Strona główna serwisu
5 policjantów rannych w wypadku w Skwierzynie
5 policjantów rannych w wypadku w Skwierzynie

5 policjantów rannych w wypadku w Skwierzynie

W Skwierzynie doszło do wypadku z udziałem policyjnego radiowozu. Pięciu funkcjonariuszy z Żar odniosło obrażenia, trafili do szpitala. Trasa krajowa nr 3, prowadząca przez to miasto, jest obecnie zablokowana - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marek Waraksa.
Policja wytyczyła objazd, który prowadzi przez miejscowość Popowo. Utrudnienia mogą potrwać dwie godziny - podał rzecznik.

Do wypadku doszło na ul. Międzyrzeckiej w Skwierzynie. Z kierunku Zielonej Góry jechała kolumna policyjnych samochodów. Radiowozy wiozły do Gorzowa policjantów, którzy mieli pilnować porządku podczas meczu piłkarskiego pierwszej ligi między GKP Gorzów a Pogonią Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca innego samochodu wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca policyjnego busa, przed którym się znalazł, próbował uniknąć zderzenia. Radiowóz wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej - powiedział Waraksa.

Na miejscu trwa ustalanie okoliczności wypadku - dodał. Pozostałe samochody z kolumny pojechały do Gorzowa. Policjanci dotrą więc na czas, by zadbać o bezpieczeństwo na meczu GKP z Pogonią - zaznaczył Waraksa.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (174)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~lucek 2009-08-08 (20:54) 2 godziny i 26 minut temu

jadąc rano około godz 8 trasą nr 11 od miejscowości Ptusza pod Jastrowiem gigantyczny korek 11km , pytam gdzie te 10 tyś policjantów pilnujących dróg, to skandal na odcinku około 340 km nie napotkałem jednego patrolu policji drogowej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bajano 2009-08-16 (17:20) 6 godzin temu

jak sie ludzie normalni ubijaja po 3, 4 osoby na raz to polcija napisze zawsze ze nadmierna predkośc albo cos takiego! A jak psowóz sie rozbija to od razu wina kogoś innego kto niby wymusił pierszeńśtwo. Ciekawe ile wypadków było spowodowane ty że policja wymusiła pierszeńśtwo i ktoś z drugiego samochodu zginął. Nie powie ze to wina policji a policja napisze ze wypadek miał miejsce bo prędkośc byla zbyt duza!! Frajerstwo!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
kodeks 2009-08-11 (08:01) 15 godzin i 19 minut temu

to nie wymuszenie pierszeństwa tylko wygłupy w radiowozie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~agawa 2009-08-10 (20:59) 2 godziny i 21 minut temu

Zarządzić szkolenie dla kierowców z Policji. Same gamonie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Roman 2009-08-09 (19:53) 3 godziny i 27 minut temu

Waraksa....chciałbym, abyś był na miejscu kierowcy tego radiowozu bramboże jeden. Dla ciebie najistotniejsze jest to, że pozostali policjanci pojechali pilnować kobylarzy w kobylewie!!!??? Może postałbyś w pezecie na patelni przez kilka godzin w upale? Za miętki jesteś! Wiem. Zemdlałbyś od samego stania, nie mówiąc o zadymie. Pseudo niedorzeczniku z zapyziałej wólki, razem z mizerią....PORAŻKA!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dawidek0089 2009-08-09 (16:33) 6 godzin i 47 minut temu

a byłes tam jalopie na miejscu widziales to widziales te skrzyzowanie ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~mariano 2009-08-09 (15:08) 8 godzin i 12 minut temu

A wystarczy poczytac w encyklopedii na jakiej zasadzie dziala alternator jesli nie ma sie pojecia. Jakie znaczenie do pracy alternatora ma predkosc obrotowa silnika? Zadna, juz po jakichs 1000 obr/ min (na obrotomierzu) alternator moze oddac pelna moc, ale i tak jest sterowany poprzeez regulator napiecia ktory ustawia pobor pradu rzeczywistego. Same działanie alternatora polega na indukowaniu siły elektromotorycznej w uzwojeniu twornika przez wirujące pole magnetyczne magneśnicy. Im wiekszy pobor pradu tym wieksze pole magnetyczne a za tem wiekszy opor pomiedzy wirnikiem i stojanem. Wiadomo ze to nie duzo wieksze spalanie, moze nawet nie odczujemy tego, ale w stosunku globalnym sa to nie male pieniadze.... Nie wiem, moze za dokladnie tego nie wytlumaczylem i ktos "inteligentniejszy"zaraz bedzie sie czepial, ale dawno to w szkole mialem, ale cos tam jeszcze pamietam, a napewno rozumiem....Pozdr.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~zalb 2009-08-09 (10:57) 12 godzin i 23 minut temu

