Strona główna serwisu
Obrońca Katarzyny W. chce uchylenia wyroku, apelacja jeszcze w piątek
Obrońca Katarzyny W. chce uchylenia wyroku, apelacja jeszcze w piątek

Obrońca Katarzyny W. chce uchylenia wyroku, apelacja jeszcze w piątek

Obrońca Katarzyny W., mec. Arkadiusz Ludwiczek domaga się uchylenia wrześniowego wyroku, w którym katowicki sąd skazał jego klientkę na 25 lat więzienia za zabicie półrocznej córki Magdy. Adwokat powiedział, że jeszcze w piątek wyśle do sądu apelację.
Katarzyna W. w sądzie Katarzyna W. w sądzie () Zobacz galerię
Orzeczenie wcześniej zaskarżyła prokuratura, która żąda dla Katarzyny W. dożywocia. Uwzględnienie którejkolwiek z apelacji będzie oznaczało konieczność powtórzenia procesu. Odwołania od wyroku rozpozna Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Mec. Ludwiczek powiedział, że konsekwentnie będzie domagał się uniewinnienia Katarzyny W., co oznaczałoby konieczność uchylenia wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpoznania sądowi okręgowemu. Adwokat kwestionuje w apelacji jeden z najważniejszych dowodów w sprawie - opinie biegłych medyków, według których półroczna Magda zmarła na skutek gwałtownego uduszenia.

Według adwokata możliwe jest, że dziecko zmarło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, tzw. laryngospazmu - czyli odruchowego skurczu krtani. Dlatego przed sądem okręgowym domagał się powołania nowych biegłych. Sąd się na to nie zgodził, uznając, że sporządzone już opinie nie budzą wątpliwości. Sama Katarzyna W. utrzymuje, że dziecko wypadło jej z rąk na podłogę i umarło po kilku nieudanych próbach nabrania powietrza.

Nieuwzględnienie wniosku o powołanie biegłych jest jednym z głównych zarzutów apelacji obrońcy. Mec. Ludwiczek nie zgadza się też ze skazaniem jego klientki za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

Prokuratura swą apelację przesłała do sądu pod koniec listopada. Zaskarżyła przede wszystkim wymierzoną Katarzynie W. karę. Według prokuratury 25 lat więzienia dla Katarzyny W. to za mało, bo stopień winy oskarżonej jest skrajnie wysoki - najwyższy znany polskiemu prawu. Matka Magdy działała w sposób celowy i zaplanowany, a dopuszczając się zamachu na życie bezbronnego, sześciomiesięcznego dziecka, naruszyła podstawowy obowiązek matki - przekonuje w apelacji prokuratura.

Apelacja prokuratury dotyczy też innego zarzutu przedstawionego Katarzynie W. Chodzi o tworzenie fałszywych dowodów w celu skierowania śledztwa przeciwko napotkanemu przez nią 24 stycznia 2012 r. w Sosnowcu mężczyźnie, który rzekomo miał porwać jej córkę. Zdaniem prokuratury sąd I instancji popełnił błąd nie skazując oskarżonej za ten czyn.

Uwzględnienie prokuratorskiej apelacji ws. kary także oznaczałoby konieczność powtórzenia procesu - sąd apelacyjny nie może skazać na dożywocie, jeśli w I instancji wymierzona była inna kara. W takim przypadku konieczne byłoby uchylenie wyroku i ponowne rozpoznanie zarzutu zabójstwa. Tego właśnie domaga się prokuratura w apelacji.

3 września katowicki sąd wymierzył Katarzynie W. 25 lat więzienia za zabicie w styczniu ub.r. półrocznej córki oraz za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Odrzucił on wersję obrony, że Magda zmarła na skutek wypadku. Jednym z najważniejszych dowodów w sprawie były opinie biegłych medyków, według których dziecko zmarło na skutek gwałtownego uduszenia.

Według sądu motywem zabójstwa była chęć pozbycia się niechcianego dziecka. Katarzyna W. zabiła córkę, bo chciała zmienić swe życie i powrócić do tego, które prowadziła przed urodzeniem dziecka.

Bulwersująca opinię publiczną sprawa Katarzyny W. zaczęła się 24 stycznia 2012 r., gdy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki z Sosnowca. Według pierwszej relacji matki dziecko porwano jej z wózka w centrum miasta. Na początku lutego ciało niemowlęcia znaleziono w zrujnowanym budynku w parku przy torach kolejowych w Sosnowcu.

