więcej

Najnowszy sondaż: PO - 29 proc., PiS - 24 proc..

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-08-09 (06:05) 2 lata 23 dni 16 godzin i 56 minut temu
drukuj


Sejm
Sejm opinie
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia, wygrałaby je PO uzyskując 29 proc. głosów - wynika z sondażu zrealizowanego przez Zespół Badań Społecznych OBOP w TNS Polska. PiS mogłoby liczyć na 24 proc. poparcia, a SLD i RP uzyskałyby po 7 proc.

W porównaniu z lipcem poparcie dla PO zmniejszyło się o 3 pkt. proc. O 1 pkt. proc. wzrosło poparcie dla PiS, o 1 pkt. proc. spadło poparcie dla SLD. Poparcie dla Ruchu Palikota zwiększyło się o 2 pkt. proc, a dla PSL - spadło o 1 pkt. proc.

Według sondażu do sejmu nie weszłyby: PSL - z poparciem 4 proc., Solidarna Polska - 3 proc., Nowa Prawica - 2 proc. i Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.

Te wyniki pochodzą od ogółu osób, które deklarowały - "zdecydowanie" lub "raczej" - gotowość wzięcia udziału w wyborach. Prawie co czwarta (23 proc.), która zadeklarowała zamiar głosowania, nie wiedziała jeszcze, na którą partię oddałaby swój głos.

Jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy zadeklarowali udział w wyborach i wiedzą, na którą partię by zagłosowali, PO zyskała poparcie 37 proc. z nich, PiS - 31 proc., SLD i Ruch Palikota po 9 proc., a PSL - 6 proc.

Na początku sierpnia zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach deklarowało 31 proc. respondentów, a 27 proc. raczej wzięłoby w nich udział. 15 proc. badanych raczej, a 22 proc. zdecydowanie nie głosowałoby, natomiast 5 proc. ankietowanych nie wie, jak by postąpili.

Sondaż zrealizowano w dniach 2-5 sierpnia br. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 564 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

(mj)


Sondaż WP

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 140 26.72%
nie 384 73.28%

Przeczytaj też

Janina Paradowska: wtedy Kaczyński pozbawi go złudzeń

dodane 2012-08-02 (10:31) 2 lata 30 dni 12 godzin i 30 minut temu

Piotr Gabryel: 40 proc. Polaków akceptuje nepotyzm i kumoterstwo?

dodane 2012-08-03 (13:01) 2 lata 29 dni 10 godzin i 1 minutę temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (845)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
9
~Polka 2012-08-23 (11:41) 2 lata 9 dni 11 godzin i 20 minut temu

Ja głosuję tylko i wyłącznie na PO!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~Zibi 2012-08-27 (11:15) 2 lata 5 dni 11 godzin i 46 minut temu

Dziwne im większe AFERY tym większe POPARCIE - nie wierzę w te sondaże!

odpowiedz

24
3
~pietro 2012-08-09 (10:32) 2 lata 23 dni 12 godzin i 29 minut temu

I gdzie to wasze popalcie Pełowcy????????????? Ocena komentarzy mówi sama za siebie .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
0
~STAN 2012-08-22 (17:13) 2 lata 10 dni 5 godzin i 48 minut temu

NIE WIERZĘ ŻEBY WPOLSCE BYŁO 29% durni Polakow co chcieliby glosować na tych OSZUSTOW.......

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
0
~miki@29 2012-08-19 (09:11) 2 lata 13 dni 13 godzin i 50 minut temu

OBOP,cywilna spóka PO,to już zakrawa na śmieszność,idzcie do pierwszej z brzeu przychodni,szkoły,czy przedszkola.Tam zbierajcie głosy a nie na spotkaniach PO,bo to tylko was ośmiesza i pokazuje jakie rozbiezności macie w swoich szeregach.Wstydu nie macie,oszukiwać własny naród,hańba.

odpowiedz

28
13
~matematyk 2012-08-09 (09:48) 2 lata 23 dni 13 godzin i 13 minut temu

29% niedorozwojów? Coś za wysoko jak na średnią ludzkiej populacji?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
1
~cinek40 2012-08-10 (09:16) 2 lata 22 dni 13 godzin i 45 minut temu

