więcej

Prof. Monika Płatek: w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej.

RadioZet, PAP |  dodane 2013-02-19 (08:55) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 16 godzin i 33 minuty temu
drukuj


Katarzyna W. przed rozprawą na w specjalnej sali Sądu Okręgowego w Katowicach na terenie koszarów policji opinie video
- Winę ponosimy my, społeczeństwo polskie. Władze, które w 1993 roku wprowadziły ustawę o edukacji seksualnej, w której mowa była o edukacji seksualnej i dostępności środków zapobiegających niechcianej ciąży - mówiła o sprawie Katarzyny W. karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Monika Płatek. - Od momentu, kiedy została zakazana aborcja, niemal co tydzień mamy dzieci znajdowane na śmietnisku i w plastikowych torbach - zaznaczyła. Dodała też, że to, co się dzieje wokół tej sprawy, jest bardzo niebezpieczne, bo dziennikarze wyręczają prokuraturę i nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty.

Prof. Płatek stwierdziła, że w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej i nieświadomość konsekwencji zachowań seksualnych. - To jest ciąża, której nie powinno być. Nie byłoby tej sprawy, i sprawy sprzed kilku dni w Łodzi, gdyby była prawidłowa edukacja i gdyby ciała kobiet i dzieci nie były traktowane instrumentalnie - mówiła.

Prowadząca rozmowę Monika Olejnik pytała, czy feministki zrobiły badania, jak to wygląda we Francji, czy tam są dzieci wpychane do beczek, czy kobiety dokonują aborcji przy pomocy druta i czy wyrzucają swoje dzieci na śmietnik. - Wszędzie na świecie to się zdarza od czasu do czasu, ale w Polsce to się zdarza nagminnie od czasu, kiedy prawo kobiet i mężczyzn do decydowania o swojej rozrodczości jest zerowe - odpowiedziała prof. Płatek.

Stwierdziła, że trzy czynniki - legalność aborcji, polityka rodzinna na wysokim poziomie i szanowane są prawa reprodukcyjne człowieka - odpowiadają za niski poziom tego typu zjawisk. - Tam to jest margines - odpowiedziała prof. Płatek.

Bardzo ostro skrytykowała również prokuraturę za przedstawiony w poniedziałek akt oskarżenia w sprawie Katarzyny W. - Akt oskarżenia jest oparty na tym, że państwo, dziennikarze, załatwicie robotę za prokuraturę, że niechęć społeczna, presja, naciski opinii publicznej i mediów spowodują, że sąd będzie postawiony pod ścianą. To jest bardzo niebezpieczne, bo nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty – mówiła karnistka.

Dodała, że szczególnie ważnym momentem dla niej był moment porównania procesu Katarzyny W. do procesu czarownicy. - Od razu pomyślałam o procesie czarownic z Salem, który odbywał się w sytuacji, kiedy był kryzys i społeczność była rozbita. Trzeba się było wokół czegoś zjednoczyć. Bardzo łatwo zjednoczyć się wokół kozła ofiarnego, którego poświęca się po to, żeby bronić wyższych interesów – stwierdziła karnistka.

Sprawa Katarzyny W. zaczęła się 24 stycznia 2012 r., gdy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki z Sosnowca. Według relacji matki, dziecko miało zostać porwane z wózka w centrum miasta. Ostatecznie na początku lutego ciało dziecka znaleziono w zrujnowanym budynku w parku przy torach kolejowych w Sosnowcu.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 65 14.29%
nie 390 85.71%

Przeczytaj też

Waśniewscy byli podsłuchiwani. Krzysztof Rutkowski ujawnia informacje

aktualizacja 2013-07-25 (07:42) 1 rok 6 miesięcy 6 dni 17 godzin i 46 minut temu

Naczelny "Super Expressu" Sławomir Jestrzębowski: to ja wymyśliłem sesję Katarzyny W.

dodane 2013-02-26 (08:36) 1 rok 11 miesięcy 5 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Była już taka sprawa jak Katarzyny W.

dodane 2013-02-20 (07:02) 1 rok 11 miesięcy 11 dni 18 godzin i 26 minut temu

Nieznane zeznania Katarzyny W.

dodane 2013-02-19 (07:04) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 18 godzin i 24 minuty temu

Katarzyna W. stanęła przed sądem

dodane 2013-02-18 (10:00) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 15 godzin i 28 minut temu

Absurdalna linia obrony Katarzyny W.?

dodane 2013-02-18 (09:47) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 15 godzin i 41 minut temu

Tłum dziennikarzy przed procesem Katarzyny W.

dodane 2013-02-18 (09:20) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 16 godzin i 8 minut temu

