więcej

Matki I kwartału walczą o dłuższy macierzyński .

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-03-16 (04:35) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 4 godziny i 56 minut temu
drukuj


Matki I kwartału walczą o dłuższy macierzyński
opinie
Pierwszy kwartał tego roku się już kończy i kobiety, które urodzą w poniedziałek lub później będą mieć rok płatnego urlopu rodzicielskiego, "matki I kwartału" nie składają broni - informuje "Rzeczpospolita".

Mamy, które urodziły na początku tego roku, coraz mniej wierzą, że uda im się wywalczyć przywileje na drodze prawnej. Co więcej, tegoroczne matki obawiają się nawet, że planowane przepisy nie wejdą w życie w tym roku, bo projekt do tej pory nie wyszedł z resortu pracy.

- Kończymy pracę nad ostateczną wersją projektu, w którym uwzględniliśmy część uwag partnerów społecznych i innych resortów - mówi Janusz Sejmej, rzecznik prasowy ministra pracy. Przyznaje też, że wśród tych zmian nie ma mowy o rozszerzeniu grupy uprzywilejowanych na "matki I kwartału".

Mając poczucie, że może nie udać im się wyjść z tej walki zwycięsko, kobiety z wyznaczonym terminem porodu przed 17 marca robią wszystko, by urodzić jak najpóźniej.

Niektóre pacjentki namawiają swoich lekarzy do przesunięcia terminu planowanego cesarskiego cięcia, które z reguły przeprowadza się w 39 tygodniu ciąży. Lekarze podkreślają, że jeśli matka próbuje opóźnić poród, jej stan powinien być cały czas monitorowany.

Dzieci, które urodzą się 18 marca i później będą mogły spędzić więcej czasu z mamą! Wszystko za sprawą dłuższego urlopu macierzyńskiego. Z tej okazji chcielibyśmy przygotować specjalną galerię WP.PL. Potrzebujemy jednak Twojej pomocy! Jeżeli Twoje dziecko urodzi się pierwszego dnia szczęśliwego terminu, czyli 18 marca, prześlij nam jego zdjęcie i zdjęcie opaski na rączce z datą i godziną narodzin. Najlepsze fotografie opublikujemy! Wyślij nam zdjęcia lub film!

(ah, msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 17 62.96%
nie 10 37.04%

Przeczytaj też

Kobieta, której przeszczepiono 5 organów, urodziła zdrowe dziecko

dodane 2013-03-14 (19:25) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 14 godzin i 6 minut temu

Nieletnia Romka nie wiedziała, że jest w ciąży

dodane 2013-03-13 (09:59) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 23 godziny i 32 minuty temu

Szokujące doniesienia: rodzą dzieci dla pieniędzy z opieki społecznej lub becikowego

dodane 2013-03-11 (07:34) 1 rok 5 miesięcy 21 dni 1 godzinę i 57 minut temu

Instynkt macierzyński nie istnieje?

dodane 2013-02-13 (07:26) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 2 godziny i 5 minut temu

PiS i SP złożyły projekty wydłużające urlopy tzw. matek pierwszego kwartału

dodane 2013-01-18 (13:35) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 19 godzin i 56 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (65)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
9
~PO 2013-03-16 (12:54) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 37 minut temu

ROBIĆ się NIE CHCE? TAK?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~aga 2013-04-09 (21:38) 1 rok 4 miesiące 22 dni 11 godzin i 53 minuty temu