Logica POwców: nie popierasz PO=popierasz PiS! To co w takim razie robią w sondażach patrie tj. KNP, PSL, SLD, RP, PPP itd? Kto je wybierał, skoro istnieją wyłącznie dwie partie: przenajświętsze, najjedyńsze PO i zło najgorsze PiS?

odpowiedz

1
14
~POLAK 2012-08-10 (08:38) 2 lata 22 dni 14 godzin i 23 minuty temu

PSL jest OK !

odpowiedz

5
8
~Plok 2012-08-10 (07:47) 2 lata 22 dni 15 godzin i 14 minut temu

Na kogo głosować w najbliższych wyborach? Po nie kontrolowana stała się bandą przewalaczy, Pis był jest i bedzie bandą antygospodarczych, kosciòlkowych oszołomòw, Psl od zawsze grupa kolesi, Sld stare komuchy uwikłane gospodarczo, o Palikocie lepiej nie mówić. Politycznie dojechalismy pod ścianę.

odpowiedz

5
0
~Dawid 2012-08-09 (18:25) 2 lata 23 dni 4 godziny i 36 minut temu

Problemem w Polsce niestety nie jest konkretna partia tylko ludzie którzy są ciągle u władzy od dobrych kilkunastu lat i tylko zmieniają co jakiś czas nazwę partii..... Zauważcie że Tusk, Pawlak, Kaczyński i inne osoby non stop są u władzy bez względu na partię w której się znajdują......... oni nie zmienią swojego stylu rządzenia ale ludzie ciągle na nich głosują!!. Jakby trochę ludzie pomyśleli to by wybrali sobie partię której odpowiada im konkretny program polityczny i by nie głosowali np. na pierwszych 10 miejsc na liście danej partii gdzie te miejsca właśnie zajmują największe cwaniaki które są u władzy przez ostatnie naście lat tylko na osoby nowe, które często są dobrymi specjalistami ale niestety zajmują dużo dalsze miejsca na listach to może wreszcie by powstał jakiś rząd osób godnych zaufania , ale ludzie już na te miejsca nie patrzą........zauważcie jaka jest walka o miejsca w pierwszej dziesiątce na listach - oni po prostu wiedzą że ludzie patrzą tylko na początek listy i tam stawiają krzyżyk - ludziom chyba wszystko jedno bo mi na pewno NIE!!! Ja pójdę na wybory ale na pewno nie zagłosuję na jakiegoś cwaniaka z pierwszej 10 na liście danej partii, nie interesuje mnie ktoś kto non stop był u władzy i tylko kit wciskał, wolę zaryzykować i zagłosować na nową postać i jestem pewien że nie wypadnie ona gorzej od OBECNIE RZĄDZĄCYCH bo gorzej już być nie MOŻE!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
1
~POkemon 2012-08-09 (11:30) 2 lata 23 dni 11 godzin i 31 minut temu

wydymaj mnie wodzu , proszę . Podnies mi podatki i wiek emerytalny . tak bardzo to lubię .

odpowiedz

8
1
~ZWM 2012-08-09 (14:32) 2 lata 23 dni 8 godzin i 29 minut temu

W końcu zaczynacie pisać prawde

odpowiedz

14
1
~antyPISior 2012-08-09 (14:13) 2 lata 23 dni 8 godzin i 48 minut temu

Dobreeeeeee za każdym razem co POmioty odwala jakaś aferę to tracą punkty ale zwróćcie uwagę ze jednocześnie traci bogu winny PIS.Niezła manipulacja ha ha ha ha To tak jak tu na wp z licznikami same cuda no cóż mamy CUDAKA co rządzie :))))))))

odpowiedz

37
29
~Raczej za PIS 2012-08-09 (11:21) 2 lata 23 dni 11 godzin i 40 minut temu

Nie jestem jakimś zdeklarowanym fanatycznym Pisowcem ale jak patrzę na to co wyprawia PO to coraz bardziej skłaniam się do poparcia Pisu (brak realnej alternatywy). Zastanawiam sie co jeszcze musi zrobić PO by wyborcy się od nich odwrócili. Miał być przecież podatek liniowy, zniesiony abonament TV, ogólnie "by żyło się lepiej" a tu co podwyzka vat, zabrana kasa z II filaru, afera za aferą co jeszcze musi się wydażyć żeby ludzie przejżeli na oczy? Pis może jest radykalny i nieco za bardzo konserwatywny ale potrafił np. rozliczyć pana Lipca za korupcje choć był z ich partii a PO co kolesiostwo, tuszowanie i umywanie rączek.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

