więcej

Zaskakujące wyznanie: bin Laden chciał, by jego dzieci....

Al-Arabija, wp.pl |  dodane 2012-02-15 (12:47) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 8 godzin i 37 minut temu
drukuj


Osama bin Laden opinie video
Osama bin Laden, zabity w ubiegłym roku przywódca Al-Kaidy, zachęcał swoje dzieci, by przeniosły się do zachodniego kraju, gdzie będą mogły zdobyć dobre wykształcenie. Nie chciał, by "podążały jego drogą dżihadu" - pisze portal Al-Arabija.

Arabski serwis internetowy powołuje się na słowa brata piątej żony bin Ladena, 29-letniej Amal. Mężczyzna zdradził, że nieżyjący już Saudyjczyk nie popierał zasady "jaki ojciec - taki syn". Mimo że lider Al-Kaidy krytykował Zachód, miał on - według jego szwagra - zachęcać swoje dzieci i wnuki, by "żyły w pokoju" w Europie lub Ameryce.

Al-Arabija przypomina również publikację kuwejckiego dziennika niedługo po zabiciu bin Ladena. Była to niejako pośmiertna wiadomość dla bliskich. Przywódca Al-Kaidy miał ją przygotować kilka miesięcy po atakach 11 września 2001 roku. Przeprasza w niej swoje dzieci, że nie miał dla nich dość czasu, bo brał udział w "świętej wojnie" i zakazuje im przyłączania się do Al-Kaidy.

Czytaj również: Rząd USA kłamie? Jak naprawdę zginął bin Laden?

Osama bin Laden został zastrzelony podczas akcji amerykańskich komandosów w pakistańskiej miejscowości Abbottabad w maju ubiegłego roku. Amal była obecna przy śmierci męża. Została ranna w kolano, gdy próbowała go chronić. Ciało szefa Al-Kaidy wrzucono potem do morza. Operacja, której nadano kryptonim "Włócznia Neptuna", nadal budzi spore kontrowersje. Zachwiała ona również stosunkami między Waszyngtonem i Islamabadem.


(mp, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 0%
nie 1 100%

Przeczytaj też

Wdowy po bin Ladenie oskarżone o nielegalny pobyt

dodane 2012-03-09 (04:38) 2 lata 10 miesięcy 17 dni 16 godzin i 46 minut temu

Okłamali nas ws. bin Ladena? Sensacyjne przecieki

dodane 2012-03-08 (09:01) 2 lata 10 miesięcy 18 dni 12 godzin i 23 minuty temu

Trafił do aresztu przez pomyłkę, wzięli go za terrorystę

aktualizacja 2012-02-29 (16:57) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 4 godziny i 27 minut temu

Bin Laden wraca i jest żądny... ludzkiego mięsa

dodane 2012-02-09 (18:01) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 3 godziny i 23 minuty temu

W innych serwisach

Wojny, konflikty, zamachy

Kiedy świat płonie, najwięcej informacji znajdziesz w nowym serwisie Konflikty.wp.pl


Opinie (31)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

26
7
~nollet 2012-02-15 (14:18) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 6 minut temu

Przecież to Bush dokonał zamachu 11 września, po co to bezustannie klamać! Nie ma takiej mozliwosci, by z rozbitych samolotów nie zachowała się nawet śróbka. Nie zachowało się nic, nie ma trupow, nie ma bagazy, nei ma czarnej skrzynki, nei ma jakiejkolwiek częsci z samolotu. My Polacy nie jesteśmy tak prymitywni jak obywatele USA, po co nas oklamywać!?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~arecki 2012-02-15 (14:44) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 40 minut temu

Za jakiś czas dowiemy się że chciał przeprosić za swoją działalnosć terrorystyczną.

odpowiedz

17
6
~JOKOMONO 2012-02-15 (14:06) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 18 minut temu

ZAŁÓŻCIE MU KONTO NA NASZEJ KLASIE I FEJSBUKU

odpowiedz

12
2
~TAN 2012-02-15 (14:48) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 36 minut temu

Jego dzieci się dla niego liczyły, ale cudze zabijał. Przecież mordował niewinnych ludzi!

odpowiedz

8
0
~mark 2012-02-15 (14:43) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 41 minut temu

Bo tak jest - wszyscy co do jednego zwialiby do USA i Europy gdyby im tylko granice otworzyć.

odpowiedz

11
4
~MIKE 2012-02-15 (14:36) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 48 minut temu

