Strona główna serwisu
20 mln dla uczelni o. Rydzyka? Duchowny zabrał głos

20 mln dla uczelni o. Rydzyka? Duchowny zabrał głos

• O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos ws. dofinansowania jego uczelni
• Chodzi o 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
• Duchowny: nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie
• Podziękował jednak posłom za "troskę"
• Według o. Rydzyka wszystkie uczelnie powinny mieć równe prawa
Toruński duchowny odniósł się na stronie internetowej Radia Maryja do wiadomości o pomyśle państwowej dotacji dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, której jest założycielem. Jak napisał, nie prosił on o taką pomoc, ale podziękował osobom, które "troszczą się o naszą uczelnię", w tym polskim posłom.

"Jestem za tym, żeby wszyscy i wszystkie uczelnie miały równe prawa, tak jak każdy człowiek ma taką samą godność" - czytamy w oświadczeniu o. Rydzyka. Dodał, że będzie wdzięczny za inne traktowanie niż za poprzednich rządów koalicji PO-PSL.

O. Rydzyk zastrzegł jednak: "Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych."


Wycofana poprawka PiS

Poprawkę do budżetu, która miała przyznać niepublicznej toruńskiej uczelni 20 mln zł dotacji, zgłosił Ryszard Terlecki (PiS). Pomysł został ostro skrytykowany przez opozycję.

Przed głosowaniem nad budżetem marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował jednak, że poprawka o dofinansowaniu uczelni o. Rydzyka została wycofana.


Jak podawało PAP, szef klubu PiS Ryszard Terlecki tłumaczył, że poprawkę wycofano, ponieważ nie był to dobry sposób znalezienia pieniędzy na wsparcie szkoły. - To powinny być pieniądze z resortu ministra (nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława) Gowina - podkreślił. Dopytywany, dodał, że nie wie, jak to zostanie rozstrzygnięte, ale "z pewnością szkoła zasługuje na to, by ją wesprzeć".

Jeszcze w piątek MNiSW przesłało Polskiej Agencji Prasowej komunikat, w którym informowało: "Ustawa prawo o szkolnictwie wyższym nie przewiduje podstaw prawnych do udzielenia dotacji na cele majątkowe dla uczelni niepublicznych"
Radio Maryja, PAP

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (844)
Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
1335
~norbi 2016-01-30 (23:42) 44 minut temu

nie chce byc wredny,ale ta uczelnia dziala jako uczelnia prywatna.moim zdaniem niech tak pozyskuje srodki,nie mam nic przeciwko,ze dziecko bogatych chce sie uczyc w szkole prywatnej,a przeciez o kapitalizm solidarnosc i kler waqlczyl.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
98
Zgadzam się z opinią
1379
~Carlos 2016-01-30 (23:38) 48 minut temu

Dostał za wyniesienie PiS na szczyty . W radiu Maryja oraz wiochach każdy pleban namawiał na głosowanie na PiS wszędzie plakaty tylko PiS na wiochach. Ojciec rydzyk( pisze z malej) bo to nie kapłan, tylko biznesmen.Nawet spowiedź ma na swojej stronie za opłatą parę złotych tzw. transfer łączenia się z Biegiem. To kpina dla Kościoła jak on może tak długo działać w kościele pod przykrywką. I nik nic z tym nie robi. Pamiętam jak miałem 20 lat to podpisywalem poparcie dla radia Maryja na jego powstanie żałuję. NAPRAWDE!!!! I to BARDZO

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
679
~Haron 2016-01-30 (23:26) 1 godzinę temu

Tak się płaci za poparcie w wyborach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1