Trzymajcie sie chlopaki. Szybkiego powrotu do zdrowia zycze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~gość1987 2009-08-09 (00:46) 22 godzin i 34 minut temu

Wy to czytać nie umiecie, wina jest kierowcy auta a nie policji. To kierowca wymusił pierwszeństwo. 5 radiowozów jadących w kolumnie, tylko ślepiec by nie zauważył. A wy wszystko na Policję zganiacie bo Policja taka i taka a jak coś się stanie to po kogo dzwonicie??? No właśnie. A i jeszcze jedno, nie było was tam i nie wiecie jak było więc po kiego grzyba te spekulacje. ELO

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dr_ira 2009-08-08 (21:40) 1 godzinę i 40 minut temu

widziałem jak jechali dziś , około 15 radiowozów na sygnałach , środkiem drogi , wszytkich spychali , było to około 20 km przed tym wypadkiem , moim zdaniem to nie maja podstaw do jazdy na gwizdkach , bo do pilnego wezwania nie jechali , a jak historia pokazała doprowadziło to do nieszczęścia, dodam ,że nie pierwszy raz tak pędzili na mecz

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~rolf 2009-08-08 (21:25) 1 godzinę i 55 minut temu

Ja nie zapalam świateł mijania. Puki co narazie sie udaje bez mandatu.Denerwujące jest tylko mruganie innych kierowców a nawet trabienie! Oczywiście na trasie przy słabej widoczności zapalam ale np. w miescie w korku nie widze sensu żeby to robić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~do krecika 2009-08-08 (21:20) 2 godziny temu

Też jestem gliną, a po Twojej wypowiedzi mam tylko jedno marzenie. Abyś znalazł sie w sytuacji w której brak gliniarza pozbawi Cię zycia. Oby tak bylo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~romantyk 2009-08-08 (21:17) 2 godziny i 3 minuty temu

Przyczyna wypadku była nadmierna prędkość policyjnego busa! No bo przecież innych przyczyn, zdaniem przemądrej drogówki, nie ma !!! ..... kretyni.... !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Nike 2009-08-08 (21:16) 2 godziny i 4 minuty temu

Złodzieje rozkradaja Polskę! Są wszedzie...w rzadzie...w sądownictwie, w sejmie, w senacie... w kosciele. Jak sępy rozdziobują resztki, lokują w obcych bankach, a w razie wojny (a to niechybne) uciekną do stanów, by tam żyć w pszepychu i dobrobycie ze zrabowanych resztek i smiac się z pozostawionych na pastwe wrogów, rodaków. To już przecież było!!!.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~jef14 2009-08-08 (21:12) 2 godziny i 8 minut temu

Trochę wyobraźni trzeba mieć jak jest w lesie cień i faktycznie nie widać ,to trzeba zwolnic bo może być pieszy on niema obowiązku noszenia latarki w dzień , ale jeszcze nic straconego bo może będzie taki przepisz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Policeman (NYPD) 2009-08-08 (21:09) 2 godziny i 11 minut temu

Szkoda to jest to, że istniejesz. Pewnie nie możesz czytać pozostałych komentarzy. Potrzebujesz pomocy psychiatry, więc nie trać czasu. Zachowałeś się podle. Nie pozdrawiam!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Olo 2009-08-08 (21:07) 2 godziny i 13 minut temu

A ja w życiu tego nie kupiłem i nie kupie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~RaDi 2009-08-08 (21:02) 2 godziny i 18 minut temu

Dobic psy na koniec!!! JP na 100%

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~czarek 2009-08-08 (20:58) 2 godziny i 22 minut temu

mają rodziny ale kierujący nie mieli mózgów mijaliśmy się z nimi to bandyci szos.

odpowiedz