więcej

Korupcja i łapówkarstwo w Polsce.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-01-29 (05:05) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 12 godzin i 23 minuty temu
drukuj


Korupcja i łapówkarstwo w Polsce
opinie
Spada liczba spraw o łapówkarstwo, ale korupcja wcale nie znalazła się w odwrocie - informuje "Rzeczpospolita". Śledczy zwracają uwagę na to, że ludzie są bardziej wyczuleni na korupcję i częściej niż w poprzednich latach anonimowo zgłaszają nawet drobne jej przypadki.

Różnego rodzaju kampanie antykorupcyjne i coraz mniejsze przyzwolenie społeczne na wręczanie dowodów wdzięczności sprawiły, że Polacy rzadziej dają łapówki. Natomiast jeśli już to robią - sumy są znacznie wyższe niż jeszcze niedawno.

Z danych Komendy Głównej Policji, wynika, że w ubiegłym roku znaleziono dowody na to, iż sprzedajni urzędnicy przyjęli łącznie 15,63 mln zł łapówek, czyli o ponad 100 proc. więcej niż w 2012 r., kiedy było to 6,39 mln.

W całym kraju zostało wszczętych 5512 spraw korupcyjnych, czyli o 140 mniej niż w 2011 r. (spadek o 2,5 proc.). Po przeprowadzeniu postępowań okazało się, że liczba przestępstw stwierdzonych wyniosła 10 805 i była o blisko 1,4 tys. mniejsza (spadek o 11,4 proc.) niż w 2011 r.

Gdzie bierze się i daje najwięcej łapówek? Niezmiennie w służbie zdrowia i w urzędach - wynika z analizy spraw prowadzonych przez policję.

(ks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 28 35%
nie 52 65%

Przeczytaj też

Sondaż TNS Polska: 67 proc. źle o Donaldzie Tusku; 75 proc. niezadowolonych z rządu

aktualizacja 2013-01-28 (13:26) 1 rok 9 miesięcy 25 dni 4 godziny i 2 minuty temu

Zarzuty korupcyjne dla pracownika jednostki wojskowej w Bielicach

dodane 2013-01-25 (15:35) 1 rok 9 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 53 minuty temu

Coraz częściej, by dostać pracę Polacy muszą dać łapówkę

dodane 2013-01-25 (03:35) 1 rok 9 miesięcy 28 dni 13 godzin i 53 minuty temu

Armia do walki z oszustami gospodarczymi w Polsce

dodane 2013-01-24 (05:05) 1 rok 9 miesięcy 29 dni 12 godzin i 23 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (195)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
1
~sum 2013-01-29 (07:46) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 42 minuty temu

Korupcja i łapówkarstwo w Polsce jest ogromne i zwiększa się kazdego roku panowania TUSKA i PO. Najwięcej biorą w łapę lekarze, samorządowcy, sędziowie i policja.

odpowiedz

10
0
~pl 2013-01-29 (07:46) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 42 minuty temu

napiscie lepiej gdzie w pl nie bierze sie lapowek zajmie mniej miejsca

odpowiedz

6
0
~Basia 2013-01-29 (07:45) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 43 minuty temu

Polska to jedno łapówkarstwo, bez tego nic i niczego nie załatwisz.Przodują lekarze.Kto by to zgłaszał organom ścigania, śmiechu warte.

odpowiedz

7
0
~deco 2013-01-29 (07:44) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 44 minuty temu

Puknij się bezmózgi płazie w swój pusty czerep,Polska zawsze była skorumpowanym krajem i tak dłuuugo jeszcze pozostanie,bez względu na to jaka partia będzie przy władzy.

odpowiedz

4
1
~mad-max 2013-01-29 (07:42) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 46 minut temu

kama tu nie chodzi o kwiaty bo uważam to za wspaniały gest tu chodzi o to że urzedzsy czekają a nawet utrudniają załatwienie jakiejś nawet błachej sprawy bez money,money . A Lemingi PełO -wskie na to czekają !!!!!

odpowiedz

7
0
~Jo 2013-01-29 (07:41) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 47 minut temu

Najwięcej łapówek podaje adres Warszawa Wiejska

odpowiedz

11
0
~wer 2013-01-29 (07:40) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 48 minut temu

SYNDYCY I LIKWIDATORZY..

odpowiedz

12
0
~IP kontrolowane 2013-01-29 (07:39) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 49 minut temu