Od dłuższego czasu utwierdzam się w przekonaniu, że Polak potrafił, potrafi i zawsze będzie kombinować...zawsze coś komuś nie będzie pasować, zawsze komuś będzie za mało, za dużo...i tak w kółko...ludzie przestańcie w końcu narzekać, biadolić...życie jest takie krótkie, że nie warto tracić czasu na rzeczy tak przyziemne...ja urodziłam i wychowuję 2 dzieci i sądzę, że nie jest ważne czy macierzyński trwa pół roku czy rok, ważne żeby kochać swoją pociechę i okazywać jej to w każdej godzinie, minucie, sekundzie...podejrzewam, że większość matek i tak nie wykorzysta swojego urlopu, bo czasy takie że gonimy za pieniądzem i pilnujemy pracy...więc w obawie, że się "wypadnie z obiegu" niejedna z mam skróci swój urlop...więc nie dajmy się zwariować...a rząd mamy taki jaki sami wybraliśmy, i tyle w tym temacie...;-) pozdrawiam cieplutko wszystkie mamy, te sprzed i po 17 marca...czy będziecie mniej kochać swoje dzieci ze względu na to???

odpowiedz

0
0
~ostry 2013-03-18 (22:34) 1 rok 5 miesięcy 13 dni 10 godzin i 57 minut temu

Wszystkie kobiety które urodziły 2013 powinny mieć równe warunki .

odpowiedz

0
0
~Elcia 2013-03-18 (14:48) 1 rok 5 miesięcy 13 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Tusk oszalał naraża się wszystkim nowo upieczonym rodzicom!!!!!!! Jeżeli ta ustawa przejdzie obiecuje głosuje na kaczora z cała moją rodziną ze wszystkimi bliskimi wszystkich będe namawiać na Kaczora :) nasz syn urodził się 8 maraca i zdaniem Donalda i jego ekipy jest gorszym dzieckiem!!!!!!! ustawy wprowadza się od nowego roku a nie od połowy marca!!!!!! chyba nawet Kaczor nie jest na tyle głupi aby tak się narazić młodym rodzicom!!!!!!!!!!!!!1

odpowiedz

0
0
~oburzona 2013-03-17 (20:11) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 13 godzin i 20 minut temu

Skoro Donek obwieścił 2013r. Rokiem Rodziny od 01.01.2013r. to roczny urlop powinien być od tego dnia. Ten rząd robi tylko szum medialny i wszystko pod publiczkę. Nikogo nie interesuje ile dzieci się urodzi, czy będą miały co jeść - może zabraknąć szczawiu- byle były by premie dla PO . Już kiedyś Urban powiedział " Rząd się wyżywi " i nadal to hasło jest aktualne.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~MP 2013-03-18 (09:41) 1 rok 5 miesięcy 13 dni 23 godziny i 50 minut temu

można podpisać petycję na petycje.pl - zostanie ona przedstawiona rządowi. Ogólnie to ten rząd ma w d... społeczeństwo. Liczy się budżet, i własna kasa. Sześciolatki w szkole skończyły się sytuacjami że między dziećmi w klasie są różnice nawet 23 mies. a teraz rocznik 2013 jest dzielony na tych sprzed 17 marca i tych po.

odpowiedz

0
1
~zenszal 2013-03-17 (20:24) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 13 godzin i 7 minut temu

Gdyby ustawa obowiązywała od 1-go stycznia to protestowałyby matki "grudniowe i tak bez końca.Bezmyślność nie ma granic.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~SZCZAWIU!!! 2013-03-17 (21:00) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 12 godzin i 31 minut temu

ZAGONIĆ wszystkie do ROBOTY PO STAREMU i będzie sPOkój!!!!

odpowiedz

12
10
~ya 2013-03-16 (09:30) 1 rok 5 miesięcy 16 dni i 1 minutę temu

Chryste - ktoś zawsze będzie poszkodowany Gdyby przepisy weszły w życie od 1 stycznia to te co urodziłyby w grudniu też by były pokrzywdzone Ale trzeba przyjąć jakiś termin Z całego serca nienawidzę tego rządu ale akurat tą sprawę jestem w stanie zrozumieć Ustawy wchodzą w życie z danym dniem i tyle

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
7
~nina 2013-03-16 (09:19) 1 rok 5 miesięcy 16 dni i 12 minut temu

