więcej

lubuskie

5 policjantów rannych w wypadku w Skwierzynie.

PAP |  dodane 2009-08-08 (15:25) 5 lat 4 miesiące 10 dni 16 godzin i 52 minuty temu
drukuj

W Skwierzynie doszło do wypadku z udziałem policyjnego radiowozu. Pięciu funkcjonariuszy z Żar odniosło obrażenia, trafili do szpitala. Trasa krajowa nr 3, prowadząca przez to miasto, jest obecnie zablokowana - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marek Waraksa.

Policja wytyczyła objazd, który prowadzi przez miejscowość Popowo. Utrudnienia mogą potrwać dwie godziny - podał rzecznik.

Do wypadku doszło na ul. Międzyrzeckiej w Skwierzynie. Z kierunku Zielonej Góry jechała kolumna policyjnych samochodów. Radiowozy wiozły do Gorzowa policjantów, którzy mieli pilnować porządku podczas meczu piłkarskiego pierwszej ligi między GKP Gorzów a Pogonią Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca innego samochodu wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca policyjnego busa, przed którym się znalazł, próbował uniknąć zderzenia. Radiowóz wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej - powiedział Waraksa.

Na miejscu trwa ustalanie okoliczności wypadku - dodał. Pozostałe samochody z kolumny pojechały do Gorzowa. Policjanci dotrą więc na czas, by zadbać o bezpieczeństwo na meczu GKP z Pogonią - zaznaczył Waraksa.

(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 13 76.47%
nie 4 23.53%

Przeczytaj też

Młodzież się bawi, potem ginie - dwa tragiczne wypadki

dodane 2009-08-09 (11:50) 5 lat 4 miesiące 9 dni 20 godzin i 27 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (174)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~lucek 2009-08-08 (20:54) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 23 minuty temu

Policja drogowa
jadąc rano około godz 8 trasą nr 11 od miejscowości Ptusza pod Jastrowiem gigantyczny korek 11km , pytam gdzie te 10 tyś policjantów pilnujących dróg, to skandal na odcinku około 340 km nie napotkałem jednego patrolu policji drogowej

odpowiedz

0
0
~Bajano 2009-08-16 (17:20) 5 lat 4 miesiące 2 dni 14 godzin i 57 minut temu

ZAŁOSNE
jak sie ludzie normalni ubijaja po 3, 4 osoby na raz to polcija napisze zawsze ze nadmierna predkośc albo cos takiego! A jak psowóz sie rozbija to od razu wina kogoś innego kto niby wymusił pierszeńśtwo. Ciekawe ile wypadków było spowodowane ty że policja wymusiła pierszeńśtwo i ktoś z drugiego samochodu zginął. Nie powie ze to wina policji a policja napisze ze wypadek miał miejsce bo prędkośc byla zbyt duza!! Frajerstwo!!!

odpowiedz

0
0
kodeks 2009-08-11 (08:01) 5 lat 4 miesiące 8 dni i 16 minut temu

100 metrów za skrzyzowaniem
to nie wymuszenie pierszeństwa tylko wygłupy w radiowozie

odpowiedz

0
0
~agawa 2009-08-10 (20:59) 5 lat 4 miesiące 8 dni 11 godzin i 18 minut temu

Porada
Zarządzić szkolenie dla kierowców z Policji. Same gamonie.

odpowiedz

0
0
~Roman 2009-08-09 (19:53) 5 lat 4 miesiące 9 dni 12 godzin i 24 minuty temu

sparaliżowany kierowca radiowozu
Waraksa....chciałbym, abyś był na miejscu kierowcy tego radiowozu bramboże jeden. Dla ciebie najistotniejsze jest to, że pozostali policjanci pojechali pilnować kobylarzy w kobylewie!!!??? Może postałbyś w pezecie na patelni przez kilka godzin w upale? Za miętki jesteś! Wiem. Zemdlałbyś od samego stania, nie mówiąc o zadymie. Pseudo niedorzeczniku z zapyziałej wólki, razem z mizerią....PORAŻKA!!!!!

odpowiedz

0
0
~dawidek0089 2009-08-09 (16:33) 5 lat 4 miesiące 9 dni 15 godzin i 44 minuty temu

odp.
a byłes tam jalopie na miejscu widziales to widziales te skrzyzowanie ??

odpowiedz

0
0
~mariano 2009-08-09 (15:08) 5 lat 4 miesiące 9 dni 17 godzin i 9 minut temu

Ludzie to maja pojecie o fizyce i elektomechanice...
A wystarczy poczytac w encyklopedii na jakiej zasadzie dziala alternator jesli nie ma sie pojecia. Jakie znaczenie do pracy alternatora ma predkosc obrotowa silnika? Zadna, juz po jakichs 1000 obr/ min (na obrotomierzu) alternator moze oddac pelna moc, ale i tak jest sterowany poprzeez regulator napiecia ktory ustawia pobor pradu rzeczywistego. Same działanie alternatora polega na indukowaniu siły elektromotorycznej w uzwojeniu twornika przez wirujące pole magnetyczne magneśnicy. Im wiekszy pobor pradu tym wieksze pole magnetyczne a za tem wiekszy opor pomiedzy wirnikiem i stojanem. Wiadomo ze to nie duzo wieksze spalanie, moze nawet nie odczujemy tego, ale w stosunku globalnym sa to nie male pieniadze.... Nie wiem, moze za dokladnie tego nie wytlumaczylem i ktos "inteligentniejszy"zaraz bedzie sie czepial, ale dawno to w szkole mialem, ale cos tam jeszcze pamietam, a napewno rozumiem....Pozdr.

