Strona główna serwisu
Arkadiusz Jastrzębski

oprac.Arkadiusz Jastrzębski

Kary dla uczniów za protest ws. gimnazjów

Kary dla uczniów za protest ws. gimnazjów

Uczniom ze szkoły w Komprachcicach, którzy uczestniczyli w proteście ws. likwidacji gimnazjów grozi obniżenie oceny z zachowania. We wtorek na lekcjach w tej szkole na Opolszczyźnie nie było ponad połowy uczniów.
Dzieci na zajęcia nie wysłali w proteście rodzice przeciwni likwidacji gimnazjów. - To była spontaniczna i jednodniowa akcja rodziców. Szkoła w żaden sposób nie namawiała nikogo do udziału w tym proteście - powiedziała PAP dyrektor gimnazjum w Komprachcicach Bogumiła Sawaryn.

Dodała, że nieusprawiedliwiona nieobecność będzie traktowana jak wagary.

Tymczasem opolski kurator oświaty zapowiedział kontrolę w szkole, która ma wyjaśnić, czy we właściwy sposób realizowano tam przepisy o obowiązku szkolnym. Prawo wskazuje bowiem dyrektora szkoły jako osobę, która kontroluje wypełnianie tego obowiązku przez rodziców.


Gimnazjum w Komprachcicach było jedyną w województwie opolskim szkołą, w której we wtorek przeprowadzono akcję protestacyjną przeciwko reformie oświaty zakładającej likwidację gimnazjów i powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej oraz czteroletnich liceów.
PAP, nto.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (972)
Nie zgadzam się z opinią
513
Zgadzam się z opinią
2313
~AAZ`123 2017-01-11 (16:50) 8 godzin i 19 minut temu

jezeli powracamy do czegos co juz bylo to o jakiej reformie mowa.Przestancie robic z ludzi idiotow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 44

Nie zgadzam się z opinią
963
Zgadzam się z opinią
2338
~anna 2017-01-11 (16:44) 8 godzin i 25 minut temu

I teraz, w geście solidarności i niezgody na karanie uczniów, we wszystkich gimnazjach powinno dojść do podobnego strajku. I tak na marginesie - karanie uczniów to stosowanie terroru, by uczniów przestraszyć, co w przyszłości może zaowocować podatnością na strach dorosłych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 62

Nie zgadzam się z opinią
1347
Zgadzam się z opinią
2297
~naprzód młodzieży 2017-01-11 (16:22) 8 godzin i 47 minut temu

Uczniowie gimnazjum nie dajcie się sobą manipulować ogłoście ogólnopolski strajk protestacyjny przeciwko likwidacji gimnazium

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 55