więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1064903solidarnych Solidarni z Ukrainą

PO szybko goni PiS - najnowszy sondaż.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-01-16 (05:25) 3 miesiące 4 dni 2 godziny i 19 minut temu
drukuj


Donald Tusk
Donald Tusk opinie
PO w ciągu miesiąca odrobiła większość strat do PiS i dziś depcze jej po piętach. Na początku grudnia partię rządzącą traciła do swej najgroźniejszej rywalki aż 10 pkt proc., teraz tylko 2 pkt - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę 29 proc. respondentów oddałoby swój głos na PiS, a 27 proc. na PO.

Malejący dystans między PiS i PO to prawdopodobnie efekt ofensywy premiera - komentuje "Rzeczpospolita", dodając, że Donald Tusk przejawia ostatnio nadzwyczajną aktywność.

Szef rządu jeździł po Polsce z wizytami, osobiście przedstawiał pomysły na walkę z pijanymi kierowcami i program wydawania pieniędzy z UE na 7 lat. Rozwiązał też worek z obietnicami - zapowiedział m.in. walkę z umowami śmieciowymi, skrócenie kolejek do lekarzy, bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów w podstawówkach - wymienia gazeta.

Według badania do sejmu weszłyby jeszcze SLD (14 proc.) i PSL (5 proc.). A pod progiem wyborczym byłyby Polska Razem (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Solidarna Polska (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono 10 i 11 stycznia na 1069-osobowej próbie.

(jpo, pg)


Sondaż WP

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 304 15.03%
nie 1719 84.97%

Przeczytaj też

Wiesław Dębski: czy czeka nas piękna katastrofa?

dodane 2014-01-20 (15:55) 2 miesiące 30 dni 15 godzin i 49 minut temu

Adam Bielan: przystępuję do Polski Razem Jarosława Gowina. Startuję z Krakowa

dodane 2014-01-20 (10:06) 2 miesiące 30 dni 21 godzin i 38 minut temu

Sondaż TNS Polska: 30 proc. Polaków chce głosować na PiS

dodane 2014-01-12 (11:36) 3 miesiące 7 dni 20 godzin i 8 minut temu

Sondaż WP.PL: PO goni PiS

dodane 2014-01-08 (13:01) 3 miesiące 11 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Paweł Śpiewak: w 2014 roku będzie więcej awantur politycznych

aktualizacja 2013-12-30 (09:18) 3 miesiące 20 dni 22 godziny i 26 minut temu

Plany PiS na 2014: nowy program, listy do europarlamentu oraz wybory w okręgach

dodane 2013-12-27 (00:05) 3 miesiące 24 dni 7 godzin i 39 minut temu

Andrzej Olechowski o PO: może umrzeć

dodane 2013-12-23 (10:24) 3 miesiące 27 dni 21 godzin i 20 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Dlaczego PO lub PIS?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1990)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
14
~KOT ALIK 2014-01-16 (11:36) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 8 minut temu

PiS zawsze sPISany na straty.... , zawsze i prawie wszędzie .... Tak to jest z Kłamcami ....

odpowiedz

9
3
~nierzezany 2014-01-16 (11:35) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 9 minut temu

znowu naobiecywal i wykiwal!!!!!

odpowiedz

4
1
~antysocjalista 2014-01-16 (11:35) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 9 minut temu

Te wasze sondaże to albo skandal albo Polacy są zwyczajnie głupi. Dlaczego w tym sondażu nie ma prawicy? Dlaczego nie ma KNP, RN albo UPR. Dlaczego Polacy po upadku komuny ciągle głosują na tych samych ludzi skoro wszyscy rządzili i wszyscy zawiedli? Dlaczego istnieje ten głupi podział PO i PiS skoro te partie mają praktycznie ten sam program?

odpowiedz

9
2
~xyz 2014-01-16 (11:34) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 10 minut temu

Sprawdzmy jak to jest faktycznie i głosujmy.PIS kciuk w górę.(PO w dół)

odpowiedz

6
4
~eryc45 2014-01-16 (11:33) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 11 minut temu

na 100% wzrośnie POparcie dla PO-gdy wprowadzą kartki na żarcie ! kastrować będą PO 30 roku życia !a po 55 roku POddawać przymusowej eutanazji !

odpowiedz

1
0
~aa 2014-01-16 (11:32) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 12 minut temu

Gdzie jest KNP Janusza Korwin Mikke ?

odpowiedz

6
0
~seba 2014-01-16 (11:31) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 13 minut temu