odpowiedz

0
0
~zalb 2009-08-09 (10:57) 5 lat 4 miesiące 9 dni 21 godzin i 20 minut temu

Zdrowia
Trzymajcie sie chlopaki. Szybkiego powrotu do zdrowia zycze.

odpowiedz

0
0
~gość1987 2009-08-09 (00:46) 5 lat 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 31 minut temu

wina
Wy to czytać nie umiecie, wina jest kierowcy auta a nie policji. To kierowca wymusił pierwszeństwo. 5 radiowozów jadących w kolumnie, tylko ślepiec by nie zauważył. A wy wszystko na Policję zganiacie bo Policja taka i taka a jak coś się stanie to po kogo dzwonicie??? No właśnie. A i jeszcze jedno, nie było was tam i nie wiecie jak było więc po kiego grzyba te spekulacje. ELO

odpowiedz

0
0
~dr_ira 2009-08-08 (21:40) 5 lat 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 37 minut temu

czy mogą policjanci jechac do obstawiania meczu na sygnałach???
widziałem jak jechali dziś , około 15 radiowozów na sygnałach , środkiem drogi , wszytkich spychali , było to około 20 km przed tym wypadkiem , moim zdaniem to nie maja podstaw do jazdy na gwizdkach , bo do pilnego wezwania nie jechali , a jak historia pokazała doprowadziło to do nieszczęścia, dodam ,że nie pierwszy raz tak pędzili na mecz

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~rolf 2009-08-08 (21:25) 5 lat 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 52 minuty temu

Ja nie zapalam świateł mijania. Puki co narazie sie udaje bez mandatu.Denerwujące jest tylko mruganie innych kierowców a nawet trabienie! Oczywiście na trasie przy słabej widoczności zapalam ale np. w miescie w korku nie widze sensu żeby to robić.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~do krecika 2009-08-08 (21:20) 5 lat 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 57 minut temu

ranni policjanci
Też jestem gliną, a po Twojej wypowiedzi mam tylko jedno marzenie. Abyś znalazł sie w sytuacji w której brak gliniarza pozbawi Cię zycia. Oby tak bylo.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~romantyk 2009-08-08 (21:17) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 1 minutę temu

Przecież Wam, qu..a, tłumaczę!
Przyczyna wypadku była nadmierna prędkość policyjnego busa! No bo przecież innych przyczyn, zdaniem przemądrej drogówki, nie ma !!! ..... kretyni.... !!!!

odpowiedz

0
0
~Nike 2009-08-08 (21:16) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 1 minutę temu

I ja popierasm!!!
Złodzieje rozkradaja Polskę! Są wszedzie...w rzadzie...w sądownictwie, w sejmie, w senacie... w kosciele. Jak sępy rozdziobują resztki, lokują w obcych bankach, a w razie wojny (a to niechybne) uciekną do stanów, by tam żyć w pszepychu i dobrobycie ze zrabowanych resztek i smiac się z pozostawionych na pastwe wrogów, rodaków. To już przecież było!!!.

odpowiedz

0
0
~jef14 2009-08-08 (21:12) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 5 minut temu

xxxxxx
Trochę wyobraźni trzeba mieć jak jest w lesie cień i faktycznie nie widać ,to trzeba zwolnic bo może być pieszy on niema obowiązku noszenia latarki w dzień , ale jeszcze nic straconego bo może będzie taki przepisz.

odpowiedz

0
0
~Policeman (NYPD) 2009-08-08 (21:09) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 8 minut temu

Tragedy
Szkoda to jest to, że istniejesz. Pewnie nie możesz czytać pozostałych komentarzy. Potrzebujesz pomocy psychiatry, więc nie trać czasu. Zachowałeś się podle. Nie pozdrawiam!

odpowiedz

0
0
~Olo 2009-08-08 (21:07) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 10 minut temu

Wyborcza
A ja w życiu tego nie kupiłem i nie kupie

odpowiedz

0
0
~RaDi 2009-08-08 (21:02) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 15 minut temu

Dobić psy!!!
Dobic psy na koniec!!! JP na 100%

odpowiedz

0
0
~czarek 2009-08-08 (20:58) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 19 minut temu

mają rodziny ale kierujący nie mieli mózgów mijaliśmy się z nimi to bandyci szos.

odpowiedz

0
0
~Siarq 2009-08-08 (20:50) 5 lat 4 miesiące 10 dni 11 godzin i 27 minut temu

Kolumna radiwozów
akurat wracaliśmy z Zielonej Góry i mijalismy ta kolumne po drodze... cały ich konwój cisnął nie mniej niz 120km/h !!! nie patrzyli ze podwojna ciagla , zakaz wyprzedzania , cisneli... i wycisneli

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 21 godzin i 53 minuty temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 22 godziny i 12 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 22 godziny i 22 minuty temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 20 godzin i 17 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 19 godzin i 47 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28564