Ruszył proces Katarzyny W., mamy Madzi z Sosnowca

aktualizacja 2013-02-18 (14:36) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 10 godzin i 52 minuty temu

Katarzyna W., matka małej Madzi z Sosnowca staje przed sądem

dodane 2013-02-18 (06:01) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 19 godzin i 27 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (810)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~Hiroo Onoda 2013-02-19 (11:14) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 14 minut temu

zapuszkujmy za ten karygodny stan rzeczy Sąd Najwyższy- za "karygodne i zbrodnicze" zaniechanie, prawda pani profesoru?

odpowiedz

3
0
~zek 2013-02-19 (11:14) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 14 minut temu

już dość

odpowiedz

7
4
~kjhg 2013-02-19 (11:14) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 14 minut temu

co to za lewacki bełkot? ile ona miał lat jak urodziła dziecko? nie wiedziała że wkładanie penisa do pochwy może skończyć się narodzinami dziecka?

odpowiedz

6
3
~polak 2013-02-19 (11:12) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 16 minut temu

zabił to kula w łeb i tyle na temat i nie perdolta o uświadomieniu itp bzdurach życie za życie

odpowiedz

5
2
~mac 2013-02-19 (11:11) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 17 minut temu

Bełkot.

odpowiedz

10
7
~Kr 2013-02-19 (11:05) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 23 minuty temu

A może zamiast ustawy aborcyjnej zacząć postępować moralnie, wstrzemięźliwie??? Po to jest rozum żeby myśleć!!! A nie pieprzyc się ile się da?! Najlepiej usunąć dziecko... Od razu się sterylizujcie! Dlaczego niewinne dziecko ma cierpieć? Chore czasy nastały.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
6
~daw 2013-02-19 (11:05) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 23 minuty temu

tylko wyroku 25 lat bede miał satysfakcje bo dozywocia nie dostanie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
12
~jakub 2013-02-19 (11:05) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 23 minuty temu

Następna profesor której się w mózgu muchy kocą jak u tego Chama niesiołowskiego a poziom wywodu to poziom chama palikota i środy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~aga 2013-02-19 (11:04) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 24 minuty temu

K. W. powinna poniesc kare za to co zrobila a w Polsce powinna byc lepsza edukacja sexualna i DARMOWA antykoncepcja tak jak w Wielkiej Brytanii wtedy nie byloby tyle niechcianych dzieci

odpowiedz

3
0
~XXI wiek 2013-02-19 (11:01) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 27 minut temu

A czxy to nie starzec wojtyła zakazywał uzywania kondomów?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~Sedzinka 2013-02-19 (11:01) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 27 minut temu

Pani Profesor zapomina, ze Katarzyna W. plakala przedkamerami i krzyczala, zeby oddac jej dziecko, po tym jak wczsniej szukala w interecie info na temat zaczadzenia dzicka, trumienek i zasilkow pogrzebowych. Nastepnie zmieniala kolor wlosow i tanczyla na rurze, wiec spoleczenstwo domaga sie sprawiedliwosci, bo przeciez takie zachowanie osoby w takich tarapatach nie jest przeciez rzecza ogolnie przyjeta! Wychowanie seksulane to wazna sprawa - przynaje. Powinno sie ja wreszcie uregulowac!

odpowiedz

4
1
~asdf 2013-02-19 (11:01) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 27 minut temu

Wiecie kiedy promuje się w mediach takie denne tematy ? Wtedy, kiedy nasz ukochany cyrk na kółkach(czt. rząd) przepycha jakąś ustawę, która skutecznie urozmaici nasze życie.. Przykład z ostanich dni, to ustawa zezwalająca na wtargniecie do naszego kraju obcym służbom porządkowym w celu tłumienia protestów itp.. !!! Ludzie otwórzcie oczy, bo niedługo się obudzicie ale z ręką w nocniku !!!! Czy wy nie widzicie, że każdego dnia politycy robią wszystko aby nas Polaków dobijać ? Co chwile wyzsze podatki, legalizacja homosekualizmu i innych chorych wymysłow aby stworzyć głupie społeczeństwo bez żadnych wartości, w szkołach waszym dzieciom robią z mózgu wode, jesteśmy drugim zaraz po Korei Pół. najwięcej pracującym narodem świta, wyprzedzamy nawet Japonie ! A zarobki ? najniższe w UE a zarazem największe podatki do płacenia. Polska mogłaby być najpotężniejszym narodem w Europie, mamy najlepsze warunki do upraw i wiele innych... Mamy wszystkie minerały potrzebne do doskonałego egzystowania a wszystko importujemy po droższej cenie od innych państw(stocznie, kopalnie, huty i wiele innych). To jest śmieszne ale Wy tego nie widzicie ! Wszystkie fabryki w Polsce się prywatyzuje ! Jesteśmy każdego nia rozkradani z majątku narodowego ! To jeszcze mało ? Kiedy w końcu to rozumiecie, że ktoś chce(już nie będe pisał kto bo chyba się domyślaćie, żeby mnie nie posądzono o mowe nienawiści...) nas Polaków z naszego własnego kraju wypędzić a tych co nie mają takiego zamiaru wytruć(mówie tu o szczepionkach i GMO i jeszcze wiele innych środków ludobujczych)... Ale wy dalej się przejmujcie mtaką Madzi, przecież to ważniejsze od tego co napisałem wyżej :) Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, że w końcu zaczniecie zwracać uwagę ale na to co dla nas ważne i dla następnych pokoleń !

