Strona główna serwisu
Urban: gdyby nie przeszłość, głosowałbym dziś na PO

Urban: gdyby nie przeszłość, głosowałbym dziś na PO

- Gdybym nie czuł się zobowiązany historycznymi zaszłościami, nie poszedłbym głosować na lewicę, poparłbym Platformę Obywatelską - deklaruje w rozmowie z "Dziennikiem" Jerzy Urban, redaktor naczelny "Nie" i były rzecznik generała Jaruzelskiego.
W opinii J. Urbana, "Lewica nie jest w stanie wygenerować żadnego programowego przekazu konkurencyjnego do tego, co proponują liberałowie. Ogranicza się to do paru zgranych haseł polegających na dzieleniu biedy. A to bardziej żwawo potrafi robić skrajna prawica".

A czym budzi pana sympatię Donald Tusk? - pyta "Dziennik".

- Wieloma rzeczami, ale nie chcę mu prawić komplementów, bo tylko mu zaszkodzę - odpowiada J. Urban. - Najważniejsze jest jednak to, że zapewnia stabilizację. Chroni mnie przed obozem nienawistników, którym przewodzą Kaczyńscy. Z ich nacjonalizmem, mitem suwerenności.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (153)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~adam 2009-06-09 (11:58) 7 godzin i 45 minut temu

Panie Tusk, gratuluję sojuszników! Może poprosi pan o wsparcie jeszcze gen. Jaruzelskiego - to równie doborowe towarszystwo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~komuch 2009-05-25 (02:08) 17 godzin i 35 minut temu

ze Urban to porzadny facet, - chyba se strzele w moj pusty leb (po goralsku: w kufe)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
Eryk Sledzik fac... 2009-05-23 (06:58) 12 godzin i 45 minut temu

Jeszcze coś dodać? Albo to złośliwy jestem?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10