Strona główna serwisu
Pijana kobieta urodziła dziecko; grozi jej 5 lat więzienia
Pijana kobieta urodziła dziecko; grozi jej 5 lat więzienia

Pijana kobieta urodziła dziecko; grozi jej 5 lat więzienia

Pięć lat więzienia grozi 33-letniej kobiecie, która urodziła dziecko będąc pod wpływem alkoholu. Miała w krwi 2,9 prom. alkoholu. Zdaniem śledczych naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - podała Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.
Sprawą zajmie się bielski sąd rejonowy, do którego prokuratorzy przesłali akt oskarżenia.

Kobieta urodziła w lipcu ubiegłego roku, w 38 tygodniu ciąży. W mieszkaniu piła piwo - najpierw sama, a później z partnerem. Wieczorem źle się poczuła i zaczęła rodzić. Zaalarmowani sąsiedzi wezwali lekarzy i pomogli przy porodzie. Pogotowie zabrało matkę z noworodkiem do szpitala.

- W chwili przywiezienia oskarżonej do szpitala kontakt z nią był utrudniony. Na podstawie badań stwierdzono u niej 2,9 promila alkoholu we krwi - poinformowała rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Borkowska.

Lekarze zbadali dziecko. Było w dobrym stanie, choć pojawiły się zaburzenia oddechowe. Nie zaobserwowali natomiast cech płodowego zespołu alkoholowego FAS. Dziecko spędziło w szpitalu dwa tygodnie.

Według opinii biegłego stan upojenia alkoholowego rodzącej oskarżonej naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Stężenie alkoholu w organizmie noworodka jest takie samo jak w krwi matki. Tak wysoki poziom mógł u dziecka spowodować śmiertelną w skutkach niewydolność oddechową. Skutki picia alkoholu przez ciężarną mogą się ujawnić także w późniejszym okresie w postaci zaburzeń neurologicznych lub rozwoju intelektualnego.

Oskarżona przyznała się do popełnienia czynu. Chce dobrowolnie poddać się karze bez przeprowadzenia rozprawy. Dotychczas nie była karana sądownie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (940)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~BARANIE ŁBY 2014-01-02 (01:45) 8 godzin i 8 minut temu

A dlaczego piła ? Posłowie każdego dnia narażają mnie i tysiące ludzi na utratę życia lub zdrowia , i tak zwani śledczy jakoś dziwnie milczą !!!!!!!!!!!1

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~dziwne 2014-01-02 (01:44) 8 godzin i 9 minut temu

to moze jeszcze troche i męzczyzna bedzie karany za to ze pije i ma pijane plemniki ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Chwilowo trzeźwy 2014-01-02 (00:28) 9 godzin i 25 minut temu

Wczoraj w nocy pijany facet zabił sześć osób i też dostanie piątkę do odsiadki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Enmerkar 2014-01-02 (00:14) 9 godzin i 39 minut temu

Trochę ta akcja histeryczna. Zachowanie kobiety bez wątpienia jest karygodne, ale nie ma prawnych podstaw, żeby ją karać. Nie ma prawnego zakazu spożywania alkoholu przez ciężarne. Mogła chlać ile wlezie przez całą ciążę i nic by jej ze strony sądów nie groziło. Gdyby u noworodka stwierdzono FAS - nic by jej nie groziło. Więc o co chodzi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~bas 2014-01-02 (00:03) 9 godzin i 50 minut temu

Nie pije alkoholu ale uwazam ze jesli zostanie ukarana to tylko jakis nadzor przez jakis czas. Ludzie zaczynamy popadac w paranoje karania. Moglo sie cos stac ale sie nie stalo, narkomanka bierze narkotyki i rodzi zdrowe dziecko- moglo sie cos stac ale sie nie stalo. itd itd itd ....Wychodze z domu mogl mnie uderzyc samochod -ale nie uderzyl. Karaja nas mandatami,.procentami w banku,kamery ,podatki,vat,straz miejska,zabieraja dzieci matkom z powodu brakow warunkow,a wyposazaja i kupuja domy rodzicom zastepczym placac im pensje. Czy to jest w porzadku? Czy ja zle mysle? Ja nie przypominam sobie tez wiadomosci pozytywnych ja od lat czytam horrory czy nic dobrego nie dzieje sie w zyciu ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~2,9 promila 2014-01-01 (23:44) 10 godzin i 9 minut temu

3-4 duże szklanki piwa średniej mocy dla kobiety o wadze 70-80kg. Jak się siedzi przed Tv 2 godziny to jest dużo, ale przecież jednak nie libacja...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~Dziamdziak 2014-01-01 (22:30) 11 godzin i 23 minut temu

Ludzie spod budki z piwem decyduja decyduja o narodzinach narodu polskiego ... Polska umiera.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~sheloud 2014-01-01 (22:17) 11 godzin i 36 minut temu

