Strona główna serwisu
Jest sposób by szybko odzyskać zabrane prawo jazdy

Jest sposób by szybko odzyskać zabrane prawo jazdy

Osoba z zakazem kierowania pojazdem bez większych problemów nowe prawo jazdy wyrobi w innym starostwie - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".
Nowe prawo jazdy Nowe prawo jazdy ()
Jak stwierdza gazeta, to efekt błędów i opóźnień w tworzonej od 2004 r. Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

- Nie jesteśmy w stanie zweryfikować w CEPiK, czy kierowca nie ma orzeczonego zakazu w innym starostwie - mówi Izabela Syroka ze Starostwa Powiatowego w Żarach. Dodaje, że obecnie nie ma też przepisów nakładających na urzędników taki obowiązek.

Ma to zmienić dopiero ustawa o kierujących pojazdami, która ma obowiązywać od stycznia 2013 r. O ile pojawi się taka techniczna możliwość, bo jak na razie starostwa nie mogą weryfikować danych kierowców w CEPiK - podkreśla dziennik.

Jak mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak, trwają prace przygotowujące do integracji systemów informatycznych: SI Kierowca i SEPiK wynikające z ustawy o kierujących. - W ramach tych prac będzie możliwy dostęp do bazy centralnej pozwalający w trybie online sprawdzić stan uprawnień kierowcy w skali całego kraju - zapewnia.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (57)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
33
~MOC 2012-03-16 (05:35) 18 godzin i 23 minut temu

Efekty ciezkiej i wytezonej pracy (p)oslow widac w kazdej dziedzinie zycia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~..potr 2012-03-16 (07:17) 16 godzin i 41 minut temu

polowanie na kierowców w Jeleniej Górze zamontowano na skrzyżowaniu kamerę która robi zdjęcia pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie na świetle czerwonym to zrozumiałe ale i na żółtym nawet jak w momencie przejazdu jesteś metr od świateł i nawet jadąc przepisowo 50 nie jesteś w stanie zatrzymac się ,jeżdżę tamtędy do pracy w ciągu tygodnia mam 3 fotki robię wszystko i za cholerę nie mogę przejechac jadę świeci się zielone już mam taką schizę że zamiast na drogę patrzę na sygnalizator a to niebezpieczne a tu nagle nad głową żółte i k.... następna fota

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~bolek-motorówka 2012-03-16 (06:24) 17 godzin i 34 minut temu

OTAKE POLSKIE I OTAKE MINISTERSTWO CYFRYZACJI RAZEM Z TW BONIM WALCZYLIŚMY !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~retro 2012-03-16 (08:09) 15 godzin i 49 minut temu

Podobnie jest z dowodem rejestracyjnym w Rzeszowie. Sprzedałem auto wyrejestrowalem w urzedzie ,a za rok dostaje mandat z fotoradaru i osobiste wstawiennictwo. mandat jest z 2 tygodni wstecz. Ja do Policjanta ostro ,że nie mam auta (dobrze ,że mialem dokument -umowe podbita w urzedzie),okazalem i pytam ,minął rok ,zglosilem sprzedaz ,a wy nic o tym nie wiecie?? .Zrobił oczy i milczal.Takie mają łącza komputerowe,dziadostwo na kazdym miejscu ,co za kraj. Pajacownia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~katolik 2012-03-16 (07:07) 16 godzin i 51 minut temu

NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA DLA POLSKI TO: KSIEZA MAJA BYC BOGACI (nie pracujac) POLITYCY MAJĄ ŻYĆ DOSTATNIO

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~pryszczaty 2012-03-16 (05:55) 18 godzin i 3 minuty temu

Ukraina czy Czechy są lepszym rozwiązaniem-koszty podobne ale masz pewność zdania egzaminu bo u nas podchodzisz i zawsze obleją a, to czas i pieniądze.Masę ludzi jeżdzi na takich zagranicznych prawkach i wszystko jest dobrze

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~Tor 2012-03-16 (08:01) 15 godzin i 57 minut temu

Znam języki na tyle, ze bez problemu zrobię nowe prawko w Niemczech. Nie dam zarobić naszym urzędasom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~Sebastian 2012-03-16 (07:54) 16 godzin i 4 minuty temu

Chodzi o to by gonić króliczka a nie go złapać

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~kos 2012-03-16 (06:57) 17 godzin i 1 minutę temu

ROZPIERDZIELIĆ Te BADZIEWNE POWIATY!!! To są tylko dod.stołki i oddalenie spraw od obywatela.Kiedyś dowód rej.wyrabiało się w gminie pod nosem i komu to przeszkadzało?Takim jak dzisiaj nami rządzą!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~dd 2012-03-16 (07:39) 16 godzin i 19 minut temu

