Strona główna serwisu
Olejnik ostro zareagowała na słowa Kurskiego

Olejnik ostro zareagowała na słowa Kurskiego

- Poseł Żelichowski powiedział, że IV RP odpowiada za śmierć Barbary Blidy. Zgodnie z tą konwencją, Rzeczpospolita PO odpowiada za pierwszy mord polityczny w Łodzi, za śmierć Andrzeja Leppera i kto odpowiada za samobójczą śmierć pułkownika ABW i samobójczą śmierć dyrektora kancelarii premiera Minkiewicza - wymieniał Jacek Kurski z Solidarnej Polski w audycji "7 Dzień Tygodnia". Jego słowa wywołały ostrą reakcję dziennikarki Moniki Olejnik. - Niech pan zostawi tego człowieka i jego rodzinę. To jest strasznie nieprzyzwoite, wchodzić w ten sposób, niech pan ich zostawi w spokoju - mówiła.
Jacek Kurski Jacek Kurski ()
Rafał Grupiński, przewodniczący klubu parlamentarnego PO, powiedział, że wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro jest już napisany. - Ale chcemy, żeby ten wniosek był nie do zbicia w sensie zarzutów konstytucyjnych. Dlatego teraz zamówimy dodatkowe ekspertyzy, a do wniosku wrócimy, kiedy te ekspertyzy będą - dodał.

Przewodniczący klubu nie powiedział jednak, kiedy wnioski będą ostatecznie gotowe. - Rozmawialiśmy o tym w czasie posiedzenia zarządu krajowego partii i przyjęliśmy, że będziemy ten wniosek konsultować z konstytucjonalistami, żeby ten wniosek był nie do podważenia. Rozmawialiśmy o tym również na posiedzeniu klubu parlamentarnego i podjęliśmy decyzję, aby wniosek przedstawić do podpisania również członkom innych klubów i partii - mówił.

Zapytany, czy premier poprze wniosek, powiedział: "premier jest neutralny i powinien być neutralny, takie jest nasze zdanie”.

To z kolei spotkało się z pytaniem Marka Siwca z SLD: "gracie, czy rzeczywiście chcecie to zrobić?”. - Pańska zapowiedź mnie zbudowała, bo spełniacie jedną z nielicznych obietnic i dobrze. Ale po panu słyszę Grzegorza Schetynę, który powiedział, że ten wniosek trzeba napisać, do niego trzeba napisać uzasadnienie, a potem trzeba to przeczytać, a potem ktoś musi się z tym zapoznać. Więc pytam: czy państwo gracie, czy rzeczywiście chcecie to zrobić? Pan dziś mówi, że premier musi być neutralny, więc ja pytam: dlaczego? Czy wy chcecie czy gracie? To jak żart z czasów PZPR, że kiedy partia mówi, że da, to znaczy że mówi - stwierdził Siwiec.

- Tę sprawę (śmierci Barbary Blidy - przyp. red.) można rozpatrywać pod kątem prawnym i politycznym - powiedział Stanisław Żelichowski z PSL.. - IV RP doprowadziła do tego, że zginęła minister Blida. Ale były przypadki takie, które trudno uznać za wadliwe. Prawo nie zabrania wchodzić do niewinnych ludzi o szóstej rano, nie zabrania ministrowi ds. służb specjalnych nawoływać do głosowania na konkretną partię. A jeśli ktoś podniesie argument, że prokuratura to oceniała i umorzyła, to warto przypomnieć, że część prokuratury była bardzo wierna IV Rzeczpospolitej, więc prokuratura ocenia samą siebie - wyjaśniał.

Zapytany, czy PSL zagłosuje za wnioskami, powiedział: "mogę mówić tylko za siebie". - W przypadku ministra Ziobry nie mam skrupułów i będę za, w przypadku prezesa Kaczyńskiego muszę zobaczyć uzasadnienie - dodał.

- Komisja śledcza, w której większość miała strona rządowa, pod przewodnictwem polityka Platformy Obywatelskiej, wydała raport w którym stwierdzono, że nie ma deliktów konstytucyjnych i nie ma podstaw do karania, że to było gonienie króliczka, którego nie ma za co złapać - komentował rzecznik PiS, Adam Hofman.

- To jest kłopot dla ugrupowań, które głosowały za przyjęciem sprawozdania z prac tej komisji, bo zaciągnęły w ten sposób pewne zobowiązanie wobec Polaków - mówił z koeli doradca prezydenta, prof. Tomasz Nałęcz. - To naturalne, że te ugrupowania do tej kwestii wracają. Bo najważniejsza sprawa w sejmie koniec końców sprowadza się do arytmetyki, a tu może zabraknąć głosów. Chyba że poseł Ziobro i prezes Kaczyński nie żartują i chcą stanąć przed Trybunałem Stanu, bo wtedy wyjście jest jedno: PiS i Solidarna Polska muszą za tym wnioskiem zagłosować - mówił doradca prezydenta.