odpowiedz

3
0
~mar 2013-02-19 (10:58) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 30 minut temu

dopiero wchodziła w wiek nastolatki jak zaczeło rzadzić POPiSowe zacofanie no i mamy tego efekt gdzie ludzi starszy sie krzyzykiem szatanem i ciort wie czym jeszcze, a mlodzi rodzice bez edukacji seksualnej swoje dzieci traktuja jak zabawki

odpowiedz

4
1
~ss 2013-02-19 (10:57) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 31 minut temu

Kolejny temat zastepczy 3 milony bezrobotnych -a urzedasy sobie po 60000 premii wyplacaja -Polsko Juz Cie nie ma

odpowiedz

3
0
~ilka 2013-02-19 (10:57) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 31 minut temu

jeżeli dobrze pamiętam to Kasia z Bartusiem należeli do jakiegoś przykościelnego ogniska ..... ( katolicki kraj - katolickie obyczaje )

odpowiedz

5
2
~anja 2013-02-19 (10:54) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 34 minuty temu

co to znaczy "ciąża której nie miało być" ??!! każda kobieta która idzie do łóżka z facetem powinna zdawać sobie sprawę z konsekwencji.... ta pani profesor to sama powinna udać się na leczenie bo widzę że niezle stuknięta baba.

odpowiedz

3
0
~Albert 2013-02-19 (10:53) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 35 minut temu

Słychać było o wielu kobietach, które zabiły własne dzieci, wśród nich również Beata Z. z Hipolitowa - zabiła 6 dzieci. Czy one też nie były wyedukowane seksualnie wg pani profesor? Zabijają chorzy ludzie a nie niedouczeni.

odpowiedz

3
0
~ilolo 2013-02-19 (10:53) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 35 minut temu

Prof. niezwykle nadzwyczajna - w przypadku Katarzyny W. za tragedie odpowiada polityka prorodzinna!!!!!!!!

odpowiedz

3
0
~zycie 2013-02-19 (10:52) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 36 minut temu

Jak nie widać dziecka to można z nim robić wszystko? Proponuje zobaczyć film o aborcji i zachowanie podczas tego mordu dziecka. Jego bicie serca, strach uciekanie w głąb przed rozrywającym je "odkurzaczem". TO JEST STRASZNE. Jestem przeciwnikiem kary śmierci w każdej postaci łącznie z aborcją. Są okna życia. Przecież to jesteśmy winni tym dzieciom. A brakuje to WYCHOWANIA przez rodziców!!!!!!! Rodzice muszą tyrać jak woły żeby dzieciom dać jeść i nie mają czasu na rozmowę itd. Takie dzieci "chowają" się same i są efekty. To jest także plon tzw. " bezstresowego" wychowywania dzieci. Wymysł tęgich głów profesorskich...tych samych co nas chcą edukować seksualnie siejąc teksty o zbawiennych właściwościach tabletki antykoncepcyjnej i wczesnoporonnej oraz popierając aborcję. NIE GODZĘ SIĘ NA TO. Mam jeszcze takie prawo...jeszcze zanim mnie dopadną i dokonają "eutanazji na obiekcie ludzkim".

odpowiedz

5
2
~Ett 2013-02-19 (10:46) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 14 godzin i 42 minuty temu

Pani profesor ma racje. Biedny zapyzialy katolicki kraj, gdzie o potomstwie nie decyduja rodzice i prorodzinne panstwo, tylko ksiadz z ambony.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 11 godzin i 33 minuty temu

materiał wideo

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 10 godzin i 38 minut temu

Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Najpierw krajową "dwójkę"
dodane 2015-01-31 (14:32) 10 godzin i 56 minut temu

Ogromne korki na zakopiance. Policja: wybierajcie alternatywne trasy
dodane 2015-01-31 (14:59) 10 godzin i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 5164