więcej

"Komorowski chciał ukryć ślady Lecha Kaczyńskiego".

TVN24 |  dodane 2010-08-11 (23:15) 4 lata 4 miesiące 9 dni 19 godzin i 2 minuty temu
drukuj


- Bronisław Komorowski chciał ukryć wszelkie ślady swojego poprzednika - stwierdził w "Rozmowie bardzo politycznej" w TVN24 europoseł Zbigniew Ziobro. - Wy robicie krzywdę krzyżowi - symbolowi wiary i największych emocji Polaków. Nikt inny, tylko wy - odpowiadał Bartosz Arłukowicz z Lewicy.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry to nowo wybrana głowa państwa "wywołała konflikt, swoimi nieprzemyślanymi decyzjami". - Wstydzę się za tych, którzy mają władze podejmować decyzje i którzy mogliby w jednej chwili spowodować, aby tego konfliktu i tych scen, które różne osoby bulwersują nie było, czyli za pana prezydenta Bronisława Komorowskiego - stwierdził Ziobro. Polityk jest przekonany, że "Bronisław Komorowski chciał ukryć wszelkie ślady swojego poprzednika".

Europosłowi PiS nie podoba się propozycja kancelarii prezydenta o tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy. - Jest jednak pewna ranga wydarzeń. Sejm i senat uchwaliły, że katastrofa smoleńska była największą tragedią po 1945 r. Czy można to porównywać z tablicą, których jest setki czy tysiące w Warszawie w różnych miejscach?

Innego zdania jest Bartosz Arłukowicz z Lewicy. - Tablica jak najbardziej powinna być - ocenił. Zdaniem posła, "powinniśmy uczcić pamięć wszystkich tych, którzy zginęli w katastrofie". - Przypominam, że nie zginęli tam tylko przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, ale wszystkich formacji politycznych - wskazał polityk.

Podsumowując kwestię krzyża przed Pałacem Prezydenckim Bartosz Arłukowicz zwrócił się do Ziobry: "Wasza akcja polityczna, którą urządziliście wokół tej sprawy, wasza próba zawłaszczenia tragedii i śmierci ludzi to jest robienie krzywdy krzyżowi. Wy robicie krzywdę krzyżowi - symbolowi wiary i największych emocji Polaków. Nikt inny, tylko wy".


(tw, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 276 67.32%
nie 134 32.68%

Przeczytaj też

PiS: tablica na Pałacu jest "niesatysfakcjonująca"

aktualizacja 2010-08-12 (12:26) 4 lata 4 miesiące 9 dni 5 godzin i 51 minut temu

"Kaczyński powiedział jedną rzecz - być może najgorszą"

aktualizacja 2010-08-12 (11:30) 4 lata 4 miesiące 9 dni 6 godzin i 47 minut temu

"Na sprawie krzyża traci PiS, więc nie róbmy z nim nic"

dodane 2010-08-12 (07:52) 4 lata 4 miesiące 9 dni 10 godzin i 25 minut temu

"Kaczyński może, ale nie chce rozwiązać sporu"

dodane 2010-08-12 (00:45) 4 lata 4 miesiące 9 dni 17 godzin i 32 minuty temu

PiS: 10 września spotkanie poświęcone katastrofie

dodane 2010-08-11 (17:50) 4 lata 4 miesiące 10 dni i 27 minut temu

Frustracja PiS i lenistwo Platformy

dodane 2010-08-12 (11:11) 4 lata 4 miesiące 9 dni 7 godzin i 6 minut temu

"Kościół i Pospieszalski nie są już świętymi krowami"

dodane 2010-08-11 (07:19) 4 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 58 minut temu

Oni zyskują na sporze o krzyż - dzisiaj ich ruch

aktualizacja 2010-08-10 (14:15) 4 lata 4 miesiące 11 dni 4 godziny i 2 minuty temu

Napieralski do przeciwników krzyża: apeluję o spokój

dodane 2010-08-09 (15:30) 4 lata 4 miesiące 12 dni 2 godziny i 47 minut temu
materiał foto

Przepychanki pod Pałacem

dodane 2010-08-03 (16:44) 4 lata 4 miesiące 18 dni 1 godzinę i 33 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Czy PiS zrobił coś dobrego?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1538)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~lordqwest 2010-08-23 (20:03) 4 lata 3 miesiące 27 dni 22 godziny i 14 minut temu

