Strona główna serwisu
5 lat więzienia za kradzież książek

5 lat więzienia za kradzież książek

• W Kolbuszowej młoda kobieta ukradła książki i kalendarze o wartości ponad 300 złotych.
• Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze policji z Kolbuszowej otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży książek i kalendarzy wartych ponad 300 złotych. Jak tłumaczy Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy kolbuszowskiej komendy policji, z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że kradzieży dokonała młoda dziewczyna.

Policjanci w wyniku śledztwa ustalili, że to 21-letnia mieszkanka Kolbuszowej. Kobieta od razu przyznała się do kradzieży i stwierdziła, że „zrobiła to z nudów”. Funkcjonariuszom udało się odzyskać większą część skradzionych książek, które 21-latka trzymała w domu.

Kradzież książek o wartości 300 złotych prawdopodobnie nie spędzała snu z powiek funkcjonariuszom policji, prowadzącym dochodzenie. Jednak w całej tej sprawie najważniejsze są zarzuty, które postawiono mieszkance Kolbuszowej. Kobiecie grozi bowiem za kradzież książek do 5 lat pozbawienia wolności.

tvn24.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
22
~Emeryt; 2016-03-03 (06:10) 18 godzin i 2 minuty temu

Emeryt: Czy to jest normalne. Wymiar kary nie jest adekwatny do wyrządzonej szkody.Kodeks karny powinien ulec nowelizacji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
23
~P I O T R 2016-03-02 (19:02) 5 godzin i 10 minut temu

Nudziła się dziewczyna i chciała poczytać, do biblioteki może się bała iść ..................... !!! 5 lat za pęd do wiedzy, to chyba przesada :-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
19
~Obserwator 2016-03-02 (20:33) 3 godziny i 39 minut temu

Mysle, ze, odpowiednio, zlodziejom z PO-PSL, ktorzy okradali nas wszystkich, kara zostanie, proporcjonalnie do tego, wyzej opisanego, "strasznego" przestepstwa, orzeczona - winno to byc w KAZDYM przypadku, co najmniej dozywocie, jesli sprawiedliwosc ma zatriumfowac...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~Kir 2016-03-03 (12:39) 11 godzin i 33 minut temu

Zaraz moment, kolega mający sklep spożywczy i łapiący złodziejaszków notorycznie go okradających. Gdy przyjeżdża policja to złodziejowi wlepiają tylko mandat za WYKROCZENIE a nie przestępstwo. Kiedyś graniczną kwotą była wartość 250 zł poniżej wykroczne powyżej kradzież (przestępstwo), potem nasz kochający nas rząd podniósł poprzeczkę. Więc dlaczego ona ma siedzieć? A notoryczny złodziejaszek dostaje tylko mandat ? Więzienie nie resocjalizuje. Niech jej wlepią karę prac społecznych np. w domach starców czy z niepełnosprawnymi dziećmi. W więzieniu to się jeszcze bardziej zanudzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~stapcz 2016-03-03 (08:43) 15 godzin i 29 minut temu

Mam nadzieję ,że odważny sędzia zredukuję karę do grzywny. Wszak kradzież do wartości 420 złotych nie jest obecnie przestępstwem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Mat 2016-03-03 (16:32) 7 godzin i 40 minut temu

Skazac ja na dozywocie a wypuscic z wiezienia Kajetana Poznanskiego aby mogl dalej eksperymentowac na ludziach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~KL 2016-03-10 (18:09) 6 godzin i 3 minuty temu

za morderstwo nie dużo więcej, ot i całe prawo polskie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Echo 2016-03-10 (20:40) 3 godziny i 32 minut temu

Ktoś tą naszą sprawiedliwość powinien postawić do pionu za książki wartości 300 złotych pięć lat więzienia ? Toć szkoda że nie kara śmierci Wariactwo !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~romekw22 2016-03-05 (17:50) 6 godzin i 22 minut temu

Uważam, że należy się kara śmierci. Bezczelny popęd do wiedzy a pfu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
7
~czytelnik 2016-03-02 (20:10) 4 godziny i 2 minuty temu

Zapisz się do pisu to cię ulaskawia ....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~PRAWNIK 2016-03-17 (10:53) 13 godzin i 19 minut temu

A DO 400ZŁ, TO NIE JEST TYLKO MANDACIK?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~dd 2016-03-16 (07:17) 16 godzin i 55 minut temu

Luzik 5 lat za kradzież kilku książek, 10 lat za zabójstwo a za morderstwo małego dziecka z premedytacją 0 zero lat.

odpowiedz