Brakuje 20%, wiec prosze nie publikowac takich sondazy, bo sa nieprawidlowe. Suma MUSI wynosic 100%, tak samo jak to jest w prawdziwych wyborach

odpowiedz

56
160
~Nina 2014-01-16 (10:03) 3 miesiące 3 dni 21 godzin i 41 minut temu

Brawo Donaldzie. Tak trzymać.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

19
1
~robin hood 2014-01-16 (11:12) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 32 minuty temu

Koncerny obłudy (pralnie mózgów) pracują na pełnych obrotach.!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

75
19
~bird 2014-01-16 (09:24) 3 miesiące 3 dni 22 godziny i 20 minut temu

sondaż do podstawa do sfałszowania wyborów

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

18
1
~SILY SPECJALNE 2014-01-16 (11:12) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 32 minuty temu

NO GONI CHYBA W PROPAGANDZIE KOMUNISTYCZNEJ JEŚLI JAKIEŚ POPARCIE MA po TO NIE WIĘCEJ NIŻ 5 - 10 % SAMYCH Z RODZINY I TYLE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~GMO 2014-01-16 (11:28) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 16 minut temu

Strach się bać.

odpowiedz

11
0
~genas 2014-01-16 (11:28) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 16 minut temu

POdobno PO wprowadzi eutanzje od 55 roku życia ? to im POparcie wzrośnie do 99,99%

odpowiedz

3
1
~yola 2014-01-16 (11:28) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 16 minut temu

premier zjadl obiad z przygodnie poznana rodzina i wszystko gra a raczej drgnelo!!!!!! brawo tak trzymac!!!!!

odpowiedz

23
10
~TRP 2014-01-16 (11:27) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 17 minut temu

Rodacy! Tylko wspólna walka z komuną i pogrążającą kraj Platformą pod wodzą PiS pozwoli uchronić kraj od katastrofy. Kto tego nie zrozumie nie jest godzien nazywać się Polakiem. Sprzedano i rozgrabiono PKP, nadchodzi agonia Poczty Polskiej, wyciągają łapy po Lasy Państwowe. Czy jest jeszcze czas by czekać dłużej?

odpowiedz

28
4
~Pojedynek Na Obietnice Trwa 2014-01-16 (11:27) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 17 minut temu

A lemingi łykają jak leci ...

odpowiedz

14
2
~jolka 2014-01-16 (11:27) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 17 minut temu

Nadaktywność "prawego i sprawiedliwego" świadczy o tym, że Platforma jest w dużych tarapatach. Poparcie dla Tuska 22%, to dla partii gdzieś 16% nie więcej.

odpowiedz

14
2
~Lejba 2014-01-16 (11:26) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 18 minut temu

PO radosnej minie don PinokiO widać jak goni ! Chyba do byka trzeba ich POgonić !

odpowiedz

18
4
Antyryżalec 2014-01-16 (11:14) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 30 minut temu

"Malejący dystans między PiS i PO to prawdopodobnie efekt ofensywy premiera - komentuje "Rzeczpospolita", dodając, że Donald Tusk przejawia ostatnio nadzwyczajną aktywność". Jednak najmądrzejsi Polacy wyjechali a została kupa idiotów.Aż płakać się chce.Pozostaje jeszcze jedna możliwość.Nakręcanie sondaży by pokazać tym jeszcze nielicznym lemingom którzy wstydzą się przyznać do choroby,że nie są sami !!! .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
1
~jaś 2014-01-16 (11:26) 3 miesiące 3 dni 20 godzin i 18 minut temu

popularność Owsiaka wpływa na sondaże PO !

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Korea Płd.: liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu wzrosła do 46
dodane 2014-04-19 (20:48) 10 godzin i 56 minut temu

Szef MSZ Ukrainy: przystąpiliśmy do realizacji ustaleń z Genewy
dodane 2014-04-19 (20:05) 11 godzin i 39 minut temu

Abp Gądecki: oziębłe serca chrześcijan zagrożeniem dla chrześcijaństwa
dodane 2014-04-20 (00:45) 6 godzin i 59 minut temu

Parafianie z Jasienicy przyszli ze święconkami. Kościół zamknięty
dodane 2014-04-19 (18:15) 13 godzin i 29 minut temu

Groby Pańskie
dodane 2014-04-19 (17:30) 14 godzin i 14 minut temu

Rezurekcją katolicy rozpoczęli obchody świąt wielkanocnych
dodane 2014-04-20 (05:00) 2 godziny i 44 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.