Swoje interesy najlepiej załatwiać cudzą krwią. "Mięsa" wokół pod dostatkiem, a swoje dzieci niech żyją w dobrobycie, luksusie i spokoju. Hej! Arabusy - brudasy kochajcie swojego guru!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
2
~abc 2012-02-15 (14:12) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 12 minut temu

Wiecie gdzie bush senior zarobił pierwszy milion dolarów ? U ojca zabitego obecnie ( zbitego według "oficjalnych" informacji) Osmy Bin Ladena !!! Daje do myślenia ?!

odpowiedz

6
1
~bubu 2012-02-15 (15:21) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 3 minuty temu

czyli nie ma zwlok...tzn ze zyje i pracuje dla USA a to nagranie bylo spreparowane po smierci zeby uspokoic rodzine i wylaczyc ich ze swietej wojny... napewno jest przydatnym informatorem, ewentualnie workiem do bicia.. tak czy inaczej z tymi zwlokami wrzuconymi do morza to bulshit

odpowiedz

3
0
~leo 2012-02-15 (16:26) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 4 godziny i 58 minut temu

Te wszystkie religijne brednie są dla ciemnego ludu, nie dla Bin Ladenów.

odpowiedz

4
1
bara123 2012-02-15 (15:51) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Jeżeli to prawda to następny hipokryta.

odpowiedz

7
5
~DrWho 2012-02-15 (15:00) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 24 minuty temu

W taki sam sposób powinno zostać zabici: Obama, Clinton, Bush i inni decydenci odpowiadający za krew i cierpienie wielu ludzi i całych narodów.

odpowiedz

2
1
~Iksjusz 2012-02-15 (14:54) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 30 minut temu

Konflikt pomiędzy Białymi a Saracenami i Persami za bardzo "rozgorzał". Ich już nic i Nikt nie zatrzyma.

odpowiedz

3
2
~greg 2012-02-15 (14:23) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 1 minutę temu

odgrzewany kotlet - czytalem to juz conajmniej pol roku temu

odpowiedz

6
5
~Szczęściarz 2012-02-15 (14:14) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 10 minut temu

właśnie zrobiłem kupę -była stosunkowo luźna i niepokojąco jasna o intensywnym, ciepłym zapachu

odpowiedz

2
1
~Chudini 2012-02-15 (14:12) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 12 minut temu

Ten news podany był w mediach na kilka dni po zgładzeniu Osamy. Gratulacje za refleks;)

odpowiedz

1
1
~Zawszeczujny 2012-02-15 (14:41) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 43 minuty temu

Proponuję zabawę na najlepsze dokończenie zdania "bin Laden chciał, by jego dzieci..."

odpowiedz

3
4
~kolejneblala 2012-02-18 (02:22) 2 lata 11 miesięcy 8 dni 19 godzin i 2 minuty temu

Bin Laden walczył za swoje wartości...szanuję go za to...ale mimo wszystko taka alka niesie z sobą wiele kontrowersje... tak samo jak walka za cywilizowanie i uszczęśliwianie na siłę

odpowiedz

2
4
Bober 2012-02-15 (22:57) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 22 godziny i 27 minut temu

Proszę o aktualne zdjęcie tego gnoja.Nie szkodzi,że bez brody i oczu.

odpowiedz

2
4
~Dr.Eames 2012-02-15 (14:30) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 6 godzin i 54 minuty temu

rewelacyjna informacja, niestety mało wiarygodna, stawiałaby całą jego walkę z niewiernymi pod znakiem zapytania

odpowiedz

1
3
~hj 2012-02-15 (14:08) 2 lata 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 16 minut temu

Może Ojciec Dyrektor go przekonał do Zachodu?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch w centrum Warszawy. 5 osób rannych
dodane 2015-01-26 (13:03) 8 godzin i 21 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy
dodane 2015-01-26 (14:15) 7 godzin i 9 minut temu

Medinski o obchodach 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau
dodane 2015-01-26 (14:12) 7 godzin i 12 minut temu

Czołgi armii USA będą stacjonować na stałe w Polsce?
dodane 2015-01-26 (14:54) 6 godzin i 30 minut temu

Paweł Kowal o polityce UE wobec Rosji: to cicha Jałta
dodane 2015-01-26 (10:39) 10 godzin i 45 minut temu

WP: Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach. Samolotem leciało 38 pasażerów
dodane 2015-01-26 (10:12) 11 godzin i 12 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 17878