więcej

Generałowie zrzucają mundury.

PAP |  dodane 2011-09-10 (03:55) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 20 godzin i 58 minut temu
drukuj

Za kilka miesięcy z armii odejdzie 12 najwyższych rangą dowódców. Rezygnacje w MON złożyli generałowie w Sztabie Generalnym, wojskach lądowych i Dowództwie Operacyjnym, twierdzi "Gazeta Wyborcza".

Wśród odchodzących jest dziesięciu generałów, czyli jedna dziesiąta wszystkich z takim stopniem w polskim wojsku. W samym tylko Sztabie Generalnym odejdzie aż trzech.

Oprócz sześciu generałów, którzy odchodzą ze względu na wiek emerytalny, są też tacy, którzy boją się zmian w emeryturach mundurowych. Inni wiedzą, że już nie dostaną kolejnej generalskiej gwiazdki albo mają problemy rodzinne.

Generałowie, którzy odchodzą, będą dostawać ok. 10 tys. zł emerytury, przez rok normalną pensję, a do tego odprawy.


(ekb)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 13 27.08%
nie 35 72.92%

Przeczytaj też

Jeden z najlepszych polskich dowódców odchodzi z armii

dodane 2011-11-10 (17:28) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 25 minut temu

Syn generała pobił małżeństwo na oczach dziecka

dodane 2011-09-16 (10:20) 2 lata 10 miesięcy 13 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Policzek dla ostatnich polskich kawalerzystów

dodane 2011-09-03 (02:50) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 22 godziny i 3 minuty temu

Kadra specpułku na wygnaniu

dodane 2011-09-01 (03:30) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 21 godzin i 23 minuty temu

O jego odejściu mówiła cała Polska - teraz wraca

aktualizacja 2011-08-31 (14:49) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 10 godzin i 4 minuty temu

Polskie MiG-29 dostaną nowe uzbrojenie i komputery

dodane 2011-08-30 (03:35) 2 lata 10 miesięcy 29 dni 21 godzin i 18 minut temu

materiał foto

Przygotowania do defilady

dodane 2011-05-07 (12:55) 3 lata 2 miesiące 22 dni 11 godzin i 58 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (75)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~zetop938 2011-12-17 (15:14) 2 lata 7 miesięcy 12 dni 9 godzin i 39 minut temu

Z tym odejsciem generalow, to tak jak z wiadomosciami - dobra i zla. Zaczne od dobrej. Dobrze , bo jak na nasza biedna i skromniutka Armie, jest ich o wiele za duzo (nawet w stosunku do innych armii swiata). Druga zla. Jesli odejdzie tylu generalow, to kim bedzie dowodzil ten "jeden" szeregowy, ktory zostal w naszej armii?

odpowiedz

0
1
~bolo 2011-11-10 (19:52) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Co w tym CIEMNOGRODZIE jest normalne.

odpowiedz

0
0
~kret 2011-11-10 (19:20) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 5 godzin i 33 minuty temu

czytając wypowiedzi na tym forum, dochodzę do wniosku, że prawdziwi patrioci to ci przy komputerze. Ci w Afganistanie to......... Taki nasz kraj.

odpowiedz

4
2
~Miczka Nurek 2011-09-10 (05:20) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 19 godzin i 33 minuty temu

chciałbym zobaczyć ich bez munduru <3

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Kuba 2011-09-12 (20:17) 2 lata 10 miesięcy 17 dni 4 godziny i 36 minut temu

A czy odchodzi najwieksza zaraza prawie general bieniek?

odpowiedz

1
0
~ADAM 2011-09-11 (19:51) 2 lata 10 miesięcy 18 dni 5 godzin i 2 minuty temu

GENERAŁ PRZECHODZI W STAN SPOCZYNKU Z PEŁNA PENSJA WIEC NIEM CZEGO SIE BOJĄ ? NAPEWNO NIE ZMIAN EMERYTALNYCH BO TO ICH NIE DOTYCZY. CI NA SAMYM DNIE DOSTANA PO TYŁKACH A NIE ONI. ONI RACZEJ BOJĄ SIĘ NOWEGO DORADCY KTÓRY SIE NA NICH SZYKUJE!

odpowiedz

37
13
~koyo 2011-09-10 (05:49) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 19 godzin i 4 minuty temu

