Strona główna serwisu
Brakuje setek milionów złotych na organizację Światowych Dni Młodzieży

Brakuje setek milionów złotych na organizację Światowych Dni Młodzieży

• Około 200-250 mln złotych wciąż brakuje w kasie organizatora Światowych Dni Młodzieży
• Większość kosztów pokryje rząd, jednak komitet organizacyjny ŚDM wciąż poszukuję sponsorów
• Obecnie udało się pozyskać 18 sponsorów, w tym dwie spółki Skarbu Państwa
Papież Franciszek Papież Franciszek ()
Mimo ogromnego dofinansowania z budżetu państwa oraz budżetu miasta Krakowa, wciąż brakuje pieniędzy na organizację Światowych Dni Młodzieży. Prawdopodobnie może chodzić o kwoty rzędu 200-250 mln zł

Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych (i najliczniejszych) wydarzeń na świecie. Zorganizowanie baz noclegowych dla pielgrzymów oraz przyjazd samego papieża to ogromne wyzwanie organizacyjne, którego powodzenie ciągle stoi pod znakiem zapytania. Na pół roku przed wizytą papieża Franciszka w Krakowie wciąż nie wiadomo, jakie będą całkowite koszty tej imprezy.

Większość brakujących funduszy pokryje rząd, jednak nawet te ogromne dofinansowanie nie pozwoli pokryć wszystkich wydatków. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży wciąż poszukują chętnych (w tym także wśród spółek z udziałem państwa), którzy pomogliby załatać dziurę w budżecie. Według zapewnień komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży udało im się już pozyskać 18 sponsorów, w tym dwie spółki kontrolowane przez Skarb Państwa: PKO BP i PZU.

PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. Dziennik Gazeta Prawna

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (36)
Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
128
~stapcz 2016-02-18 (12:20) 3 godziny i 45 minut temu

Skandal !!! Impreza organizowana przez kościół katolicki w Polsce jak zwykle będzie pokrywana w całości przez świeckie państwo. Państwo ,któremu wciąż brakuje na politykę prorodzinną ,służbę zdrowia oraz sto innych spraw. Kiedy się to ku... wreszcie skończy???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
102
~raxell 2016-02-18 (12:33) 3 godziny i 32 minut temu

Co znaczy że większość da rząd ? Rozumiem że pis przejął wszystko co mógł, ba nawet to czego nie mógł. Ale nie rząd na tą katolicką imprezę da pieniądze, zapłacimy za to my obywatele Polski. Dla rządu nie ważne że jesteś niewierzący, że jesteś ateistą, buddystą, ewangelikiem, żydem czy muzułmaninem, ważne żeby w państwie świeckim wywyższac tylko jedną z wielu legalnie działających "kościołów" za nasze pieniądze. Gdzie Watykan ? Gdzie Rydzyk ? Tylko brać i nic wzamian nue dawać... Fury, kościelne pałace, brzuchy coraz większe, a papież coś wspominał o grzechu pychy... Chcą się bawić ? Ok, ale na swój koszt...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
95
~Ula 2016-02-18 (12:24) 3 godziny i 41 minut temu

Kto organizuje niech płaci ja organizowałem wesele nie szlem do sąsiada kk ma kupę kasy dołożyć nie łaska tylko biednych ludzi łupić u mnie pogrzeb 2200 za 40 min.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
40
~kiil 2016-02-18 (16:32) 23 godzin i 33 minut temu

jako mieszkaniec Krakowa nie chcę żadnych dni....... niech sobie to gdzieś indziej organizują, nie za pieniądze miasta... dziur w drogach nie ma kto łatać a spęd bydła bądą organizować

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
41
~Szarak1111 2016-02-18 (16:56) 23 godzin i 9 minut temu

A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że płaci państwo, a Watykańczycy będą pobierać opłaty za wstęp i - uwaga - od wolontariuszy (sic!)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
39
~Watykan ma i da 2016-02-18 (16:16) 23 godzin i 49 minut temu

niech da Watykan...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
32
~tyt 2016-02-18 (14:40) 1 godzinę i 25 minut temu

Oj tam,obecnie się szpitalom za nadwykonanie i kasa będzie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
30
~Mirek 2016-02-18 (17:15) 22 godzin i 50 minut temu

Cały kler już szyje worki na kasę z SDM . Zawsze im mało, na swoje hucie musza mieć , okradną człowieka z ostatniego grosza, stado zdziczałych demonów. Jak BOGA zobaczyli to karzą mu tańczyć tak jak oni mu zagrają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
31
~dla przypomnienia 2016-02-18 (12:13) 3 godziny i 52 minut temu

"Kościół potwierdza, że Mazurkas Travel zapłacił za porozumienie z ŚDM. Ile? - Tajemnica handlowa. Nie jesteśmy spółką państwową i nie mamy obowiązku ujawniania takich informacji - mówi ks. Tomasz Kijowski, rzecznik ŚDM."

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
29
~H2o 2016-02-18 (17:10) 22 godzin i 55 minut temu

Ta mafia począwszy od Konstantyna nic a nic nie ma wspólnego z prawdą, skradli prawdziwe Chrześcijaństwo by imperium rzymskie nie padło wymieszali z pogaństwem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~rock n troll 2016-02-18 (19:55) 20 godzin i 10 minut temu

To watykan tego nie finansuje?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~Kaid 2016-02-18 (19:25) 20 godzin i 40 minut temu

A po co komu spęd katoli za 300 baniek?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
35
~GIVI 2016-02-18 (11:37) 4 godziny i 28 minut temu

Brakuje. A Duda tak lekką ręka przekazał Ukrainie tyle kasy.Bogacz się znalazł.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
24
~Key 2016-02-18 (20:12) 19 godzin i 53 minut temu

Księża niech dadzą

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~Cmok 2016-02-18 (19:28) 20 godzin i 37 minut temu

Towarzysz Piotrowicz napisze ustawę o nowym podatku i ciemny lud zapłaci za igrzyska.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~mmmmmmmmaaaa 2016-02-18 (18:18) 21 godzin i 47 minut temu

Jak brakuje to do PREZYDENTA on daje wszystkim a napewno obiecujeże da!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~Pawel 2016-02-18 (22:52) 17 godzin i 13 minut temu

Komu to potrzebne?????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~M 2016-02-18 (22:18) 17 godzin i 47 minut temu

A co tam, rząd sypnie całość, doda jeszcze kilka działek budowlanych na terenach inwestycyjnych dlakleru, zwolni z milionowych podatków i pierdyknie klerowi i rydzykowi jakąś dotację na następne set milionów. Bajeczka!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~anna 2016-02-18 (22:00) 18 godzin i 5 minut temu

Księża niech się dorzucą, a co bedzie jak sponsorów nie znajdziecie?

odpowiedz