No jak mamy taki zły komunikat do Pani Pitera do więzienia. Uzasadnienie; milczy od 6 lat, ni c ni e robi i chyba popiera korupcje ,ale kase bierze spoleczna. Czy to ni e korupcja??? haaaa. Ps.Jak pisze - przedewszystkim jest kobieta ??? no to pani minister po sklepach lata godzinach pracy haaa

odpowiedz

8
0
~olaf 2013-01-29 (07:39) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 49 minut temu

w sejmie

odpowiedz

13
1
~rtyu 2013-01-29 (07:37) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 51 minut temu

lekarze policja sędziowie to największe bagno łapówkarskie

odpowiedz

5
1
~eee. 2013-01-29 (07:36) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 52 minuty temu

Polska nierządem stoi. Polska przesiąknięta jest od pokoleń korupcją, łapówkarstwem, alkoholem, qurwami i złodziejami.

odpowiedz

6
4
~kawusia 2013-01-29 (07:34) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 54 minuty temu

łapówka, to wschodni obyczaj, kto da większy "bakszysz' tego sprawę się załatwi pozytywnie. Pokłosie caratu. Msza św. za dusze zmarłych, to też ŁAPÓWKA. Uświadomcie sobie prostytuowanie kleru, przy pomocy Idei Boga.

odpowiedz

5
0
~Kosma 2013-01-29 (07:34) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 54 minuty temu

W państwie PO nie wolno uzywać okresleń typu "łapówka". Jest "dowód wdzięczności". Takie dowody przyjmował doktor G. i został strasznie skrzywdzony przez ministra Ziobro i CBA pod kierunkiem Kamińskiego.

odpowiedz

13
0
~gość 2013-01-29 (07:32) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 56 minut temu

Zdziwieni? Co się dzieje w prezydium Sejmu, w spółkach Skarbu Państwa... Przykład postawy obywatelskiej w czasie kryzysu idzie z góry.A wzorce postępowania są bardzo wyraziste...

odpowiedz

7
13
~ade 2013-01-29 (07:18) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 10 godzin i 10 minut temu

Macierewicz ogłoszenie KUPIĘ DOWODY W SPRAWIE SMOLENSKA NAJLEPIEJ ZMYSLONE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
1
~polka 2013-01-29 (07:31) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 57 minut temu

adwokaci lekarze politycy prokuratorzy to najwiewksza banda w kraju

odpowiedz

19
2
~zameczek 2013-01-29 (07:31) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 57 minut temu

Wszystko zaczyna się od nepotyzmu rządu Platformy Obywatelskiej. Łatwiej powiedzieć gdzie się nie bierze! To że jest spadek "łapówek" świadczy jedynie o tym, że Tusk i PO dali złodziejstwu ZIELONE ŚWIATŁO.

odpowiedz

4
1
~głupek 2013-01-29 (07:30) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 58 minut temu

wracałem z Katowic po drodzie zatrzymano mnie 3 razy za różne drobne przewinienia za każdym razem stów zadziałała jak magiczna przepustka i tak się zdenerwowałe moją postawą drogową że poszedłem do lekazra a ten zmęczony bo na kilku etatach jedzie powiedział mi jak ujrzał stówe za przyjęcie mnie poza idityczną kolejką że jak mam pieniądze to stać mnie na prywatną klinikę a nie robić z siebie i jego idiote i tyle....gdzie te czasy gdzie za flaszkę i pióro pelikana w służbie zdrowia było prawie wszystko....łapówki w służbie zdrowia to skrzętnie podtzrymywany mit ekipy rządzącej do trzymania na łańcuchu niesfornych doktorków i ich chorych petentów

odpowiedz

5
0
~jack 2013-01-29 (07:30) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 58 minut temu

zapomnieli napisa w sejmie

odpowiedz

6
0
~jajo 2013-01-29 (07:28) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 10 godzin i 1 minutę temu

durniu , ubiegły rok to rok 2012

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 8 godzin i 47 minut temu

materiał wideo

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 1 dzień 3 godziny i 48 minut temu

materiał wideo

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-21 (13:05) 1 dzień 4 godziny i 23 minuty temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 1 dzień 4 godziny i 26 minut temu

Paweł Kowal: Putin za często mówi o broni nuklearnej; błąd krymski może być powtórzony
dodane 2014-11-21 (12:40) 1 dzień 4 godziny i 48 minut temu

Grzegorz Schetyna w "Sueddeutsche Zeitung": UE musi mieć nowe sankcje dla Rosji
dodane 2014-11-21 (07:13) 1 dzień 10 godzin i 15 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.