WSZYSTKO TO KARA ZA
Pochowanie bardzo inteligentnego człowieka na Wawelu .Ach jaki on był super razem z Braciszkiem ,ooo aż gromy się posypały i Wisła się poszerzyła jeszcze brakuje aby księżyc runął na nasz kraj to będzie do kolekcji braci KACZYŃSKICH po podzieleniu Narodu

odpowiedz

0
0
~belferka1 2010-08-18 (21:49) 4 lata 4 miesiące 2 dni 20 godzin i 28 minut temu

Mądre słowa
Panie Arłukowicz. Jestem katoliczką, i nic mi nie przeszkadza w logicznej ocenie tego co dzieje się w Warszawie. Chciałabym, aby Pańskie spostrzeżenia dotarły wreszcie do całej elity rządzącej i kościelnej. Oszczędźcie nam Polakom wsydu w świecie. To hańba -jaki przykład dla młodych ludzi?

odpowiedz

0
0
~gucio 2010-08-18 (21:34) 4 lata 4 miesiące 2 dni 20 godzin i 43 minuty temu

PIS wojuje krzyżem
Panie Bartoszu Arłukowicz - to czysta prawda. To działacze PISu przy aprobacie kleru kaczolickiego rozpoczęli tę wojnę o krzyż, a w rzeczywistości wojnę o budowanie mitu Najjaśniejszego Leszka.

odpowiedz

0
0
~Filon 2010-08-18 (21:13) 4 lata 4 miesiące 2 dni 21 godzin i 4 minuty temu

Lech Kaczyński dzielił Polaków za życia.
Dzieli i po śmierci.Bracia Kaczyńscy to polskie nieszczęście.

odpowiedz

0
0
~koko 2010-08-18 (17:08) 4 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 9 minut temu

KOMOROWSKI nie możne spać tak
się boi pamięci poprzednika swojego l. Kaczyńskiego . dlatego chce pomnik jak najdalej postawić , wstyd - wstyd .

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~koko 2010-08-18 (17:08) 4 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 9 minut temu

KOMOROWSKI nie możne spać tak
się boi pamięci poprzednika swojego l. Kaczyńskiego . dlatego chce pomnik jak najdalej postawić , wstyd - wstyd .

odpowiedz

0
0
~Julita 2010-08-15 (12:42) 4 lata 4 miesiące 6 dni 5 godzin i 35 minut temu

PORADA
Panie Bartoszu widzę, że daje się Pan zmanipulować PO. Za nim Pan się obudzi nasz kraj dopadnie wojna domowa. Proszę raczej pomysleć: możecie SLD i PIS uratować nasz kraj. Jeżeli połączycie się w koalicję, zaczniecie słuchać ze zrozumieniem i logicznie mysleć możecie zacząć rządzić. Obudźcie się i włóżcie dawną złość do kieszeni, bo wiele Was łączy... Ludzie którzy zginęli , Lech Kaczyński i Pan Szmajdziński. Nad tym się zastanówcie, to bardzo proste dla ludzi myślących lgicznie, bo w naszym kraju demokracja to: bezkarne zabijanie ludzi, zauważyliście????

odpowiedz

0
0
~Polak mały 2010-08-12 (18:18) 4 lata 4 miesiące 8 dni 23 godziny i 59 minut temu

Dzieci diabła
Atak na Krzyż pod pałacem prezydenckim - główną siedzibą masonerii w Polsce, nie miałby miejsca, gdyby nie wydali na nią zgody, Pan Komorowski i masoni usytuowani w Kościele, wilki w owczych skórach. Odwiecznym wrogiem Krzyża jest diabeł i jego dzieci. Niech by tacy znaleźli się w kraju muzułmańskim, to od razu by im spadły głowy. Bo muzułmanie nie pozwolą szydzić z Mahometa. To są prawdziwi, wierni i oddani wyznawcy swojego boga. Polacy obudźcie się, jeśli jeszcze tacy są i nie pozwólcie pluć sobie w oczy, gdzie wasz honor ?