10
1
~Pustelnik 2012-08-09 (13:40) 2 lata 23 dni 9 godzin i 21 minut temu

Jedynie słuszna partia z jego najjaśniejszą ekscelencją Donisławem Cudowskim na czele znowu sieje propagandę. Nie jestem za PiS, i nigdy nie zagłosuję ani na jedną ani druga partię, ale PO na pewno już dawno nie przoduje z poparciem. Media oczywiście dalej faworyzują PO, bo gdyby naród dowiedział się, że partia rządząca ma mniejsze poparcie od opozycji to z pewnością już dawno doszłoby do ogólnokrajowych zamieszek.

odpowiedz

5
0
~farmer 2012-08-09 (13:35) 2 lata 23 dni 9 godzin i 26 minut temu

A więc naród się nie rozwija. Tym dramatycznym stwierdzeniem zachęcam do sięgnięcia pamięcią wstecz...

odpowiedz

57
67
~cinoski 2012-08-09 (10:27) 2 lata 23 dni 12 godzin i 34 minuty temu

Przedwczoraj do Szkła Kontaktowego na TVN 24 zadzwonił koleś któremu się nie podobały podsłuchy. Miecugow skwitował to zdaniem: 'W smutnym świecie żyje pan Marek". A pamięta ktoś może jaka stacja i jaka partia gadały przez cały okres rządzenia PiS o tym że PiS zakłada podsłuchy i jest złem najgorszym? Tak, TVN i PO! Hipokryzja lemingów to himalaje przy hipokryzji innych partii. Nie jestem z PiS ani nie popieram tej partii, bo mam inne poglądy, ale to co robi PO to plucie pod wiatr, bo robi to samo za co krytykował PiS.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

18
1
~cinoski 2012-08-09 (13:18) 2 lata 23 dni 9 godzin i 43 minuty temu

Widzę trolle zaatakowały forum, i plusują komentarze sprzyjające jedynej słusznej platformie. Trolle, bo nikt normalny nie popiera PO, i wiem że za to zostanę zminusowany (wolność słowa, kurcze pieczone).

odpowiedz

9
28
~kgb-fsb 2012-08-09 (12:00) 2 lata 23 dni 11 godzin i 1 minutę temu

SUPER !!!!!!!!!!!!!! pyszałki z POlski dostali po dupie 3:0.....hahahaha

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
14
~IvochcePodoić 2012-08-09 (12:09) 2 lata 23 dni 10 godzin i 52 minuty temu

Wiecie kto to jest LIBERAŁ? To człowiek, który będzie udawał waszego najlepszego przyjaciela, pocieszał was w biedzie i pożyczał od was pieniądze, a jak się tylko odwrócicie albo stracicie czujność, to ZASADZI WAM Z LACZKA KOPA W .... O ile się nie mylę, to PO chyba jest partią liberalną, nie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Minister Wolfgang Schaeuble ironizuje: Nagrodę Karola Wielkiego - Putinowi
dodane 2014-09-01 (19:25) 3 godziny i 36 minut temu

Terrorysta z Donbasu grozi Polakom
dodane 2014-09-01 (18:13) 4 godziny i 48 minut temu

680 żołnierzy ukraińskich w niewoli u separatystów
dodane 2014-09-01 (14:15) 8 godzin i 46 minut temu

CBOS: 73% Polaków ufa Bronisławowi Komorowskiemu
dodane 2014-09-01 (15:43) 7 godzin i 18 minut temu

Obrona i oskarżeni ws. "przemytu" kokainy: nie przekazywać sprawy do USA
dodane 2014-09-01 (14:37) 8 godzin i 24 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 7404