Czemu w 80% przypadków, kiedy np.rodzi pijana kobita, walą kilkulatka pięściami po brzuchu, tłuką do nieprzytomności kilkumiesięczne dziecko w artykule pisze "wraz z partnerem". Rzadko takie przypadki zdarzają się w normalnej rodzinie, jasne, sa wyjątki, ale to partnerstwo, zwłaszcza ludzi z nizin społecznych kończy się źle. Tylko dzieci szkoda :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~tyuio 2014-01-01 (21:52) 12 godzin i 1 minutę temu

Gdyby zrobila skrobanke nie mialaby klopotow, a tak poje...ana prokuratura ma co robic

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Xenek 2014-01-01 (21:24) 12 godzin i 29 minut temu

No jak miło poczytać . Wypadki ,wyrodne matki , miód na serce w tym nowym roku. Ja życzę wam wszystkiego najlepszego w tym nowym roku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~Obserwator 2014-01-01 (21:09) 12 godzin i 44 minut temu

Polska stacza się bo nie wolno jeździć po pijaku i nie wolno chlać jak się jest w ciąży. Brak słów ! Jeszcze dodajcie do tego może cpanko bo jest wolność hehehe Ludzie chyba mają papkę zamiast mózgu i nie odróżniają wolności od krzywdzenia kogoś ! Równie dobrze może poić tego malucha po urodzeniu piwem albo wódą czy nie ? Przecież to jest to samo ludzie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~;l 2014-01-01 (21:01) 12 godzin i 52 minut temu

trzeba w tym kraju zmienic system i rządy, musi być normalnie, ciekawe czy to doczekam, mam nadzieje ze tak, kiedys bylo normalnie a teraz znowu dno

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~xxx 2014-01-01 (20:59) 12 godzin i 54 minut temu

a w ktorym sklepie jest napisane ze kobietom w ciazy alkoholu nie sprzedajemy? albo ze osoby ktore kupuja alkohol kobiecie w ciazy przyczyniaja sie do szkody organizmu zywego I podlegaja kaze wiezienia? zeby przestrzegac prawa to chyba najpierw trzeba wszystkich poinformowac co za to grozi nie? a tak w ogole ciekawe czy sklep ukaraja za sprzedaz;)? no jest ze nie letnim ale nie kazdy ma rendgena w oczach i trudno przewidziec co sie w duzym brzuchu kryje;) jak nie ma czarno na bialym jasno I wyraznie napisane dostepne zawsze dla zainteresowanego nie tylko w ksiazkach lekarskich czy prawniczych itp. to kto takie prawo bedzie przestrzegal jak mowia ze nie wolno no to mozna zawsze szybko.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Maverick 2014-01-01 (20:56) 12 godzin i 57 minut temu

Nie pierwsza i nie ostatnia. Natomiast może być pierwszą ,którą za to będą chcieli posadzić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~mama 2014-01-01 (20:29) 13 godzin i 24 minut temu

Skretyniałe do reszty państwo,dziwić się że wyskrobują płody po cichu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~Pan Sułek 2014-01-01 (20:22) 13 godzin i 31 minut temu

Już nawet spłodzenie dziecka pod zgubnym wpływem ohydnego alkoholu może grozić że potomek będzie miał wady genetyczne i w związku z tym samo uprawianie seksu bez zabezpieczenia po pijaku powinno być bardzo surowo karane ciężkim,długoletnim więzieniem.Przypadek pana posła Przemysława Wiplera powinien być w tym przypadku ostrzeżeniem dla wszystkich bo on spłodził już piątego potomka a biorąc pod uwagę jego słabą głowę nie wiadomo jak to się skończyć może.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~gochna 2014-01-01 (20:20) 13 godzin i 33 minut temu

ile piwa trzeba wypić żeby mieć prawie 3 promile ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
8
~G. 2014-01-01 (20:12) 13 godzin i 41 minut temu

odebrać prawa rodzicielskie patoli...i tyle. Jak taka matka może potem wychować dobrze to dziecko? miedzy innymi przez pozostawienie takiej matce dziecka na wychowanie powiększa się w tym kraju taka patologia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
8
myślacy inaczej 2014-01-01 (20:12) 13 godzin i 41 minut temu

A może piła specjalnie bo się bała bólu porodowego? Już jej grozi 5 lat więzienia? a taki cwaniaczek nakradnie w Polsce 6 milionów sąd mu da kaucji 100 tysiecy i tak będzie "kręcił " ze siedzieć nie będzie .Czy ten sąd wziąłby pod uwagę zamykając ją do pudła co z tym maleństwem? nie bo wg: tych pseudo "sprawiedliwych" są bidule. Nie pochwalam tego .ze po pijanemu urodziła ale nic się dziecku nie stało wiec niech zajmą się sprawami bardziej istotnymi,ale u nas jest taka sprawiedliwość za jazdę po pijanemu na rowerze dostał 3 miesiące pudła a prawniczka po pijanemu drugi raz złapana co wjechała do przejścia podziemnego nawet prawa jazdy nie miała zabranego dopiero po drugim razie i tak oto mamy ta "sprawiedliwość " w Polsce śmiechu warte nic więcej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
11
~mm 2014-01-01 (20:07) 13 godzin i 46 minut temu

Pijana kobieta urodziła państwowe dziecko i za ryzyko utraty wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych grozi jej kara więzienia.

odpowiedz