Słowa Nałęcza wywołały ostrą reakcję Hofmana: "inaczej wychodzi na to, że prezes PiS żartuje". - Nie, no bez żartów. Żartuje teraz Tomasz Nałęcz, bo kluby nie głosują z rachunku matematycznego, ale dlatego, że coś popierają, albo nie. My uważamy, że winy nie ma, więc oczywiście zagłosujemy przeciw - dodał.

- My oczywiście zagłosujemy przeciw, to jest skandal i niebywała hucpa – powiedział Jacek Kurski i wrócił do słów przedstawiciela PSL. – Poseł Żelichowski powiedział, że IV RP odpowiada za śmierć Barbary Blidy. Zgodnie z tą konwencją, Rzeczpospolita PO odpowiada za pierwszy mord polityczny w Łodzi, za śmierć Andrzeja Leppera i kto odpowiada za samobójczą śmierć pułkownika ABW i samobójczą śmierć dyrektora kancelarii premiera, Minkiewicza – mówił Kurski, wywołując ostrą reakcję Moniki Olejnik.

- Niech pan zostawi tego człowieka i jego rodzinę. To jest strasznie nieprzyzwoite, wchodzić w ten sposób, niech pan ich zostawi w spokoju – mówiła Olejnik.

Poseł Kurski mówił dalej. - Zainteresowanie Blidą wynika z tego, że weszło do niej ABW i ona popełniła samobójstwo. A kiedy ABW weszła do mieszkania sędziego z Garwolina i parę godzin później on popełnił samobójstwo. Tych trupów w szafie PO, wynikających z nadużywania władzy może być więcej, niż w przypadku Ziobry i Kaczyńskiego - powiedział.

- Z taką logiką się nie da dyskutować, bo to jest po prostu nieprzyzwoite. Dla posła Kurskiego każda śmierć po IV RP obciąża Donalda Tuska. Barbara Blida zginęła w wyniku wyjątkowo nieetycznych działań ABW, które się uwzięły, żeby ją skazać za cokolwiek - mówił rzecznik Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek. – I proszę nam tu nie wciskać ciemnoty. Państwo dużo mówicie o Trybunale Stanu, ale tylko SLD i Ruch Palikota złożyły wnioski - dodał.
Radio Zet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (958)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~fdsa 2012-03-18 (16:33) 3 godziny i 35 minut temu

to tematy zastepcze podrzucane przez pijarowcow gaulaithera z kaszub zeby odwrocic uwage od katastrofy gospodarczej w Polsce koncowego wypzredawania majatku narodowego i proby przeforsowania zrzeczenia sie niepodleglosci przez Polske patzr wystapienie zdradka , palonego kota i wszsytkich zydolewicowycjh ministrow sprawa zagranicznych z wyjatkiem min, Fotygi w Sejmie przez Swietami Bozego Narodzenia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~sob 2012-03-18 (16:30) 3 godziny i 38 minut temu

Trybunał stanu za działania ABW w mieszkaniu B. Blidy jest nieporozumieniem. Niepotrzebnie wykreuje męczenników, w postaci Z. Ziobry oraz J. Kaczyńskiego. Oceniając chłodno zaisniałą sytuację w domu B. Blidy należy stwierdzić, iż jej targnięcie się na swoje życie wynikło z wybuchu u niej paniki wewnętrznej. Straciła ona chwilowo zimną krew i zdolność racjonalnego myślenia. Przecież samo przeprowadzanie czynności wykrywczych przez ABW było jak najbardziej legalne i wcale nie oznaczalo dla Blidy skazania i kompromitacji.Takie działania ABW są przeprowadzane codziennie. Tu nikt nikogo nie zabił.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~Leon 2012-03-18 (16:25) 3 godziny i 43 minut temu

"obiektywna" monia, tak samo jak lis, zawsze po właściwej stronie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~8765 2012-03-18 (16:23) 3 godziny i 45 minut temu

Trybunal stanu w wykonaniu III Rzeczpospolitej to parodia demokracji i prawa to zostanie szybko zlikwidowane po rewolucji w Polsce i zostanie zastapiony przez sady polowe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~8765 2012-03-18 (16:19) 3 godziny i 49 minut temu

IV FRzeczpospolita nadejdzie i dokona sprawiedliwego osadu agentury i zdrajcow z Magdalenki . michnikozwszczyzny i tzn nocnej zmiany bedzie to ciezka reka ale sprawiedliwa i sady polowe beda mialay duzo pracy ale sie uporaja ze zdrajcami. wlasnymi obca agentura i ta z pzred 1989 r i tymi od dukaczewskiego damy rade

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~olo 2012-03-18 (16:18) 3 godziny i 50 minut temu

