Strona główna serwisu
Ruch Narodowy chce budowy muru przeciwko uchodźcom na granicy polsko-​ukraińskiej. Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia

Ruch Narodowy chce budowy muru przeciwko uchodźcom na granicy polsko-​ukraińskiej. Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia

• Nowy kanał przerzutowy, Polska musi zbudować mur - powiedział Sylwester Chruszcz, poseł Kukiz'15
• Mur miałby powstać na granicy polsko-ukraińskiej, koszt to ok. 225 mln zł
• Nowa trasa uchodźców: Bułgaria, Rumunia, zachodnia Ukraina i Polska
• Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia
Ruch Narodowy przekonuje, że konieczne jest postawienie muru na granicy polsko-ukraińskiej, który chroniłby przed napływem nielegalnych imigrantów. Według Ruchu, koszt zbudowania takiego muru to ok. 225 milionów zł.

Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz (Ruch Narodowy) ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że na wiosnę przez granicę polsko-ukraińską prawdopodobnie ruszy "kanał przerzutowy nielegalnych imigrantów". Dlatego - przekonywał - "Polska powinna być gotowa do postawienia muru przeciwko fali uchodźców".

Jak dodał, według informacji przekazanych przez Straż Graniczną, miesiąc temu na granicy polsko-ukraińskiej zatrzymano 8 obywateli Iranu, a w zeszły piątek - 13 imigrantów w powiecie lubaczowskim.


Według mediów polskich i niemieckich, powstaje nowy kanał przerzutowy imigrantów; po uszczelnieniu granicy węgiersko-serbskiej, nowa trasa ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę.

"Do Polski napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia"

Chruszcz powiedział, że jeśli rząd będzie przeciwny budowie muru na granicy polsko-ukraińskiej, to będzie odpowiedzialny za "tragedie ludzkie, za to, że do Polski napłynie wielotysięczna fala imigrantów".


Jak dodał, według obliczeń Ruchu Narodowego, mur na granicy polsko-ukraińskiej kosztowałby ok. 225 milionów złotych. - W budżecie państwa powinna być zagwarantowana kwota, która w krótkim czasie pozwoli na zbudowanie muru - powiedział Chruszcz.

Zdaniem posła Wojciecha Bakuna (Kukiz'15), granica polsko-ukraińska na wielu odcinkach jest "granicą otwartą i bardzo trudną do ochrony przez Straż Graniczną". - W momencie, kiedy napływ imigrantów będzie ilościowo bardziej znaczący, niż w tej chwili, granica będzie najtrudniejszym odcinkiem do ochrony. Ochrona granicy bez zabezpieczenia w postaci muru, będzie bardzo trudna - ocenił.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (348)
Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
1349
~bob-blob 2016-02-25 (15:23) 3 godziny temu

Budować, nie gadać!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
1021
~Popieram Kukiz 15 2016-02-25 (16:10) 2 godziny i 13 minut temu

Posłowie z Kukiz 15 maja rację ! Trzeba bardzo szybko zbudować mur, bez względu na koszty.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
46
Zgadzam się z opinią
823
~TW Bolek 2016-02-25 (15:34) 2 godziny i 49 minut temu

Dlaczego Ukraińcy z terenów objętych konfliktem uciekają do Polski? Przecież zachodnia Ukraina może ich przyjąć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20