więcej

kujawsko-pomorskie

Trzech zabitych w wypadku mikrobusa w okolicach Żnina.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2012-11-21 (22:17) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 47 minut temu
drukuj

Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w zderzeniu mikrobusa z ciężarówką i samochodem osobowym. Do wypadku doszło wieczorem koło Żnina w woj. kujawsko-pomorskim. Droga nr 253 jest już przejezdna.



- Około godziny 17.00 mikrobus uderzył w ciężarówkę na drodze wojewódzkiej nr 253 w miejscowości Murczyn koło Żnina; następnie w oba pojazdy uderzyło osobowe seicento. Na miejscu zginęło trzech mężczyzn, a sześć rannych osób zostało przewiezionych do szpitala - poinformował nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

Trzech rannych to pozostali z sześciu mężczyzn, którzy wracali mikrobusem z pracy w Bydgoszczy. Troje kolejnych rannych, to rodzina z dzieckiem podróżująca seicento.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mikrobus uderzył w ciężarówkę w chwili, gdy jej kierowca wykonywał na drodze manewr zawracania. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku poznamy jednak dopiero po zakończeniu dochodzenia - zaznaczył Jaźwiński.

Droga wojewódzka nr 253, na której doszło do wypadku, łącząca Murczyn z Łabiszynem i Żninem była zablokowana do godziny 22.

(bart, jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 5.88%
nie 32 94.12%

Przeczytaj też

Zmarły dwie kolejne ofiary wypadku pod Żninem

dodane 2012-11-22 (19:45) 2 lata 22 godziny i 19 minut temu

Wypadek w miejscowości Makoszyn. Zderzyły się 3 samochody

dodane 2012-11-16 (07:42) 2 lata 7 dni 10 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach

  • Moto: FIAT Cinquecento
  • Pytamy.pl: Wypadek w taksówce

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (70)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~pawel 2012-12-04 (05:07) 1 rok 11 miesięcy 19 dni 12 godzin i 57 minut temu

Dwie kolejne osoby zmarły w szpitalu. Jedynym winnym tej tragedii jest kierowca ciężarówki. Zatrzymał się na swoim pasie i rozpoczął cofanie w drogę ze swojej lewej strony. Kierowcy busa i osobówki jadąc na światłach mijania spodziewali się, że miną pojazd nadjeżdząjący z przeciwka gdy tymczasem w poprzek ich pasa stała nieoświetlona naczepa. Nie mieli szans na uniknięcie zderzenia!

odpowiedz

0
1
~Hę? 2012-11-22 (01:26) 2 lata 1 dzień 16 godzin i 38 minut temu

I co, fotoradary nie pomogły?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~Wolter 2012-11-21 (23:59) 2 lata 1 dzień 18 godzin i 5 minut temu

Następny wieśniak udający dobrego kierowcę, wożący ludzi do roboty przyp. w przeszkodę wielką jak ciężarówka.... Az tak gupim /ślepym być?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~Jan Komuzykant 2012-11-21 (22:30) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 34 minuty temu

Jeżeli ktoś ma na Oplu naklejkę "Warszawa" to jeździ Warszawą czy Oplem? TIR to konwencja. "TIR (oficjalny skrót TIR, od ang. "Transport International Road" – Międzynarodowy Transport Drogowy), międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych, celem większej skuteczności przewozów drogowych." Samochód ciężarowy, ciężarówka. To jest to urządzenie, w które wbijają się samochody osobowe i którymi jeżdżą bandyci. Tylko bez tych bandytów nie mielibyście absolutnie nic. Wody, szpilki, żarcia, telewizora, mebli, nawet samochodu osobowego.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
9
~cieszę się 2012-11-22 (00:06) 2 lata 1 dzień 17 godzin i 58 minut temu

DOBRZE IM TAK! Myśleli, że są na torze formuły 1?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
3
~Jan Komuzykant 2012-11-21 (22:13) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 51 minut temu

Przepraszam bardzo. A co jest bandyckiego w manewrze zawracania?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
15
~Kaszub 2012-11-21 (20:20) 2 lata 1 dzień 21 godzin i 44 minuty temu

Ci z seicento brak odpowiedniego odstępu, tak się właśnie kończy. Fizyki nie dali rady oszukać, ale przynajmniej próbowali...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
2
~kate 2012-11-21 (22:52) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 12 minut temu

widocznie w trakcie wykonywania manewru zawracania tir był widoczny bokiem, być może kierowca busa nie zauważył go w ciemności, a tir z pewnościa krótki nie jest...moim zdaniem ciężarówki powinny mieć z boku jakies odblaski albo małe swiatełka..

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~ząza 2012-11-22 (00:47) 2 lata 1 dzień 17 godzin i 17 minut temu

jeżeli pojazd jest długi i nieoświetlony po bokach (jeśli nawet odblasków po bokach brak) to manewr zawracania jest manewrem bandyckim, nawet manewr skrętu w lewo jest wtedy manewrem bandyckim, żal, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć na palcach....

odpowiedz

6
1
~qwer 2012-11-21 (22:05) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 59 minut temu

Śledztwo panie policjancie a nie dochodzenie a ludzi szkoda - kondolencje dla rodzin

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~bubu 2012-11-22 (00:08) 2 lata 1 dzień 17 godzin i 56 minut temu

współczuję

odpowiedz

1
1
nedi 2012-11-22 (00:02) 2 lata 1 dzień 18 godzin i 2 minuty temu

bardzo smutne

odpowiedz

8
16
kamillo277 2012-11-21 (19:38) 2 lata 1 dzień 22 godziny i 26 minut temu

Ludzie nie macie co robić, tylko wypadki, skończcie już z tym bo mnie szlak trafi!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~xxx 2012-11-21 (23:32) 2 lata 1 dzień 18 godzin i 32 minuty temu

z tego co wiadomo to juz nie ma 3 ofiar tylko 4 bo kierowca mikrobusa zmarł w szpitalu ! komentarze wasze są tu nie wazne co sie stało to sie nie odstanie kazdy ma tu wine ! [*]

odpowiedz

0
0
~I 2012-11-21 (23:22) 2 lata 1 dzień 18 godzin i 42 minuty temu

A kiedyś był taki dobry "serek żniński". Naprawdę dobry,ale go ju z nie ma.

odpowiedz

0
0
~proszę 2012-11-21 (23:20) 2 lata 1 dzień 18 godzin i 44 minuty temu

ŚWIETNY WYPADEK. Prosimy o jeszcze.

odpowiedz

3
7
~xxx 2012-11-21 (22:42) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 22 minuty temu

Gdzie zdjecia i krew? Do roboty pismaki, dajcie nam to co uwazacie ze powinnismy dostac.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~sas 2012-11-21 (22:52) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 12 minut temu

tragedia

odpowiedz

9
2
~Dark 2012-11-21 (20:23) 2 lata 1 dzień 21 godzin i 41 minut temu

Jechalem ze Znina o 16;30....mijalem tego busa......... Zal ludzi......siedzalo na przednim 3-ch....to bylo miedzy Brzoza a Zninem.... Niech Bog a ich za dzieci swoje.....

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
4
~TIR 2012-11-21 (22:21) 2 lata 1 dzień 19 godzin i 43 minuty temu

i gitara...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 3 godziny i 30 minut temu

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 22 osoby ranne
dodane 2014-11-23 (08:16) 9 godzin i 48 minut temu

materiał wideo

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 1 dzień 9 godzin i 23 minuty temu

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 2 dni 4 godziny i 24 minuty temu

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 19 godzin i 14 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 2 dni 5 godzin i 2 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 11725