Zelichowski to ZSLowski dinozaur tyle lat w sejmie Co zrobiles dla Polski przez tyle lat Brales tylko panstwowa kase za siedzenie w Sejmie Wypad na zielona trawke

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
19
~Bulivar 2012-03-18 (16:06) 4 godziny i 2 minuty temu

Ta sama św. Barbara "zakupiła" domki dla powodzian bez przetargu - po roku zgniły ;-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
24
~ernestqti 2012-03-18 (15:59) 4 godziny i 9 minut temu

PSL i ten Żelichowski jest tak samo prostackie i tępe jak peło. Blida uwolniła świat od swego marnego istnienia, a oni chcą za to kogoś wsadzić do wiezienia! ŻENADA!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
23
~kaszeba 2012-03-18 (14:59) 5 godzin i 9 minut temu

Olejnik to służąca Kabala jej czas jest policzony.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
19
~ober 2012-03-18 (14:52) 5 godzin i 16 minut temu

Ta Olejnik to ZERO !!! WAZELINIARA PO !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~TomeK 2012-03-18 (14:45) 5 godzin i 23 minut temu

Monika Olejnik hmm czyzby ona krzyczala tylko na politykow opozycji ??? czy moze mi sie tak wydaje... zapraszamy pani Moniko na wschod;))) tam zrobi pani jeszcze wieksza kariere:)))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~cep 2012-03-18 (14:37) 5 godzin i 31 minut temu

najwiecej mordow POlitycznych to za rzadow Thuzka Cyba czlonek PO zamordowal Rosiaka z PIS SAMOBOJCZYCH SMIERCI za PO NIE DA SIE POliczyc o Smolensku i dorzynanie watach prezydenta zabic i wypatroszyc nie wsPOmne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
21
~awizo 2012-03-18 (13:53) 6 godzin i 15 minut temu

Bardzo się dziwię,że pan Kuski,skądinąd inteligentny człowiek,daje się wpuszczać w jakieś rozmowy z Olejnik,zaprzeczeniem rzetelności dziennikarskiej...naprawdę się dziwię,ja na jego miejscu omijałbym toto w promieniu rzutu kamieniem !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~abcdefg 2012-03-18 (21:26) 22 godzin i 42 minut temu

Olejnik musi omówić takie wydarzenia ze swoimi mistrzami Urbanem i Szechterem. Tylko tym razem dyskretniej bo jeszcze ktoś nagra.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~nie dziwi nic 2012-03-18 (19:08) 1 godzinę temu

Właśnie, po wstępie tytułu, chciałam spytać, czy to Olejnik, czy Kolęda, ale już się wyjaśniło.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~WALTEREK 2012-03-18 (19:02) 1 godzinę i 6 minut temu

CZY OLEJNIK NAPRAWDĘ NIE WIDZI JAK POLACY JEJ NIE CIERPIĄ CZY TA ROPUCHA CÓRKA UBEKA NIE CZYTA INTERNETU CZY MUSIMY OGLĄDAĆ TE ŻYLASTO-KOŚCISTO-SINE ODNÓŻA TEJ STAREJ PANI W KROPCE NAD I.KTO JĄ UBIERA KTO JĄ CZESZE KTO JĄ W OGÓLE.......ŻENADA PANI OLEJNIK NIE MASZ KOBIETO LUSTRA DAJ SZANSE MŁODYM PIĘKNYM NORMALNYM OBIEKTYWNYM DZIENNIKARKĄ

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~deryl 2012-03-18 (18:42) 1 godzinę i 26 minut temu

I o co obraza taka, Pani Olejnik? Przecież Kurski powiedział szczerą prawdę. Przecież te śmiertelne, dziwne przypadki były i nigdy nie zostały wyjaśnione jaśnie Pani Olejnik, przyjaciółko komuchów i lewaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~taka prawda 2012-03-18 (18:25) 1 godzinę i 43 minut temu

Kiedy przed Trybunałem Stanu zostaną postawieni Tusk i jego świta za zdradę Polaków. Sprawa Leppera zamilkła, tego bandyty z Łodzi -cisza, samobójstwa polityczne w czasie trwania rządów PO - cisza, Olewnik sprawka SLD - cisza. "Święta" Blida sama sobie palnęła sobie w głowę , ponieważ była zamieszana w aferę węglową. Widać, że wolała sobie sama wymierzć sprawiedliwość niż być wykończoną przez jej kolesi partyjnych, którzy maczali w tej aferze swoje łapy a teraz domagają się głowy Kaczyńskiego i Ziobro.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~polak 2012-03-18 (17:47) 2 godziny i 21 minut temu

co zrobila blida, stary komunistyczny numer, ale ją pouczał kalisz a prokuratora z poznania parulski i dlatego w jednym przypadku jest śmierć a drugim kupa srmodu,

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~kot 2012-03-18 (17:30) 2 godziny i 38 minut temu

a co ta pokraka ma wspólnego z dziennikarstwem????

odpowiedz