więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1057187solidarnych Solidarni z Ukrainą

kujawsko-pomorskie

Trzech zabitych w wypadku mikrobusa w okolicach Żnina.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2012-11-21 (22:17) 1 rok 4 miesiące 27 dni 22 godziny i 16 minut temu
drukuj

Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w zderzeniu mikrobusa z ciężarówką i samochodem osobowym. Do wypadku doszło wieczorem koło Żnina w woj. kujawsko-pomorskim. Droga nr 253 jest już przejezdna.



- Około godziny 17.00 mikrobus uderzył w ciężarówkę na drodze wojewódzkiej nr 253 w miejscowości Murczyn koło Żnina; następnie w oba pojazdy uderzyło osobowe seicento. Na miejscu zginęło trzech mężczyzn, a sześć rannych osób zostało przewiezionych do szpitala - poinformował nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

Trzech rannych to pozostali z sześciu mężczyzn, którzy wracali mikrobusem z pracy w Bydgoszczy. Troje kolejnych rannych, to rodzina z dzieckiem podróżująca seicento.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mikrobus uderzył w ciężarówkę w chwili, gdy jej kierowca wykonywał na drodze manewr zawracania. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku poznamy jednak dopiero po zakończeniu dochodzenia - zaznaczył Jaźwiński.

Droga wojewódzka nr 253, na której doszło do wypadku, łącząca Murczyn z Łabiszynem i Żninem była zablokowana do godziny 22.

(bart, jpo)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 2 5.88%
nie 32 94.12%

Przeczytaj też

Zmarły dwie kolejne ofiary wypadku pod Żninem

dodane 2012-11-22 (19:45) 1 rok 4 miesiące 27 dni i 48 minut temu

Wypadek w miejscowości Makoszyn. Zderzyły się 3 samochody

dodane 2012-11-16 (07:42) 1 rok 5 miesięcy 2 dni 12 godzin i 51 minut temu

W innych serwisach

  • Moto: FIAT Cinquecento
  • Pytamy.pl: Wypadek w taksówce
  • Studio: Ciężarówka torba

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (70)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~pawel 2012-12-04 (05:07) 1 rok 4 miesiące 14 dni 15 godzin i 26 minut temu

Dwie kolejne osoby zmarły w szpitalu. Jedynym winnym tej tragedii jest kierowca ciężarówki. Zatrzymał się na swoim pasie i rozpoczął cofanie w drogę ze swojej lewej strony. Kierowcy busa i osobówki jadąc na światłach mijania spodziewali się, że miną pojazd nadjeżdząjący z przeciwka gdy tymczasem w poprzek ich pasa stała nieoświetlona naczepa. Nie mieli szans na uniknięcie zderzenia!

odpowiedz

0
1
~Hę? 2012-11-22 (01:26) 1 rok 4 miesiące 27 dni 19 godzin i 7 minut temu

I co, fotoradary nie pomogły?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~Wolter 2012-11-21 (23:59) 1 rok 4 miesiące 27 dni 20 godzin i 34 minuty temu

Następny wieśniak udający dobrego kierowcę, wożący ludzi do roboty przyp. w przeszkodę wielką jak ciężarówka.... Az tak gupim /ślepym być?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~Jan Komuzykant 2012-11-21 (22:30) 1 rok 4 miesiące 27 dni 22 godziny i 3 minuty temu

Jeżeli ktoś ma na Oplu naklejkę "Warszawa" to jeździ Warszawą czy Oplem? TIR to konwencja. "TIR (oficjalny skrót TIR, od ang. "Transport International Road" – Międzynarodowy Transport Drogowy), międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych, celem większej skuteczności przewozów drogowych." Samochód ciężarowy, ciężarówka. To jest to urządzenie, w które wbijają się samochody osobowe i którymi jeżdżą bandyci. Tylko bez tych bandytów nie mielibyście absolutnie nic. Wody, szpilki, żarcia, telewizora, mebli, nawet samochodu osobowego.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
9
~cieszę się 2012-11-22 (00:06) 1 rok 4 miesiące 27 dni 20 godzin i 27 minut temu

DOBRZE IM TAK! Myśleli, że są na torze formuły 1?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
3
~Jan Komuzykant 2012-11-21 (22:13) 1 rok 4 miesiące 27 dni 22 godziny i 20 minut temu

Przepraszam bardzo. A co jest bandyckiego w manewrze zawracania?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
15
~Kaszub 2012-11-21 (20:20) 1 rok 4 miesiące 28 dni i 13 minut temu

Ci z seicento brak odpowiedniego odstępu, tak się właśnie kończy. Fizyki nie dali rady oszukać, ale przynajmniej próbowali...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
2
~kate 2012-11-21 (22:52) 1 rok 4 miesiące 27 dni 21 godzin i 41 minut temu

widocznie w trakcie wykonywania manewru zawracania tir był widoczny bokiem, być może kierowca busa nie zauważył go w ciemności, a tir z pewnościa krótki nie jest...moim zdaniem ciężarówki powinny mieć z boku jakies odblaski albo małe swiatełka..

