więcej

Najważniejsze wiadomosci tygodnia.

WP |  dodane 2004-09-23 (19:52) 10 lat 4 miesiące 8 dni 5 godzin i 33 minuty temu
drukuj

Poniedziałek


Podczas sobotniej konferencji programowej SLD o roli Kościoła w państwie poinformowano, że senatorowie SLD pracują nad projektem ustawy znoszącej Fundusz Kościelny, co wywołało szeroką dyskusję i krytyczne wypowiedzi ze strony opozycji. "To dziennikarze, opisując sobotnią konferencję SLD o roli Kościoła w państwie, zrelacjonowali ją jako atak na Kościół. Chcemy rozmawiać o relacjach państwo-Kościół w atmosferze przyjaźni" - powiedział w Olsztynie wiceprzewodniczący SLD Grzegorz Napieralski.

Więcej: Co z Funduszem Kościelnym?

Jerzy Miller, członek zarządu NBP, jest kandydatem na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował minister zdrowia Marek Balicki. Nowy prezes Funduszu zostanie powołany 1 października lub tuż przed tą datą. Balicki powiedział, że o wyborze Millera zadecydowała jego bezpartyjność, kompetencje, znajomość problematyki finansów publicznych i sytuacji finansowej w służbie zdrowia.

Więcej: Jerzy Miller kandydatem na szefa NFZ

Wtorek


W północnej i północno-wschodniej Polsce niespodziewanie odnotowano wstrząsy ziemi. Pierwszy wstrząs miał siłę od 4,4 do 5 stopni w skali Richtera, a drugi ok. 5,2-5,3 stopnia. Epicentrum znajdowało się na terenie Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji - prawdopodobnie przy pierwszym wstrząsie na granicy morza i lądu, a przy drugim - na lądzie.

Więcej: Trzęsienie ziemi w Polsce

Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że taksówkarze muszą korzystać z kas fiskalnych. Trybunał uznał, że rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas jest zgodne z Konstytucją.

Więcej: Taksówkarze muszą korzystać z kas fiskalnych

Środa


Igor Chalupec został jednogłośnie (dziewięć głosów do zera) wybrany przez Radę Nadzorczą na stanowisko prezesa PKN Orlen - poinformował premier Marek Belka podczas konferencji prasowej w Poznaniu. Po posiedzeniu rady nadzorczej, jej przewodniczący Jacek Bartkiewicz poinformował, że Chalupec obejmie funkcję prezesa PKN Orlen od 1 października. Bartkiewicz powiedział, że na liście kandydatów na prezesa spółki, sporządzonej przez firmę doradczą Korn/Ferry było 12 osób, zaś na "krótkiej liście" sześć, spośród których dokonano wyboru po ich przesłuchaniu.

Więcej: Igor Chalupec wybrany na prezesa PKN Orlen

Czwartek


Włoszki zostały zabite, wkrótce pokażemy wideo - tak brzmi nowy komunikat, który w południe ukazał się w Internecie. Zamieszczono go - jak pisze agencja Associated Press - na stronie rzadko używanej przez islamskich radykałów. Włoskie wolontariuszki, Simona Pari i Simona Torretta, zostały uprowadzone w Iraku przed 15 dniami. W środę w ciągu dnia sygnalizowano, że porwane kobiety nadal żyją i że władze włoskie utrzymują kontakt z porywaczami.

Więcej: "Włoskie zakładniczki zostały zabite"

Sprawę śmierci założyciela Ośrodka Studiów Wschodnich Marka Karpia powinna wyjaśnić prokuratura - uważają członkowie sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Przewodniczący komisji Andrzej Grzesik (Samoobrona) nie wykluczył jednak, że jeśli pojawi się taki wniosek, zajmie się tym również speckomisja. 13 sierpnia samochód, którym jechał Karp, został potrącony w Białej Podlaskiej przez tira na białoruskich numerach rejestracyjnych. Jak napisała środowa "Gazeta Wyborcza", według świadków wypadku wyglądało to jak egzekucja. Po wypadku Karp z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala MSWiA w Warszawie, w którym zmarł 12 września "nieoczekiwanie, kiedy miał już wyjść" - podała gazeta. W artykule zwrócono też uwagę, że kierowca tira został zatrzymany, a następnie po złożeniu zeznań zwolniony. Nie zabrano mu paszportu ani nie zażądano kaucji.

Więcej: Śmierć założyciela Ośrodka Studiów Wschodnich - wypadek czy zamach

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 50 24.27%
nie 156 75.73%

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
1
~qedwef 2012-10-09 (17:15) 2 lata 3 miesiące 22 dni 8 godzin i 10 minut temu

vjhgdkichjv fhgvfhgvghfsffdygbhf nffv fvgh ntygv hjrf vgfhcdgikm ntjhbuyfv bdbjk urytgbio

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 11 godzin i 30 minut temu

materiał wideo

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 10 godzin i 35 minut temu

Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Najpierw krajową "dwójkę"
dodane 2015-01-31 (14:32) 10 godzin i 53 minuty temu

Ogromne korki na zakopiance. Policja: wybierajcie alternatywne trasy
dodane 2015-01-31 (14:59) 10 godzin i 26 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 5164