więcej

Najnowszy sondaż: PO - 29 proc., PiS - 24 proc..

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-08-09 (06:05) 2 lata 4 miesiące 9 dni 12 godzin i 14 minut temu
drukuj


Sejm
Sejm opinie
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia, wygrałaby je PO uzyskując 29 proc. głosów - wynika z sondażu zrealizowanego przez Zespół Badań Społecznych OBOP w TNS Polska. PiS mogłoby liczyć na 24 proc. poparcia, a SLD i RP uzyskałyby po 7 proc.

W porównaniu z lipcem poparcie dla PO zmniejszyło się o 3 pkt. proc. O 1 pkt. proc. wzrosło poparcie dla PiS, o 1 pkt. proc. spadło poparcie dla SLD. Poparcie dla Ruchu Palikota zwiększyło się o 2 pkt. proc, a dla PSL - spadło o 1 pkt. proc.

Według sondażu do sejmu nie weszłyby: PSL - z poparciem 4 proc., Solidarna Polska - 3 proc., Nowa Prawica - 2 proc. i Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.

Te wyniki pochodzą od ogółu osób, które deklarowały - "zdecydowanie" lub "raczej" - gotowość wzięcia udziału w wyborach. Prawie co czwarta (23 proc.), która zadeklarowała zamiar głosowania, nie wiedziała jeszcze, na którą partię oddałaby swój głos.

Jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy zadeklarowali udział w wyborach i wiedzą, na którą partię by zagłosowali, PO zyskała poparcie 37 proc. z nich, PiS - 31 proc., SLD i Ruch Palikota po 9 proc., a PSL - 6 proc.

Na początku sierpnia zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach deklarowało 31 proc. respondentów, a 27 proc. raczej wzięłoby w nich udział. 15 proc. badanych raczej, a 22 proc. zdecydowanie nie głosowałoby, natomiast 5 proc. ankietowanych nie wie, jak by postąpili.

Sondaż zrealizowano w dniach 2-5 sierpnia br. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 564 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 140 26.72%
nie 384 73.28%

Przeczytaj też

Janina Paradowska: wtedy Kaczyński pozbawi go złudzeń

dodane 2012-08-02 (10:31) 2 lata 4 miesiące 16 dni 7 godzin i 48 minut temu

Piotr Gabryel: 40 proc. Polaków akceptuje nepotyzm i kumoterstwo?

dodane 2012-08-03 (13:01) 2 lata 4 miesiące 15 dni 5 godzin i 18 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Dlaczego PO lub PIS?
  • Finanse: Sondaż: PiS przegania PO

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (845)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

124
37
DuchXXX 2012-08-09 (11:07) 2 lata 4 miesiące 9 dni 7 godzin i 12 minut temu

Spokojnie. Polacy trzymaja reke na pulsie. Do wyborów 3 lata. Polska wchodzi nieuchronnie w faze kryzysu, w której inne kraje juz są. Oddanie w takim momencie władzy w ręce Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza, Giżynskiego, Błaszczaka, pani Pawłowskiej i Rydzyka to samobójstwo rozwojowe 40 mln kraju w sercu Europy i postepujące w trybie geometrycznym bankructwo. Od 2 lat wyznawcy PIS -u wróżą nam druga Grecję, ale póki co pozostajemy Polską. Uboższą, sponiewieraną kryzysem światowym, niedoskonałą, ale Polską. Zawód, rozczarowanie nie odbiera Polakom rozumu. Musicie się z tym pogodzić, wyznawcy PIS. Nie chcemy Polski moherów, krzyży, kiboli,Polski smolenszczyzny, antysemitów, Polski rusofobów, "prawdziwych polaków", fałszywych proroków i samozwanczych patriotów. Nie chcemy kaczo-rydzykowej Polski odizolowanej od świata.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

106
26
~Zoltar 2012-08-09 (11:46) 2 lata 4 miesiące 9 dni 6 godzin i 33 minuty temu

Super alternatywa k.... To tak jakby do wyboru był tylko chleb i psie żarcie. Jak brakuje chleba to wzrasta zainteresowanie psim jedzeniem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

143
66
~dzidek 2012-08-09 (11:48) 2 lata 4 miesiące 9 dni 6 godzin i 31 minut temu

czy to mocher czy idjota poprze nawet z pisu knota he he polakom zawsze blirzej do obiecanek niż do rzeczywistości pis do władzy cuda się zdarzają a szczególnie w polsce kaczor i jego świta wciskają ludziom buble a ci łykają jak żaba muł he he to światczy o dojrzałości polaków

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

64
8
~dert 2012-08-09 (12:31) 2 lata 4 miesiące 9 dni 5 godzin i 48 minut temu

Słuchajcie sprane pisowsko - katolskie bezmózgi, Wybijcie sobie z głowy, że wasza watykańsko-pisowska sekta przejmie władzę. Na szczęście w Polsce jest naród w większości myślący i nie chce, żeby rządziła u nas czarna obca mafia

odpowiedz

55
1
~maryanek 2012-08-09 (07:58) 2 lata 4 miesiące 9 dni 10 godzin i 21 minut temu