Proces ruszył w lutym tego roku. Na kilkunastu rozprawach sąd przesłuchał kilkudziesięciu świadków oraz biegłych. Według prokuratury, Katarzyna W. plan zabójstwa przygotowywała co najmniej od 19 stycznia, wcześniej próbowała zatruć córkę czadem. 24 stycznia miała cisnąć dzieckiem o podłogę, a kiedy okazało się, że mimo to niemowlę przeżyło, dusić je przez kilka minut.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (300)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~-anabel 2013-12-13 (13:33) 2 godziny i 25 minut temu

uniewinnić niewiniątko !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~ja 2013-12-13 (13:13) 2 godziny i 45 minut temu

Temat zapchajdziura.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~Le.Ko. 2013-12-13 (13:13) 2 godziny i 45 minut temu

Alez tak jest do wziecia panie obronco!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~ja 2013-12-13 (13:06) 2 godziny i 52 minut temu

tutaj nie ma poszlaków ,tutaj są dowody ,ale jak nie ma dowodów ,to zamkną na węch biorą ,

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
6
~Polak 2013-12-13 (12:57) 3 godziny i 1 minutę temu

Uniewinnią i wypłacą odszkodowanie (czyli premie z kieszeni podatnika) bo cały ten szum medialny wokół tej sprawy był korzystny dla PO. Ciekawy jestem czy marcina p. koledzy z PO już wyciągnęli po cichu z więzienia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~gosc 2013-12-13 (12:55) 3 godziny i 3 minuty temu

Co to za klepanie bzdur adwokacina mysli sobie podam nową przyczynę zgonu i sprawa od nowa a wkońcu wymysli morderczyni wcale nie jest winna bo winne jest dziecko ze sie urodzilo albo co jest dziś modne znalazlo sie w nieodpowiednim czasie i w nieodpowiednim miejscu jak zostalo zamordowane to jakie to ma znaczenie czy to było w piątek czy w sobotę albo czy tam był jakis czlowiek czy sobie wymyśliła I teraz śąd latami będzie szukal gościa któerego niebylo .A Katarzyna W ze swoim adwokatem i pokątnymi doradcami będą śmiać się w kulak a media będą mialy temat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~bvgy 2013-12-13 (12:48) 3 godziny i 10 minut temu

Morderczyni podtrzymuje to co zasugerował jej Rutkowski, co było nagrane. Co za przekupne sądy, wyroki takie jak zawieje wiatr.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
5
~PiSmacher 2013-12-13 (12:42) 3 godziny i 16 minut temu

Przyjmuję zakłady ... do ... że wyjdzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~czytelnik 2013-12-13 (12:40) 3 godziny i 18 minut temu

z czego autor tego artykułu wnioskuje że "ponowny proces już niemal pewny" ? Jest w składzie orzekającym czy może Duchem Świętym ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~skandal 2013-12-13 (12:32) 3 godziny i 26 minut temu

JAKA APELACJA PRZECIEŻ TO ZWIERZĘ TAK DOSTAŁO ZA MAŁY WYROK A TEN ADWOKAT CZEMU MARNUJE NASZE PIENIĄDZE MAŁO KASIA JUŻ NAS NACIĄGNEŁA DOBRZE WIE ŻE ONA TO ZROBIŁA A CO BRONI JEJ PO TO ŻEBY WYROBIĆ SOBIE OPINIĘ JAKI JEST NIBY DOBRY INNY PRYWATNY ADWOKAT SIĘ TEGO NIE PODIĄŁ BO MA JUŻ SWOJĄ DOBRĄ OPINIĘ A TEN Z URZĘDU MARNY ADWOKACINA CHCE WYROBIĆ SOBIE RENOMĘ SKANDAL ŻYCZĘ CI DRANIU ABY Z TWOIM DZIECKIEM STAŁO SIĘ TO SAMO I ZOBACZYMY CZY TAŻ BĘDZIESZ GADAŁ ŻE TO NIEUMYŚLNY WYPADEK NA MORDERCZYNI CHCESZ WYROBIĆ OPINIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~wróżka 2013-12-13 (12:32) 3 godziny i 26 minut temu

będzie, będzie się działo - dalsza część telenoweli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~introtogame 2013-12-13 (12:32) 3 godziny i 26 minut temu

Jedna z najwiekszych rozpraw sadowych w Polsce, pod sygnatura,,Kotek i myszka``,gdzie doprowadza spoleczenstwo do okreslenia,,Czarnego humoru oraz parodii``w imie Temidy,ktorej nawet opaska z oczu opadla.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Orlando 2013-12-13 (12:32) 3 godziny i 26 minut temu

Wraca temat zastępczy i tak aż do wyborów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~katar 2013-12-13 (12:31) 3 godziny i 27 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~niepolityk 2013-12-13 (12:29) 3 godziny i 29 minut temu

panie adwokacie czy jest pan przy zdrowych zmysłach?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
rysy_19 2013-12-13 (12:29) 3 godziny i 29 minut temu

Najlepiej wypuścić wszystkich skazanych za morderstwa, i wtedy będzie fajnie. Na temat Katarzyny W już tyle było napisane że obrzydzenie bierze, niedługo będzie celebrytką, zaosne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Piotr 2013-12-13 (12:28) 3 godziny i 30 minut temu

serce mi pęka jak pomyślę co to bezbronne dziecko czuło.... :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~kyioshi 2013-12-13 (12:24) 3 godziny i 34 minut temu

Pani Kasiu mam prośbę niech się pani p....si w celi nie będziemy więcej marnować publicznych pieniędzy.

odpowiedz