I co? Będziemy utrzymywać bandę młodych emerytów, 40 latków. Po 25 latach pracy górnik, policjant czy żołnierz ma 4000 emerytury a Ty po 45 latach masz 1200 przy dobrych wiatrach. I nie pieprzcie tu że mają ciężkie życie.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

3
0
~Tadeo 2011-09-10 (17:45) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 7 godzin i 8 minut temu

Zdejma mundury i wroca do pracy na pelny etat jako cywilni pracownicy to nagminna praktyka i szkodliwa spolecznie .

odpowiedz

0
0
~janus 2011-09-10 (15:59) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 8 godzin i 54 minuty temu

42wPRLu

odpowiedz

2
0
~obywatel 2011-09-10 (15:52) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Oficerowie przechodzą ze służby czynnej w stan spoczynku i nie są zwykłymi emrytami. Redakcja powinna być lepiej poinformowana.Sądzę,że chodziło jedynie o poinformowanie o wysokich emeryturach, by napsuć krwi biednym emerytom.

odpowiedz

4
2
~Max 2011-09-10 (15:47) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 6 minut temu

Gajowy awansuje kolejnych. Wskazanych przez chłopców ze WSI...

odpowiedz

11
6
~Polak 2011-09-10 (07:17) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 17 godzin i 36 minut temu

po 25 latach jako zołnierz zawodowy po szkole dostane emeryturę w wysokosci około 2000 zł. a w mundurach niechodzimy do domu bo przepisy niepozwalają. Przestańcie pisać bzdury zasłyszane w TV lub od polityków sami wiecie jak wiarygodne są to źródła, zaczerpnijcie wiadomości u źródła. A odnośnie pracy tak mamy super ciągle na walizkach dziś szcecin jutro wrocław i tak w kółko a co z rodziną żona ma pracę dzieci szkołe... Skoro tak super mamy to dlaczego wszyscy uciekaja i nikt nie chce przyjść słuzyć ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
4
~cywil 2011-09-10 (11:05) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 13 godzin i 48 minut temu

teraz wiecie czemu ZUS nie ma pieniędzy.Przez cały czas nie płacili składek. to jest właśnie jedno z OGNISK ZŁA w emeryturach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~zyga 2011-09-10 (15:14) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 39 minut temu

a tak naprawdę, dlaczedo odchodzą?!

odpowiedz

3
1
~lechoo 2011-09-10 (15:14) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 39 minut temu

najważniejsze żeby Janicki i Parulski nadal szybko awansowali...POddaństwo musi być sowicie wynagrodzone...

odpowiedz

9
2
~a 2011-09-10 (13:39) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 11 godzin i 14 minut temu

Czyżby prawdziwi fachowcy nie wytrzymali rządu "fachowców" ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~Xeon 2011-09-10 (14:56) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 57 minut temu

Będą głosować na peło ? A może czytać wyborczą ?

odpowiedz

0
2
~gość 2011-09-10 (14:54) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 9 godzin i 59 minut temu

krew trzeba odświeżyć-nie ma ludzi niezastąpionych,a młodym trzeba robić miejsce

odpowiedz

0
0
~tatek 2011-09-10 (14:53) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 10 godzin i 1 minutę temu

PS. Najfajniejszym generałem jest gen. NOwak , który na wieść o katastrofie z Prezydentem się .....rozpłakał. Służy jeszcze ?

odpowiedz

2
0
~tatek 2011-09-10 (14:48) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 10 godzin i 5 minut temu

Świetna wiadomość. POd warunkiem , że nie będzie się POwoływać nowych.!!!!! Gloria, gloria !!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Biały Dom potwierdza: Obama napisał do Putina ws. układu nuklearnego
dodane 2014-07-29 (22:10) 2 godziny i 43 minuty temu

materiał foto

Ukraiński pocisk karabinowy trafił w dom w Polsce
dodane 2014-07-29 (18:54) 5 godzin i 59 minut temu

Radosław Sikorski: sankcje wyrazem solidarności Zachodu
dodane 2014-07-29 (22:25) 2 godziny i 28 minut temu

Petro Poroszenko: wstrzymamy ogień w strefie katastrofy samolotu
dodane 2014-07-29 (20:30) 4 godziny i 23 minuty temu

Prognoza długoterminowa - kulminacja upalnego lata
dodane 2014-07-28 (01:04) 1 dzień 23 godziny i 49 minut temu

Śledztwo w sprawie żołnierzy, którzy przeszli do Rosji
dodane 2014-07-29 (18:36) 6 godzin i 17 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.