Strona główna serwisu
Polacy wolą disco polo od TV Trwam

Polacy wolą disco polo od TV Trwam

Spośród programów, które uzyskały miejsce na multipleksie cyfrowym, w styczniu i lutym br. największą widownię miały programy muzyczne - Eska TV i emitujący głównie muzykę disco polo Polo TV. Oglądalność tych kanałów była ponaddwukrotnie większa niż oglądalność TV Trwam - wynika z analizy KRRiT.
Ojciec Tadeusz Rydzyk Ojciec Tadeusz Rydzyk ()
Jak powiedział Krzysztof Luft z KRRiT, analiza miała porównać oglądalność nowych nadawców, wyłonionych w konkursie na pierwszy multipleks, z oglądalnością ubiegającej się o miejsce na nim TV Trwam. W analizie porównano także widownię drugiej telewizji nadającej program o charakterze społeczno-religijnym Religia.tv.

Z analizy, przygotowanej na podstawie danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement, wynika, że spośród programów dostępnych na pierwszym multipleksie najwięcej widzów gromadzi Polo TV - średnio 17 tys. (średnia oglądalność programu na minutę). Drugi jest program Eska TV - 13 tys. osób. Zdecydowanie mniej widzów przyciągnął program informacyjno-publicystyczny TTV - niespełna 6 tys.

Analiza nie uwzględnia oglądalności programu ATM Rozrywka - czwartego z nadawców wybranych w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie; nie rozpoczął on jeszcze nadawania.


W dokumencie uwzględniono oglądalność dwóch nieobecnych na multipleksie programów o charakterze społeczno-religijnym: TV Trwam i Religia.tv. O miejsce dla TV Trwam ubiegała się fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis; jej wniosek KRRiT odrzuciła, a fundacja złożyła skargę do sądu administracyjnego.

W styczniu i lutym średnia oglądalność TV Trwam wyniosła ok. 5,7 tys. widzów na minutę, zaś Religia.tv - 4,5 tys.

Techniczną możliwość odbioru programu TV Trwam w styczniu miało ok. 29% ludności Polski, zaś Religia.tv - ok. 52% Program Polo TV mogła w tym czasie oglądać jedna czwarta ludności kraju (25%), Eska TV - jedna trzecia (35%), a TTV - jedna piąta (19%).


Programy obecne na multipleksach odbierane poprzez anteny naziemne są jednocześnie odbierane przez widzów za pomocą indywidualnych anten satelitarnych oraz telewizji kablowych, dotychczas docierają do nich głównie tą drogą. Dla przykładu program TV Polo nadawany na multipleksie odbiera niespełna 2 tys. widzów na minutę, zaś drogą satelitarną i kablową - ponad 15 tys.

W analizie porównano ponadto oglądalność TV Trwam z oglądalnością programów religijnych nadawanych przez Telewizję Polską (możliwość odbioru programu nadawcy publicznego ma 99% Polaków). Największą widownią w TVP1 cieszy się program "Między Ziemią a Niebem", który gromadzi ponad milion widzów. Ponadmilionową widownię gromadzi także transmisja modlitwy Anioł Pański papieża Benedykta XVI. Program religijny dla dzieci "Ziarno" gromadzi przed telewizorami ponad 360 tys. widzów.

Z kolei w TV Trwam najwięcej widzów ogląda wieczorny Apel Jasnogórski - ok. 39 tys. Program dla dzieci gromadzi przed telewizorami 8,6 tys. oglądających, zaś modlitwa Anioł Pański - 4,9 tys.

Analiza uwzględnia też strukturę widowni. Wynika z niej, że programami religijnymi zainteresowane są zwłaszcza osoby starsze, przy czym największy odsetek widzów powyżej 60. roku życia przyciąga program TV Trwam - stanowili oni blisko 83% oglądających. W przypadku Religia.tv - ok. 36%.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1359)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Sta40 2012-02-27 (23:50) 1 godzinę i 28 minut temu

Tuskowa młodzież przeraża,aleśmy się doczekali POlaków,może to nasza wina, rodziców a może nie kochaliśmy ich zbyt mocno..........syndrom sierocy...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Aaa 2012-02-27 (23:46) 1 godzinę i 32 minut temu

Swoją drogą straszliwie tendencyjny artykuł

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Miki 2012-02-27 (23:31) 1 godzinę i 47 minut temu

To znaczy że komuna po tylu latach ma się dobrze. Czas to zakończyć. Wiosna nasza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji