Edward 2012-05-01 (07:30) 1 rok 11 miesięcy 18 dni 16 godzin i 36 minut temu

Wątpię, czy cenzura WP to przepuści....Ale co do tych "cudów" - lepiej gdyby Wojtyła uzdrowił swojego syna z choroby alkoholowej, żył by jeszcze i moherki mieli by do kogo się modlić...ewent. można by z niego spuścić krew (przecie ta sama) , to Dziwisz miał by jeszcze czym handlować !!!

odpowiedz

13
9
mynameis 2012-04-13 (11:51) 2 lata 6 dni 12 godzin i 15 minut temu

Po śmierci poznamy całą prawdę, Bóg istnieje i posługuje się nami ludźmi abyśmy głosili Słowo Boże jeśli naprawdę Mu służymy. Dla ateistów: lepiej szukać Boga niż poźniej żałować w piekle skąd nie ma już powrotu, a to życie szybciutko się skonczy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
6
~boll 2012-04-17 (19:28) 2 lata 2 dni 4 godziny i 38 minut temu

ci co tak pisza zle... TO MUSZA BYC NIEMCAMI!!!!!!!! nie nawidze ich!!!!!! nie cierpie wnet!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
27
~ewelinap14 2012-04-13 (11:17) 2 lata 6 dni 12 godzin i 49 minut temu

Wielkość Jana Pawła II dzisiaj polega na tym co po sobie zostawił.Zostawił światu i nam Polakom wiele cennych wskazówek i rad.Jak żyć i kochać Boga.Jk żyć by iść drogą Pana.Jego wielkość będzie trwała zawsze bo trwała i nadal trwa.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
26
~TYLKO POLSKA 2012-04-15 (00:45) 2 lata 4 dni 23 godziny i 21 minut temu

TO BYL JEST I BEDZIE JEDYNY PAPIEZ I SWIETY CZLOWIEK !!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
12
~Ateiści -,- 2012-04-15 (19:37) 2 lata 4 dni 4 godziny i 29 minut temu

Jakże to zabawne ,że ateiści piszą ,że nie ma uzdrowień . "Idź ,twoja WIARA Cię uzdrowiła " I taki drugi cytat : "Idź precz ,Szatanie ,bo nie myślisz o tym co Boża ,a o tym ,co ludzkie" Drodzy Bracia ,nie ma co Ich przekonywać co do wielkości JPII ,nie zrozumieją ,lub nie chcą przyznać się do tego ,że tak myślą ,bo ich poglądy ( kościół tylko kradnie ,kościół zły) dostałby w łeb :D I to streszcza wszystkich piszących tutaj ateistów .

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
2
~Edo 2012-04-16 (19:28) 2 lata 3 dni 4 godziny i 38 minut temu

Eee! nieee.On musiał tam we Włoszech pracować legalnie, bo jak patrzę na jego ubranie robocze to sobie nie przypominam bym na tych wszystkich występach widział go na czarno.

odpowiedz

4
4
Gremling 2012-04-16 (01:45) 2 lata 3 dni 22 godziny i 21 minut temu

ten pan bób katolików to strasznie leniwa bestia być musi, albo nieudolna ,skoro do zdziałania cuda potrzebuje pośredników w działaniu >=). panteon katolickich świetych ,de facto BOGÓW tworzą tysiące osobników. może od dnia stworzenia świata sie dziadek nieco zestarzał i mocy tyle już ni ma >=] ? a ponoć jest on wszechmocny ,zatem NIE POTRZEBUJE POŚREDNIKÓW. wszelkie pośrednictwo to kłamstwo. wszelkie cuda od nich pochodzące (pośredników) to łgarstwo i podszept szatanka >=). bóg nie potrzebuje pośrednictwa.

odpowiedz

5
3
~opadrąk 2012-04-16 (00:00) 2 lata 4 dni i 6 minut temu

Proście o cud rozumu bo naród ciemny

odpowiedz

17
16
~Waldek 2012-04-15 (20:39) 2 lata 4 dni 3 godziny i 27 minut temu

Wojtyła to prymitywny szołmen i manipulator ciemnym ludem. Prostacka ciemnota to lubi.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Nurkowie weszli na pokład koreańskiego promu
dodane 2014-04-19 (20:48) 3 godziny i 18 minut temu

Szef MSZ Ukrainy: przystąpiliśmy do realizacji ustaleń z Genewy
dodane 2014-04-19 (20:05) 4 godziny i 1 minutę temu

Parafianie z Jasienicy przyszli ze święconkami. Kościół zamknięty
dodane 2014-04-19 (18:15) 5 godzin i 51 minut temu

"New York Times": będą ćwiczenia sił USA w Polsce, ale nadzwyczaj skromne
dodane 2014-04-19 (14:55) 9 godzin i 11 minut temu

Groby Pańskie
dodane 2014-04-19 (17:30) 6 godzin i 36 minut temu

Norwegowie oburzeni słowami Putina. "Próbuje manipulować nastrojami w NATO"
dodane 2014-04-19 (14:26) 9 godzin i 40 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 7235