Strona główna serwisu
Nowe zdjęcia ze Smoleńska. Robione z samochodu

Nowe zdjęcia ze Smoleńska. Robione z samochodu

W internecie pojawiły się kolejne drastyczne zdjęcia ze Smoleńska - podaje Polskie Radio. Widać na nich ratowników przy wraku Tupolewa, porozrzucane wyposażenie samolotu oraz zwłoki pasażerów. Jedno ze zdjęć jest zrobione z wnętrza samochodu zaparkowanego obok miejsca, gdzie 10 kwietnia 2010 roku spadł Tu-154M.
Ze zdjęć wynika, że osoba, która fotografowała, mogła swobodnie poruszać się po terenie o ograniczonym dostępie. Zdjęć jest więcej niż na blogu rosyjskiego internauty. Tym razem publikacja jest też bardziej drastyczna, ponieważ fotografie otwierają się wraz ze stronami zawierającymi treści pornograficzne.


Bloger pisze po polsku, że żałuje, iż nie zamieścił tych zdjęć wcześniej. Nie podaje, jakie jest ich źródło.

Rosyjski bloger Anton Sizych powiedział z kolei Polskiemu Radiu, że zdjęcia, które umieścił na swoim blogu - o sprawie informowano we wtorek - dostał od blogerki Tatiany Karacuby, ona zaś od anonimowego źródła na Krymie.

Anton Sizych nie boi się odpowiedzialności za rozpowszechnianie fotografii w internecie. - Jeśli żadna z instytucji biorąca udział w operacji ratowniczej nie przyznaje, że to są jej fotografie, to nie ma ani w Polsce ani w Rosji takiego prawa, żeby karać za zdjęcia, które są niczyje - tłumaczy Sizych.


Dodaje, że najlepszym uczczeniem pamięci ofiar smoleńskiej katastrofy będzie ustalenie prawdy o przyczynach ich śmierci. Podtrzymuje swoją opinię, że fotografie są dowodami na to, iż katastrofę upozorowano.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zapowiedział, że ustali, skąd w internecie wzięły się fotografie ofiar katastrofy smoleńskiej. Rzecznik tej instytucji Władimir Markin zapewnił, że nie pochodzą one z akt śledztwa smoleńskiego. Sprawę, na prośbę polskiego ABW, bada również Federalna Służba Bezpieczeństwa.
Polskie Radio, IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (934)
Nie zgadzam się z opinią
53
Zgadzam się z opinią
755
~sekret 2012-10-19 (18:09) 9 godzin i 48 minut temu

Ciekawe kto pierwszy pęknie Tusk,Komorowski,Sikorski itp.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
87
Zgadzam się z opinią
651
~Katarzyna. 2012-10-19 (18:54) 9 godzin i 3 minuty temu

Polacy dlaczego ciagle wybieramy na stanowisko Premiera Prezydenta ludzi ktorzy nas zdradzaja klamia i zabijaja przeciez ci zdrajcy powinni siedziec w wiezieniach.Zobaczmy jak wymiar sprawiedliwosci w Polsce szanuje zbrodniarzy zlodziei i zdrajcow np; Jaruzelski. Tego zbrodniarza wymiar sprawiedliwosci potraktowal o wiele lepiej jak czlowieka ktory jedzie na rowerze bez swiatla wieczor bo go nie stac kupic lampy do roweru.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 28

Nie zgadzam się z opinią
95
Zgadzam się z opinią
489
~Patriotka 2012-10-19 (18:12) 9 godzin i 45 minut temu

Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 23