Strona główna serwisu

oprac.Michał Kurek

Kaczyński: w Polsce jest problem braku dyscypliny w aparacie państwowym

Kaczyński: w Polsce jest problem braku dyscypliny w aparacie państwowym

W Polsce jest wielki problem braku dyscypliny w aparacie państwowym; on dotyczy wszystkich służb, mundurowych i niemundurowych, także BOR-u - mówił w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że jeśli chodzi o wypadek premier Beaty Szydło "mieliśmy do czynienia z sytuacja przypadkową".
Jarosław Kaczyński był w poniedziałek pytany w polskim Radiu PiK w Bydgoszczy o ostatnie wypadki z udziałem najważniejszych osób w kraju.

- W Polsce jest taki wielki problem braku dyscypliny w aparacie państwowym. On dotyczy wszystkich służb, mundurowych i niemundurowych. Dotyczy oczywiście także BOR-u. W tym wypadku (z udziałem premier Beaty Szydło - PAP) mieliśmy do czynienia z sytuacją przypadkową - podkreślił lider PiS.

- To nie jest tak, żeby ktokolwiek tutaj zawinił, poza tym młodym człowiekiem, który przecież też nie miał złych intencji, tylko po prostu popełnił błąd taki, który się zdarza na drogach. Ale ta dyscyplina powinna być wyższa, bo to służy państwu, a poprzez państwo obywatelom. Państwo, gdzie dyscypliny nie ma, takie rozlazłe państwo, służy tak na prawdę co najwyżej tym, co chcą w mętnej wodzie ryby łowić - powiedział Kaczyński.


W poniedziałek Jarosław Kaczyński udzielił też wywiadu w TVP3 Bydgoszcz. We fragmencie, który został wyemitowany tego dnia wieczorem mowa była o wyborach samorządowych oraz że trwają prace nad wyłonieniem kandydatów PiS na prezydentów, burmistrzów, wójtów.

- My chcielibyśmy mieć także kandydatów na marszałka województwa, bo chcielibyśmy, żeby obywatele wiedzieli na kogo konkretnie głosują w wyborach w województwie. Także (...) kandydatów na starostów, chociaż oni są wybierani pośrednio, my chcemy to utrzymać. Powtarzam, uważamy, że obywatele powinni wiedzieć, o kogo konkretnie chodzi - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński spotkał się w poniedziałek w Bydgoszczy z działaczami PiS z województwa kujawsko-pomorskiego; towarzyszyła mu rzeczniczka partii Beata Mazurek. Gospodarzami spotkania byli szefowie PiS w okręgu toruńskim - wiceminister edukacji Marzenna Drab i okręgu bydgoskiego - Tomasz Latos.


Zobacz także: "Medal dla kierowcy seicento". Żakowski: czy pan słyszał co pan powiedział?

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (323)
Nie zgadzam się z opinią
110
Zgadzam się z opinią
616
~A 2017-02-13 (23:34) 15 godzin i 59 minut temu

W polsce jest taki problem ze takie barany jak pan dostaly sie do koryta.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
63
Zgadzam się z opinią
489
~szczukowska.g 2017-02-13 (23:34) 15 godzin i 59 minut temu

Przecież wszedziemi są Pana ludzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
472
~aparat represji 2017-02-13 (23:26) 16 godzin i 7 minut temu

Aparat zadziałał dobrze. Kierowca przyznał się od razu, bez wszczynania śledztwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji