więcej

małopolskie

Morderstwo w autobusie 610: kierowca zabił studentkę.

RMF FM, WP.PL, PAP |  dodane 2011-08-03 (17:02) 3 lata 2 miesiące 22 dni 9 godzin i 16 minut temu
drukuj

Policja odnalazła zabójcę 21-letniej studentki z Anglii. Jej ciało znaleziono w sobotę niedaleko nasypu kolejowego przy ul. Siewnej w Krakowie. Zabójcą okazał się 44-letni kierowca autobusu MPK - informuje RMF FM. Zatrzymany przyznał się do winy.

21-letnią, martwą studentkę znaleziono w sobotę nad ranem na jednym z krakowskich osiedli. Dziewczyna miała podwójne polsko-brytyjskie obywatelstwo. W Anglii studiowała historię sztuki, do Polski przyjechała na praktykę. Ostatni raz widziano ją w piątek w nocy.

Policjanci ustalili, że w nocy z piątku na sobotę, tuż po tym jak dziewczyna pożegnała się ze znajomymi, poszła na przystanek autobusowy przy ulicy Czystej w pobliżu miasteczka studenckiego. Po godz. 3 studentka wsiadła do autobusu linii nocnej numer 610, która jechała na jedno z krakowskich osiedli, gdzie mieszkała.

Na końcowym odcinku trasy była już jedyną pasażerką. Wtedy doszło do sprzeczki z kierowcą autobusu. Kierowca w pewnym momencie wyciągnął pręt i kilka razy uderzył studentkę w głowę. Dziewczyna straciła przytomność, kierowca wyniósł ją z autobusu i wrzucił do przydrożnego rowu. Mężczyzna odjechał autobusem i następnego dnia wziął trzydniowy urlop.

W sobotę nad ranem ciało studentki znalazł przypadkowy przechodzień.

Kierowca wyjechał na urlop do Skarżyska. Tam zatrzymali go policjanci ze specjalnej grupy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak, mężczyzna mieszkający w Krakowie, pracujący jako kierowca od 2005 roku, w czwartek zostanie przesłuchany.

Śledztwo w sprawie zabójstwa studentki powierzone zostało policjantom ze specjalnej grupy dochodzeniowo-śledczej, w skład której weszli funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej policji w Krakowie.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 39 39%
nie 61 61%

Przeczytaj też

18-latek ostrzelał z wiatrówki autobus miejski

dodane 2011-10-28 (15:10) 2 lata 11 miesięcy 27 dni 11 godzin i 8 minut temu

Policja znalazła w domu zwłoki czworga rodzeństwa

dodane 2011-09-02 (17:50) 3 lata 1 miesiąc 23 dni 8 godzin i 28 minut temu

Zabił 80-latkę i jej 44-letnią córkę - wpadł w ręce policji

dodane 2011-08-09 (11:45) 3 lata 2 miesiące 16 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Nowe fakty: zabójca 21-latki miał mroczną przeszłość

dodane 2011-08-05 (13:26) 3 lata 2 miesiące 20 dni 12 godzin i 52 minuty temu

Kierowca krakowskiego MPK z zarzutem zabójstwa

aktualizacja 2011-08-04 (15:36) 3 lata 2 miesiące 21 dni 10 godzin i 42 minuty temu

Pseudokibic kopnął prezydenta w plecy, szuka go policja

aktualizacja 2011-08-01 (16:07) 3 lata 2 miesiące 24 dni 10 godzin i 11 minut temu

Lep na szczury - nowy patent złodziei bankomatowych

dodane 2011-08-01 (14:03) 3 lata 2 miesiące 24 dni 12 godzin i 15 minut temu

Policja poszukuje zabójcy 21-letniej studentki

dodane 2011-07-31 (14:15) 3 lata 2 miesiące 24 dni 12 godzin i 3 minuty temu

W godzinę zabił tyle osób, ile ginie w ciągu dwóch lat

dodane 2011-07-27 (15:49) 3 lata 2 miesiące 28 dni 10 godzin i 29 minut temu
materiał foto

Wagony wjechały w dom

dodane 2011-07-27 (08:36) 3 lata 2 miesiące 28 dni 17 godzin i 42 minuty temu

Szokujące zeznania terrorysty z Krakowa

dodane 2011-07-26 (07:30) 3 lata 2 miesiące 29 dni 18 godzin i 48 minut temu

W innych serwisach


Opinie (275)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~pasazer 2011-10-17 (19:07) 3 lata 8 dni 7 godzin i 11 minut temu

musiala go niezle wkurzyc

odpowiedz

19
46
~warszawiak 2011-08-03 (21:20) 3 lata 2 miesiące 22 dni 4 godziny i 58 minut temu

U NAS W WARSZAWIE KIEROWCY MPK - NIE ZABIJAJĄ PASAŻERÓW !, a krakusy - jak widać .....

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

8
12
~czarek h. 2011-08-04 (01:20) 3 lata 2 miesiące 22 dni i 58 minut temu

jestem kierowca mzk od 22 lat, czasami mam ochote zrobic to samo z pasazerami ale mi nie wolno....sa poprostu chamscy i wulgarni mysla ze sa panami w autobusie i oczekuja bóg wie czego!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

3
1
~Znawca tematu. 2011-08-11 (07:49) 3 lata 2 miesiące 14 dni 18 godzin i 29 minut temu

G...o wszyscy wiecie o pracy nocnych kierowćów.Szkoda czytać te wasze bzdury.P,S.Wielka szkoda dziewczyny ale teraz byle śmieć dwa razy się zastanowi zanim wyskoczy z łapami.

odpowiedz

1
0
~DO CEZARA 2011-08-09 (12:02) 3 lata 2 miesiące 16 dni 14 godzin i 16 minut temu

Oczywiście że jest linia 610 ! bardzo często nią jeżdżę na Gorkę Narodową w Krakowie ! więc nie wiem o jakich "rzetelnych informacjach" piszesz.. pewnie w życiu nie byłeś w krakowie

odpowiedz

6
6
~RWRLX 2011-08-03 (21:40) 3 lata 2 miesiące 22 dni 4 godziny i 38 minut temu

ANGOLE TEZ ZABIJAJA NASZYCH

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~emi 2011-08-06 (18:00) 3 lata 2 miesiące 19 dni 8 godzin i 18 minut temu

Rzetelna informacja?? co Ty czlowieku mowisz! nie wazne jakim autobusem- wazne ze cos takiego sie wydarzylo!

odpowiedz

5
4
~bronisław k. 2011-08-05 (14:54) 3 lata 2 miesiące 20 dni 11 godzin i 24 minuty temu

gdy pytaja mnie co o tym sądze odpowiadam : a co mam sadzic? Łącze się w bulu z rodzinom ofiary, stódentkom z anglji.

odpowiedz

4
2
~nieublagany 2011-08-04 (02:08) 3 lata 2 miesiące 22 dni i 10 minut temu

Ten kierowca powinien dostać dożywotne więzienie, chociaż gdyby to było dozwolone najchętnie osobiście wykonałbym nad nim wyrok kary śmierci!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~cezar 2011-08-04 (11:16) 3 lata 2 miesiące 21 dni 15 godzin i 2 minuty temu

jakie 610 niema takiej lini to było 904.jeżeli wszystkie informacje są takie rzetelne to szkoda je czytać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
9
~no no 2011-08-03 (23:22) 3 lata 2 miesiące 22 dni 2 godziny i 56 minut temu

Co w tym Krakowie się dzieje? Najpierw bomby teraz mordują, co to za ludzie.....?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
5
~ryszard k 2011-08-04 (01:09) 3 lata 2 miesiące 22 dni 1 godzinę i 9 minut temu

pewnie nawalona jeachala i walnela o porecz, kierowca spanikowal ze bedzie na niego i dlatego to zrobil, i teraz przez pijana studentke ma zmarnowane zycie.....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
4
~dgswg 2011-08-04 (01:05) 3 lata 2 miesiące 22 dni 1 godzinę i 13 minut temu

Ten kierowca był zestresowany pracą, ludźmi i życiem w tym kraju, psychika rozwalona i pewnie temu nie wytrzymał marudzenia baby...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~oburzony!!!! 2011-08-04 (09:21) 3 lata 2 miesiące 21 dni 16 godzin i 57 minut temu

Jak mogła taka osoba pracować w MPK. To był ktoś niezrównoważony psychicznie.Jak teraz wyglądamy za granica co myśli o nas rodzina tej dziewczyny że w Polsce dzieją się takie rzeczy i to w autobusie przez pełniącego obowiązki pracownika MPK.. Dlaczego są przyjmowani ludzie bez sprawdzania. Dla takiego mordercy powinna być kara taka jaka on jej zadał.

odpowiedz

2
2
~Obywatel 2011-08-04 (03:40) 3 lata 2 miesiące 21 dni 22 godziny i 38 minut temu

A mnie dziwi i zastanawia jedno. Dlaczego przy klasycznym zabójstwie, zostaje powołana specjalna grupa dochodzeniowo śledcza? Myślałem że policja, to policja. Jest tam wydział kryminalny, śledczy i tyle. To ci normalni policjanci co robią??? Oni nie są od łapania morderców? Straszna tragedia....Zabić bydlaka. Nie potrafię sobie wyobrazić bólu rodziców. Bardzo Im współczuję...

odpowiedz

4
1
~kiwi... 2011-08-04 (02:56) 3 lata 2 miesiące 21 dni 23 godziny i 22 minuty temu

Wszyscy,ktorzy bezpodstawnie osadzacie zamordowana studentke,jakim prawem to robicie,was tam nie bylo.Wiec nie otwierajcie waszych zadzumionych dziobow. Wasze wpisy to katastrofa i upodlanie wizerunku Polaka. Plemie zmijowe wyrzuc jad ze swego serca.

odpowiedz

3
1
~OOO 2011-08-04 (02:44) 3 lata 2 miesiące 21 dni 23 godziny i 34 minuty temu

KOMENTARZE TUTAJ SA PONIZEJ PEWNEGO POZIOMU, SZOK.

odpowiedz

2
1
~ja 2011-08-04 (02:42) 3 lata 2 miesiące 21 dni 23 godziny i 36 minut temu

LUDZIE CZY WY JESTESCIE SWIADOMI TEGO CO PISZECIE???WSTYD TO MALO POWIEDZIANE!

odpowiedz

1
0
~TOme 2011-08-04 (02:36) 3 lata 2 miesiące 21 dni 23 godziny i 42 minuty temu

Chwila. Jak to zabił? Jeszcze nie ma wyroku sądowego, ani nawet przesłuchań i świadków... WP.PL to OSZCZERCA!

odpowiedz

2
1
~kiwi... 2011-08-04 (02:32) 3 lata 2 miesiące 21 dni 23 godziny i 46 minut temu

Nie moge uwierzyc i wyjsc z przerazenia,ze takie straszne rzeczy dzieja sie w katolickim kraju. Jak mogl jakis barbarzynca targnac sie na zycie mlodej bezbronnej dziewczyny.Cokolwiek ta dziewczyna zrobila, czy powiedziala nikt nie mial prawa odebrac jej zycia, najcenniejszgo daru jaki miala. Wyrazy najglebszego wspolczucia dla rodziny.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińska CKW: wyborów nie będzie w 15 okręgach na wschodzie
dodane 2014-10-25 (13:43) 12 godzin i 35 minut temu

materiał wideo

Amerykanin skoczył z ponad 41 km. Pobił kosmiczny rekord Felixa Baumgartnera
dodane 2014-10-25 (14:56) 11 godzin i 22 minuty temu

"Samotne wilki" dżihadu polują na Zachodzie z inspiracji Al-Kaidy i IS
dodane 2014-10-25 (12:03) 14 godzin i 15 minut temu

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień 18 godzin i 43 minuty temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 1 dzień 19 godzin i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 15669