Strona główna serwisu
Trwa budowa Świątyni Opatrzności Bożej

Trwa budowa Świątyni Opatrzności Bożej

W Warszawie, na Polach Wilanowskich, trwa budowa Świątyni Opatrzności Bożej. To wotum narodu, pierwotnie za Konstytucję 3 maja, obecnie za wolną ojczyznę.
Zobacz budowę Świątyni Opatrzności Bożej

Dwieście lat minęło zanim ruszyła budowa. Najpierw przeszkodziły zabory. Potem, gdy po raz drugi nadszedł czas realizacji narodowego zobowiązania, wybuchała druga wojna światowa. Teraz rozpoczęto trzecią próbę, a ekipy budowlane montują szkielet ogromnej kopuły. Prace trwają na wysokości 55 metrów. Sama czasza ma mieć wysokość 28 metrów.

26 metrów nad ziemią, pod kopułą, będzie znajdować się Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennie placówkę będzie mogło odwiedzić 2 tysiące pielgrzymów i turystów. Przez ekspozycję będzie można przejść "ścieżką dla dociekliwych", "ścieżką warszawską", "symboliczną", czy specjalną dla dzieci. Poprzez życiorysy dwóch bohaterów wystawy zostaną pokazane losy kościoła i narodu.

"Lekcje historii" w Centrum Opatrzności Bożej zaczną się wcześniej, jeszcze przed otwarciem muzeum. Rodzajem takiej lekcji ma być wielkie spotkanie młodzieży na Polach Wilanowskich piątego czerwca. Następnego dnia, w Święto Dziękczynienia, do Panteonu Wielkich Polaków, w kościele dolnym świątyni, zostaną wprowadzone relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Ze zgromadzonymi na Polach Wilanowskich młodymi Polakami spotka się metropolita warszawski. Arcybiskup Kazimierz Nycz powiedział, że zależy mu na przedstawieniu księdza Jerzego jako postaci bliskiej młodemu pokoleniu. - Był tak młody, jak oni są młodzi. Mogą go naśladować. Chcemy im powiedzieć o czasie sprzed "Solidarności", czasie stanu wojennego. Wyjaśnić, jak to się stało, że dziś mogą studiować za granicą, mają dostęp do tego wszystkiego, do czego ma dostęp człowiek w całej Europie, a czego jeszcze 20 lat temu nie było- powiedział arcybiskup Kazimierz Nycz.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (56)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
fiann 2010-05-04 (10:47) 22 godzin i 59 minut temu

za 50 lat dostawią tylko minarety i będzie gotowy główny meczet Warszawy!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Gobi 2010-05-04 (07:02) 2 godziny i 44 minut temu

najlepszym symbolem stosunku Polaków do polskojęzycznych okupantów z Watykanu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ciocia_devocia 2010-05-03 (20:48) 12 godzin i 58 minut temu

prezia Olka Kwaśniewskiego? Podobno obiecał, że na pewno się nawróci a jeśli da radę to nawet postara się zginąć bohatersko w wypadku autokaru pielgrzymkowego do Lurdes...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~synek 2010-05-03 (14:25) 19 godzin i 21 minut temu

Raczej zaleciłbym dobrowolne samouduszenie. Sekta, która zawiera w sobie tak ogromny ciężar przewinen, powinna sama się unicestwić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~walczyk 2010-05-03 (13:35) 20 godzin i 11 minut temu

Zdrajcom Polski budujemy kolejny betonowy szałas,w dodatku podpierając się jakimś wymyślonym przez Nich bożkiem. Te pieniądze pomogłyby niejednej fundacji dla nieszczęśliwych. Oczywiscie nie może to być fundacja koscielna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~miriam 2010-05-03 (12:06) 21 godzin i 40 minut temu

Biblijny ?czy katolicki trójgłowy??ale chyba ten drugi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Feniks 2010-05-03 (11:30) 22 godzin i 16 minut temu

Odmówili ludzie na ten cel datków, więc Kościół sięgnął do ich podatków

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Viper 2010-05-03 (10:25) 23 godzin i 21 minut temu

boga słońce - tylko po co ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~GRANITE-ART.ugu.pl 2010-05-03 (09:42) 4 minuty temu

Najlepsze jakie są. Przejdź się.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Cycu 2010-05-03 (09:11) 35 minut temu

Uważa, że niema ważniejszej rzeczy od dokończenia budowy ŚOB i z tego powodu musi się znależć jakiś sposób na sfinansowanie tej budowli ze środków budżetowych ! Reasumując,, głosujcie na PIS i Jarka, to zamiast mieszkań, nabuduje Wam świątyń !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bor3kY 2010-05-03 (09:09) 37 minut temu

Za pieniądze z tego absurdu możnaby było wykarmić wszystkie głodne dzieci w Polsce.Pieniądze podatników!CO NA TO RZĄD?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~marianek 2010-05-03 (07:46) 2 godziny temu

Za czyje pieniądze będzie budowana jakaś tam świątynia???Mnie ona do niczego nie jest potrzebna,no chyba czrnuchom aby dalej doić naiwniaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~marianek 2010-05-03 (07:46) 2 godziny temu

Za czyje pieniądze będzie budowana jakaś tam świątynia???Mnie ona do niczego nie jest potrzebna,no chyba czrnuchom aby dalej doić naiwniaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~magik 2010-05-03 (07:38) 2 godziny i 8 minut temu

To bedzie opatrznosc pana glempa i jemu podobnych zlodzieii

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Cycu 2010-05-03 (07:16) 2 godziny i 30 minut temu

Ażeby niedopuścić do uchwalenia Konstytucji 3-Maja, nowoczesnej, jak na owe czasy, zawiązała się Konfederacja Targowicka, [ TARGOWICA ] We władzach Targowicy zasiadał Prymas Polski , Michał Jerzy Poniatowski, oraz 8-miu biskupów, oraz takie kreatury jak: Szczęsny Potocki, Xawery Branicki, Seweryn Rzewuski, Szymon Kossakowski , całej tej bandzie błogosławił Papież Pius VI, na uroczystym połączeniu "targowiczan" Litwy i Polski [ Konfederacja Obojga Narodów ] Zasługą "Targowicy" było doprowadzenie do rozbiorów Polski i 123-lata niewoli ! do której walnie przyczynił się kościół rzymsko-katolicki, zresztą Lud Warszawy w podzięce, powiesił sobie na placu zamkowym biskupów Massalskiego i Kossakowskiego, bo reszta chierarchów wraz z Królem uciekła i schroniła się pod opiekę Carycy Rosji. Dziś KK bezszczelnie promuje się na obrońce Ojczyzny !!!! O MATKO I CÓRKO !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bolo 2010-05-03 (06:50) 2 godziny i 56 minut temu

Czyżby Bóg zbrodniarzy(inkwizycja),zboczeńców (afery seksualne) zapragną jeszcze większego poświęcenia od swych owieczek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~abc 2010-05-03 (06:44) 3 godziny i 2 minuty temu

Czy może mi ktoś wyjaśnić, o jaką opatrzność chodzi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wikary 2010-05-03 (06:03) 3 godziny i 43 minut temu

I jada panie Nycz bo w kraju nie maja co robic, a być parobkami proboszcza i dziedica albo pracowac za chleb.i wode nie chca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
yoki 2010-05-03 (05:59) 3 godziny i 47 minut temu

....ze tak dobrze przysluzyla sie Polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ala ma kota 2010-05-03 (04:57) 4 godziny i 49 minut temu

A kler jak najbardziej. To niech budują w podzięce .......ale za własne, bo teraz dopiero się napaśli.

odpowiedz