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~ząza 2012-11-22 (00:47) 1 rok 4 miesiące 27 dni 19 godzin i 46 minut temu

jeżeli pojazd jest długi i nieoświetlony po bokach (jeśli nawet odblasków po bokach brak) to manewr zawracania jest manewrem bandyckim, nawet manewr skrętu w lewo jest wtedy manewrem bandyckim, żal, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć na palcach....

odpowiedz

6
1
~qwer 2012-11-21 (22:05) 1 rok 4 miesiące 27 dni 22 godziny i 28 minut temu

Śledztwo panie policjancie a nie dochodzenie a ludzi szkoda - kondolencje dla rodzin

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~bubu 2012-11-22 (00:08) 1 rok 4 miesiące 27 dni 20 godzin i 25 minut temu

współczuję

odpowiedz

1
1
nedi 2012-11-22 (00:02) 1 rok 4 miesiące 27 dni 20 godzin i 31 minut temu

bardzo smutne

odpowiedz

8
16
byrwa 2012-11-21 (19:38) 1 rok 4 miesiące 28 dni i 55 minut temu

Ludzie nie macie co robić, tylko wypadki, skończcie już z tym bo mnie szlak trafi!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~xxx 2012-11-21 (23:32) 1 rok 4 miesiące 27 dni 21 godzin i 1 minutę temu

z tego co wiadomo to juz nie ma 3 ofiar tylko 4 bo kierowca mikrobusa zmarł w szpitalu ! komentarze wasze są tu nie wazne co sie stało to sie nie odstanie kazdy ma tu wine ! [*]

odpowiedz

0
0
~I 2012-11-21 (23:22) 1 rok 4 miesiące 27 dni 21 godzin i 11 minut temu

A kiedyś był taki dobry "serek żniński". Naprawdę dobry,ale go ju z nie ma.

odpowiedz

0
0
~proszę 2012-11-21 (23:20) 1 rok 4 miesiące 27 dni 21 godzin i 13 minut temu

ŚWIETNY WYPADEK. Prosimy o jeszcze.

odpowiedz

3
7
~xxx 2012-11-21 (22:42) 1 rok 4 miesiące 27 dni 21 godzin i 51 minut temu

Gdzie zdjecia i krew? Do roboty pismaki, dajcie nam to co uwazacie ze powinnismy dostac.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~sas 2012-11-21 (22:52) 1 rok 4 miesiące 27 dni 21 godzin i 41 minut temu

tragedia

odpowiedz

9
2
~Dark 2012-11-21 (20:23) 1 rok 4 miesiące 28 dni i 10 minut temu

Jechalem ze Znina o 16;30....mijalem tego busa......... Zal ludzi......siedzalo na przednim 3-ch....to bylo miedzy Brzoza a Zninem.... Niech Bog a ich za dzieci swoje.....

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
4
~TIR 2012-11-21 (22:21) 1 rok 4 miesiące 27 dni 22 godziny i 12 minut temu

i gitara...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Areszt dla rodziców zagłodzonego dziecka z Brzeznej
dodane 2014-04-18 (18:49) 1 godzinę i 44 minuty temu

MSZ Rosji: USA próbują "wybielić" władze w Kijowie i grozić sankcjami
dodane 2014-04-18 (17:30) 3 godziny i 3 minuty temu

Separatyści w Doniecku: nie odejdziemy, będziemy walczyć o swoje, o Rosję
dodane 2014-04-18 (16:29) 4 godziny i 4 minuty temu

Nabożeństwo Męki Pańskiej w Watykanie: pieniądz nowym wcieleniem szatana
dodane 2014-04-18 (18:00) 2 godziny i 33 minuty temu

Iran pręży muskuły
dodane 2014-04-18 (14:54) 5 godzin i 39 minut temu

Zdjęcia z sondy Cassini sugerują narodziny nowego księżyca Saturna
dodane 2014-04-18 (18:01) 2 godziny i 32 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 5626