To jest chore !dlaczego ikt nie pomyśli o kobietach które nie mogą znaleźć pracy,a są w ciąży? Rząd mysli tylko i wyłącznie o kobietach pracujących a jak kobieta jest na stażu i jest w ciąży i co ma po tym-nic zero nawet grosza nie ma a co dopiero o urlopie macierzyńskim ma mysleć nawet pomoc społeczna nie pomaga a jak da to tylko 100zl okresówki i koniec i żyj tak!. Moim zdaniem wieksza pomoc nalezy się matką niepracującym bo one nie mają zadnego dochodu i zus takim powinien płacić przez rok!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

8
8
~dekan56 2013-03-16 (07:49) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 42 minuty temu

Jakby zmiana była od nowego roku, to "ściskały by kolana od wigilii".

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~matka I kwartału 2013-03-17 (20:23) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 13 godzin i 8 minut temu

nie mają pieniędzy.... niech odmówią sobie złodzieje premii za nic nie robienie...

odpowiedz

0
0
~SZCZAWIU!!! 2013-03-16 (12:50) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 41 minut temu

rzeczPOsPOlita to PrOstituta!

odpowiedz

12
29
~kilop 2013-03-16 (06:26) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 3 godziny i 5 minut temu

przede wszystkim powinno sie takie "matki" wysylac do psychiatry, bo jak widac kasa i opieprzanie sie w domu jest dla nich wazniejsze niz wlasne dziecko i jego zdrowie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
7
~Paskudny Stary Ron 2013-03-16 (09:17) 1 rok 5 miesięcy 16 dni i 14 minut temu

Jakby coś to mogę pomóc bo sprzedaję korki do butelek. Można też wykorzystać zaślepki do rur, a w ostateczności postawić przy "otworze" uzbrojonego strażnika.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
0
~bob 2013-03-16 (10:06) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 23 godziny i 25 minut temu

Wszystkie matki które urodziły w 2013 roku powinni zachować łożyska i jak się ociepli pojechać do wawy i nimi obrzucić ustawodawców.

odpowiedz

7
0
~kama 2013-03-16 (10:02) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 23 godziny i 29 minut temu

ustawa powinna wejsc o nowego roku a nie od 40 MAJA!!!!!!!! co za rząd który juz dzieli dzieci od ----i od 18 marca!!!!!!! BECIKOWE ZABIERAJĄ EMERYTURY GŁODOWE A ,,ONI NAGRODY ZA CIEŻKĄ PRACĘ SOBIE PRZYZNAJĄ.,, TO KOBIETY CIĘŻKO PRACUJĄ NA URLOPACH MACIERZYŃSKIM I WYCHOWAWCZYM -PO NOCACCH DZIECKO NIE ŚPI BO SIĘ BOI ŻE RZĄD P TUSKA ZABIERA MU KASĘ NA PIELUCHY I CHCE WYSŁAĆ DO ŻŁOBA --WSTD !!!!!!!!!!!!

odpowiedz

2
0
~cc 2013-03-16 (09:51) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 23 godziny i 40 minut temu

co na to anna g ....????

odpowiedz

1
0
~POmysł 2013-03-16 (09:51) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 23 godziny i 40 minut temu

W WEEKENDY SIĘ odPOczywa , więc PO co nam URODZENI w NIEDZIELĘ

odpowiedz

0
0
~KANE 2013-03-16 (09:46) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 23 godziny i 45 minut temu

MILINOWY !!!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

"The Economist" o Tusku: spełnia aspiracje
dodane 2014-08-31 (23:20) 10 godzin i 11 minut temu

W poniedziałek planowane spotkanie Tusk-Kopacz
dodane 2014-08-31 (18:35) 14 godzin i 56 minut temu

Kard. Marx: to, co wyszło z Niemiec, wstrząsa do dnia dzisiejszego
dodane 2014-08-31 (21:10) 12 godzin i 21 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 101