Każdy kierowca podczas badań technicznych płaci dodatkowo 1 zł. Jeszcze niedawno było 2 zł na CEPIK. Od 2004 roku mija już osiem lat jak zbiera się na centralną ewidencje która jeszcze nie powstała. I chyba o to chodzi, bo w Polsce jest zarejstrowanych 18 mil. samochodów. Ktoś ładną kase robi na tym centralnym rejestrze !!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~Ćwok 2012-03-16 (07:13) 16 godzin i 45 minut temu

Tylko koperta albo w łapę. Tak jak w Afryce tak i w Polsce

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~ 2012-03-16 (06:48) 17 godzin i 10 minut temu

Zapominacie o tym że przy składaniu wniosku na egzamin jako osoba składająca wniosek wypełnia się ankietę z apytaniem czy ;Jest to pierwsze prawojazdy ,czy następuje zmiana kwalifikcji (podwyższenie na wyższą) czy też jest to egzamin o wydanie utraconego prawa jazdy na skkutek wyriku sądu czy też punktów karnych .Poloicjant przy dokładnej kontroli sprawdza nasz pesel w bazie danych i o nas wszystko wie .Więc nic nieda wyrobienie nawego prawka w innym starostwie. Mało tego złożenie fałszywego oświdczenia przy egzaminie b ędzie skierowana sprawa do sądu .Czy więcej trzba dodawać .to będzie recydywa i pajda jak nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~DziękujęZA10% 2012-03-16 (09:04) 14 godzin i 54 minut temu

Zamiast wazelinić rządowi i pstrykać głupawe zdjęcia Kaczyńskiemu zejdzie na ziemie drodzy dziennikarze!!! GAZ 10 % do góry i tyle w temacie - DZIĘKUJĘ!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~Danny 2012-03-16 (07:59) 15 godzin i 59 minut temu

wszyscy się żalą na niedouczonych i leniwych urzędasów (racja) i machloje przy wprowadzaniu CEPiK-u (słusznie. Ja też płacę te złotówki na CEPiK przy przeglądach). Ale kto pochyli się nad cwaniactwem Polaków? Tym wyrabianiem prawek w innych starostwach? Ich oszukiwaniem? W Anglii czy Niemczech tamtejsi obywatele nawet nie pomyśleliby, aby oszukiwać, kombinować. A u nas to zawsze musi być machloja, przekręt, kombinacja alpejska. I dlatego zawsze będzie syf nad Wisłą. Zawsze. Mamy we krwi oszukiwanie. Zresztą nasi rządzący też.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~ds 2012-03-16 (09:13) 14 godzin i 45 minut temu

Q...mać, za co się ten (nie)rząd weźmie to spartoli!!! Cyrk, można się długo śmiać z ich wyczynów!!! Brawo ciemna maso, która na nich głosowałaś!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~zero 2012-03-16 (07:20) 16 godzin i 38 minut temu

najpierw powinni weryfikować urzędników to niedouczona banda nierobów a stanowiska mają yulko poprzez znajomości i kolesiostwa,łatwo to sprawdzić

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~klik 2012-03-16 (06:23) 17 godzin i 35 minut temu

Zaryzykuję takie twierdzenie: PO jest partią reprezentującą WYŁĄCZNIE interesy międzynarodowych korporacji. A ja głupi myślałem, że reprezentuje interesy polskich przedsiębiorców, inteligencji i klasy średniej. Zawiodłem się. Modne dziś ACTA to tylko jeden przykład - podobne działania są widoczne od 5 lat. Płacenie grubych pieniędzy za leki dla zachodnich koncernów, podpisywanie umów o opłatach za emisję CO2. To po prostu odpompowywanie naszego PKB na zachód

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~kierowiec 2012-03-16 (09:01) 14 godzin i 57 minut temu

Bzdura. To tak jakby ktoś sobie kupił prawo jazdy na bazarze. W przypadku kontroli drogowej po nr pesel policja sprawdza wszystkie dane o kierowcy jak liczbę punktów i prawo do kierowania pojazdami. Nie wiem po co wp pisze takie głupoty?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~luzblus 2012-03-16 (09:25) 14 godzin i 33 minut temu

Najlepiej jeździć bez prawa jazdy. Mozesz dostać co najwyżej mandat 500 PLN. Nie kontrolują przecież codziennie tylko raz na dwa trzy lata. Nawet jak raz na dwa lata to wychodzi niecałe 69 groszy dziennie. Nie mogą zabrać ci czegoś czego nie posiadasz. Proste, naukowe, tanie i bezstresowe.

odpowiedz