Sondaże .... temu. spada.. tamtym rośnie, jedna wielka ściema i gra obliczona na zarabianie kasy tak przez polityków jak i wszechwładne media.

odpowiedz

60
10
~Bob 2012-08-09 (11:59) 2 lata 4 miesiące 9 dni 6 godzin i 20 minut temu

Jest alternatywa Kongres Nowej Prawicy Korwin-Mikkego. Ludzie troche pomyślunku wszystkie sejmowe partie zasiadają w nim nieprzerwanie od 20 lat i czy rządzi jedna czy druga to nie widać różnicy. PiS był u władzy to PO sprzeciwiało się ich reformom. PO doszło do władzy to teraz PiS się sprzeciwia a Platforma robi te same reformy! Chcecie by takie sytuacje ciągnęły się w nieskończoność? Dajmy szansę Nowej Prawicy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

55
9
~antos 2012-08-09 (10:06) 2 lata 4 miesiące 9 dni 8 godzin i 13 minut temu

PO bez PISU by nie istanialo i na odwrot manipuluja ludzmi jak chca jak spada poparcie dla Po pisza ze dla PISU rosnie wtedy ludzie glosuja na PO zeby tylko PIS nie wygral i tak w kolko ludzie gdyby raz samodzielnie pomysleli to by wszyscy sie zebrali i poszli glosowac na zupelnie inna partie niz te 2wie o ktorych ciagle pisza w kazdym serwisie i w kazdym sondazu zaglosowalibysmy na jakas mala partie tylko po to zeby ten rezim od wladzy odsunac a i tak PIS I PO pewnie pod stolami w sejmie sobie rece podaja

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

31
1
~K. 2012-08-09 (07:54) 2 lata 4 miesiące 9 dni 10 godzin i 25 minut temu

"Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 564 osób" i są nic nie warte. Dajcie se spokój z takimi sondażami.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
3
~pietro 2012-08-09 (10:32) 2 lata 4 miesiące 9 dni 7 godzin i 47 minut temu

I gdzie to wasze popalcie Pełowcy????????????? Ocena komentarzy mówi sama za siebie .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
1
~cinoski 2012-08-09 (13:18) 2 lata 4 miesiące 9 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Widzę trolle zaatakowały forum, i plusują komentarze sprzyjające jedynej słusznej platformie. Trolle, bo nikt normalny nie popiera PO, i wiem że za to zostanę zminusowany (wolność słowa, kurcze pieczone).

odpowiedz

18
1
~POkemon 2012-08-09 (11:30) 2 lata 4 miesiące 9 dni 6 godzin i 49 minut temu

wydymaj mnie wodzu , proszę . Podnies mi podatki i wiek emerytalny . tak bardzo to lubię .

odpowiedz

19
3
~juras 2012-08-09 (12:12) 2 lata 4 miesiące 9 dni 6 godzin i 7 minut temu

nie wierze. nie wierze ze ludzie sa az tak glupi i zaglosowaliby na po

odpowiedz

17
1
~....... 2012-08-09 (10:36) 2 lata 4 miesiące 9 dni 7 godzin i 43 minuty temu

o 29% za dużo

odpowiedz

18
3
~gosc 2012-08-09 (10:01) 2 lata 4 miesiące 9 dni 8 godzin i 18 minut temu

29 % na Po ? nie wierze

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
13
~matematyk 2012-08-09 (09:48) 2 lata 4 miesiące 9 dni 8 godzin i 31 minut temu

29% niedorozwojów? Coś za wysoko jak na średnią ludzkiej populacji?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
3
~2XL 2012-08-09 (08:58) 2 lata 4 miesiące 9 dni 9 godzin i 21 minut temu

Kolejna manipulacja WP. Niby spada a i tak wybory wygrywa ( 29:24). Nić dziwnego, że później ludzie są przekonani o sfałszowaniu wyborów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
3
~mcdonald 2012-08-09 (08:44) 2 lata 4 miesiące 9 dni 9 godzin i 35 minut temu

PO to sekta - po tylu aferach , korupcji , zbrodniach , złodziejstwie , niszczeniu kraju - ktoś jeszcze na tą mafie chce głosować - tylko sekciarze !!!

odpowiedz

18
3
~GT 2012-08-09 (08:04) 2 lata 4 miesiące 9 dni 10 godzin i 15 minut temu

oddam głos na PIS, choć juz dwa razy głosowałem na PO. Nigdy więcej rządów zdrajców!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
2
~dew 2012-08-09 (10:36) 2 lata 4 miesiące 9 dni 7 godzin i 43 minuty temu

Ja głosowałem na palikota ale teraz ide na pis za ust. emerytalną

odpowiedz

19
5
~men 2012-08-09 (10:23) 2 lata 4 miesiące 9 dni 7 godzin i 56 minut temu

PO ma tylko 12 % poparcia ,kłamią jak zawsze !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 7 godzin i 55 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 8 godzin i 14 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 8 godzin i 24 minuty temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 6 godzin i 19 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 5 godzin i 49 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28070