Strona główna serwisu
Niezwykły album o Janie Pawle II

Niezwykły album o Janie Pawle II

Album ze zdjęciami Adama Bujaka i Arturo Mari "Pielgrzymka do nieba. Życie, kult i beatyfikacja Jana Pawła II", wydany przez Wydawnictwo Biały Kruk, zaprezentowano w kurii metropolitalnej w Krakowie.
Książka została wydana w dziewięć dni po ostatnich wydarzeniach, o których opowiada, tj. po mszy 3 maja u grobu bł. Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana w Watykanie i mszy dziękczynnej Episkopatu Polski w Bazylice Santa Maria Maggiore w tym samym dniu.

Bardzo dziękuję za tę książkę, dziękuję, że tak szybko się ukazała. Dziś jest na nowo zapotrzebowanie na publikacje o Janie Pawle II. Ludzie chcą na nowo poznać osobę i działalność błogosławionego. kard. Stanisław Dziwisz
Album "Pielgrzymka do nieba. Życie, kult i beatyfikacja Jana Pawła II" jest 99. książką Białego Kruka o Janie Pawle II. Jej główni autorzy otrzymali podczas prezentacji kwiaty, bowiem Adam Bujak obchodził w czwartek 69. urodziny, a Arturo Mari w niedzielę skończy 71 lat.

- Bardzo dziękuję za tę książkę, dziękuję, że tak szybko się ukazała. Dziś jest na nowo zapotrzebowanie na publikacje o Janie Pawle II. Ludzie chcą na nowo poznać osobę i działalność błogosławionego. To wszystko, co robił w życiu, a nade wszystko jego świętość, została potwierdzona poprzez beatyfikację. Dobrze, że jego droga jest tak dokumentowana - powiedział kard. Stanisław Dziwisz. Zdaniem kardynała, Biały Kruk, "robi dobrą robotę", dobrze dobiera fotografię do słowa oraz znakomitych współpracowników, którzy gwarantują sukces.


Papieski fotograf: to książka o człowieku Boga

- Ta książka mówi sama za siebie - to książka o człowieku Boga - powiedział papieski fotograf Arturo Mari. Podkreślił, że Jan Paweł II całe swoje życie poświęcił ludziom i "to otwierało mu wszystkie serca". Wskazał także na rolę cierpienia w życiu Jana Pawła II i nazwał jego życie "piętnastą, nienapisaną encykliką cierpienia".

- To cierpienie sprawiło, że stał się mocny niczym lew. Nauczył nas, co znaczy ofiarować komuś ból. Miałem szczęście widzieć go kilka godzin przed śmiercią i widać było, że jest pogodny, jego oczy były szczęśliwe - powiedział Arturo Mari. Jego zdaniem, "ludzie dobrze rozumieli przesłanie jego życia, dlatego na koniec okrzyk "Santo subito" zabrzmiał tak dobitnie". - Kościół ma swoje procedury, ale ja od dawna zawsze wiedziałem, że to był żywy święty - powiedział papieski fotograf.


O podobnych odczuciach mówił Adam Bujak. - Jestem szczęśliwy, że mogłem przez 44 lata być w cieniu biskupa Karola Wojtyły, potem kardynała, papieża i błogosławionego Jana Pawła II - powiedział, wspominając szczególne i bliskie spotkania z Janem Pawłem II. - Ja przez to jestem innym człowiekiem. Jestem szczęśliwy, że widziałem setki, może tysiące razy Jana Pawła II, mogłem podziwiać go i nasycić się w jakiś sposób jego świętością - powiedział Adam Bujak.

Co zawiera album?

Album składa się z dwóch części. Pierwsza to obszerna, ilustrowana archiwalnymi zdjęciami opowieść, obrazująca drogę Jana Pawła II do świętości. Znalazły się tam lata dzieciństwa i młodości, początki kapłaństwa, posługa biskupia, pontyfikat, pielgrzymki do Polski, misyjność w świecie, schyłek pontyfikatu, kult. Autorką opowieści "Nasz pośrednik w niebie" jest Jolanta Sosnowska.

Druga część to rozbudowana relacja ze wszystkich uroczystości beatyfikacyjnych, zarówno odbywających się w Rzymie i Watykanie, jak i w Łagiewnikach, Wadowicach, Warszawie, Kalwarii Zebrzydowskiej. Zamknięcie albumu stanowi msza dziękczynna Episkopatu Polski w Bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie 3 maja.

W albumie znajdują się również najważniejsze homilie i przemówienia z beatyfikacji, także wypowiedzi i świadectwa o Janie Pawle II, m.in. kard. Stanisława Dziwisza, s. Marie Simon Pierre, Artura Mari.


Cztery złote ze sprzedaży każdego albumu Wydawnictwo Biały Kruk przeznaczyło na budowę Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (17)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Grendel 2011-05-13 (23:39) 18 godzin i 49 minut temu

Wszystko od JP2 jest niezwykłe. Czy gdyby znalazło się coś zwykłego od JP2 to by było na swój sposób bardziej niezwykłe? Bo tyle tych niezwykłych rzeczy że cecha zwana "niezwykłością" staje się w przypadku rzeczy z tą postacią związanych... zwykła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jollanda 2011-05-13 (21:16) 21 godzin i 12 minut temu

po 1 zł. ....przepięknie oprawione w płótno introligatorskie...dzisiaj taka sama oprawa to co najmniej 150 złotych od szt. ....ale to nic nie zmieniło że to barachło......albumy o jakimś tam Janie Pawle to takie same barachło i ..śmieci......warto wykupić po złotówce..... i na makulaturę....bo to TYLKO taką wartość ma ....a można będzie zarobić.!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
tak i nie 2011-05-13 (10:10) 8 godzin i 18 minut temu

Każdy następny będzie niezwykły,cudowny,jedyny itp.w księgarniach zalegają , nawet po przecenie jak kiedyś dzieła Lenina, sprzedawane firmom po 0.50 zł sztuka, czyli mniej niż cena makulatury , ten sam los czeka zapewne owe cudowne , niezwykłe dzieła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5