odpowiedz

0
0
~ja rekinek 2010-08-12 (18:06) 4 lata 4 miesiące 9 dni i 11 minut temu

kaczyński, kurski, ziobro
Już czas, abyśmy mogli o nich zapominać. Mam nadzieję, że znikną w końcu ze sceny politycznej.

odpowiedz

0
0
~ed 2010-08-12 (15:18) 4 lata 4 miesiące 9 dni 2 godziny i 59 minut temu

ziobro lecz sie na nogi bo na głowę za późno!
pisuary!!!!!

odpowiedz

0
0
~nik 2010-08-12 (14:47) 4 lata 4 miesiące 9 dni 3 godziny i 30 minut temu

Nadal jest pan ZEREM
Człowiek, który donosił na studiach na swoich współmieszkańców w akademiku, obronił dyplom po znajomości a później zesłał swoją promotorkę na banicję zsądu w dużym mieście do małego, zniszczył jako prokurator narzędzie dowodowe - laptop itd, itp

odpowiedz

0
0
~Joanna 2010-08-12 (14:36) 4 lata 4 miesiące 9 dni 3 godziny i 41 minut temu

Wstyd?
Pan, panie Ziobro niech się wstydzi za siebie i PiS a nie za rząd. Rząd się nie ma czego wstydzić - a Pis i owszem! Gloryfikujecie L.Kaczyńskiego a do historii przejdzie on jako prezydent który zginął w katastrofie lotniczej, a nie ten który cokolwiek dobrego zrobił dla Polski!! Bo nie zrobił nic dobrego - wręcz przeciwnie!!!

odpowiedz

0
0
~ll 2010-08-12 (14:33) 4 lata 4 miesiące 9 dni 3 godziny i 44 minuty temu

prawda
i tak powinno być.

odpowiedz

0
0
~albo 2010-08-12 (14:32) 4 lata 4 miesiące 9 dni 3 godziny i 45 minut temu

kara
to jest kara za beszczeszczenie krzyża,modły na pokaz przy kamerach tak jak wszystko robią pisuary żeby zaistnieć.Nie mogą się pogodzić z przegraną,to jest wasz koniec ,niedługo znikniecie z polityki tak Leper wasz sojusznik w rządach j.kaczyniaka.A krzyż powinien stać w kościele,przeciez nikt tam nie zginął.A L.kaczyński pomieszkiwał tam tylko 3 lata,i nic dobrego dla Polski nie zroibił,tylko skłócał wszystkich,a teraz to jarka cel.

odpowiedz

0
0
~bd 2010-08-12 (14:10) 4 lata 4 miesiące 9 dni 4 godziny i 7 minut temu

kara
wszystkie powodzie i inne kataklizmy to jest kara dla polaków za popieranie platformy i wybór na prezydenta pana komorowskiego ,to jest poczatek beda jeszcze większe kleski póki sie nie opamietacie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~nene 2010-08-12 (14:08) 4 lata 4 miesiące 9 dni 4 godziny i 9 minut temu

PO zniszczyło SLD a teraz niszczy PIS!
Taka ich misja i rola!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~emeryt 2010-08-12 (14:06) 4 lata 4 miesiące 9 dni 4 godziny i 11 minut temu

takiego głupka jak Ziobro jeszcze nie widziałam

odpowiedz

0
0
~Kot 2010-08-12 (14:06) 4 lata 4 miesiące 9 dni 4 godziny i 11 minut temu

Ludzie opamietajcie sie!
Nikt z was nie ma tu racji! Tylko Krzyż!

odpowiedz

0
0
~mgr Wacek 2010-08-12 (14:04) 4 lata 4 miesiące 9 dni 4 godziny i 13 minut temu

dlaczego Unia Wolności zmieniła sie w PO?
Bo uznała, ze wolność Polakom jest całkowicie niepotrzebna i zbędna!

odpowiedz

0
0
~mgr Wacek 2010-08-12 (14:04) 4 lata 4 miesiące 9 dni 4 godziny i 13 minut temu

dlaczego Unia Wolności zmieniła sie w PO?
Bo uznała, ze wolność Polakom jest całkowicie niepotrzebna i zbędna!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 2 godziny i 2 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 3 godziny i 17 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 1 godzinę i 52 minuty temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 2 godziny i 42 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31121