więcej

warmińsko-mazurskie

Jacht zahaczył o linię energetyczną. Cztery osoby zginęły.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-04-13 (14:45) 6 miesięcy 11 dni 14 godzin i 1 minutę temu
drukuj

Czterech żeglarzy zginęło na kanale Cieplicówka koło Elbląga w pożarze jachtu, którym płynęli. Pożar wybuchł, gdy maszt żaglówki zahaczył o linię energetyczną - poinformowała elbląska straż pożarna.

Jak poinformowała straż pożarna według świadków, 5-metrowy jacht płynął kanałem łączącym rzekę Nogat z Zalewem Wiślanym. Płynący nim żeglarze najprawdopodobniej nie złożyli masztu i w pewnej chwili ten zahaczył o linię energetyczną wysokiego napięcia.

Doszło do pożaru jachtu. Po odholowaniu żaglówki do brzegu, pod pokładem znaleziono zwęglone ciała czterech osób.

Na miejsce jedzie prokurator, który będzie ustalał okoliczności śmierci żeglarzy. Na razie nic nie wiadomo o ich tożsamości.


(db, asz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 36 10.94%
nie 293 89.06%

Przeczytaj też

Na Bałtyku zatonął norweski żaglowiec Wyvern. Zaginęła jedna osoba

dodane 2013-07-11 (14:27) 1 rok 3 miesiące 13 dni 14 godzin i 18 minut temu

Poszukiwania żeglarza na jeziorze Niegocin. Nurkowie odnaleźli ciało

aktualizacja 2012-07-26 (14:18) 2 lata 2 miesiące 28 dni 14 godzin i 27 minut temu

Młody żeglarz zaginął bez wieści - czy to jego ciało?

aktualizacja 2010-07-27 (14:47) 4 lata 2 miesiące 27 dni 13 godzin i 58 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (375)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

12
17
~kaz 2014-04-13 (15:18) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 27 minut temu

Bóg tak chciał bo bez jego woli ponoć nic się nie dzieje. Chyba że chodzi o głupotę ludzką.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~CX 2014-04-13 (15:34) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 11 minut temu

A ja już myślał że w Polsce jachty zaczynają latać:(

odpowiedz

1
0
~BUSOMAT PL 2014-04-13 (15:33) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 12 minut temu

Niektórzy powinni wynajmować wyłącznie autokary.

odpowiedz

3
0
~Marian 2014-04-13 (15:32) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 13 minut temu

Jakie oznakowanie na drogach takie na szlakach wodnych.W Zielonej Górze przebudowano rondo , które jest czynne od kilku miesięcy a na farbę nie starczyło .Jazda jak u arabów kto pierwszy ten wjedzie na pas , którego nie widać. Mandaty nie dla kierowców ale dla tych co zaniedbali wywiązanie się z obowiązków i dopuszczają do takich sytuacji.

odpowiedz

4
0
offca06 2014-04-13 (15:31) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 14 minut temu

jakis pechowy ten weekend, jak nie 7 młodyh ludzi ginie to tu 4 znów....ehh

odpowiedz

4
7
~hehe 2014-04-13 (15:31) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 14 minut temu

najwieksze poparcie w elblagu? pis. przypadek? nie sadze.

odpowiedz

7
9
~FRED 2014-04-13 (15:02) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 43 minuty temu

NO, ALE CZY BYŁA TAM BABA ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~dat 2014-04-13 (15:29) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 16 minut temu

Podobnież sami wzięli kluczyki.

odpowiedz

0
0
~sd 2014-04-13 (15:28) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 17 minut temu

w sumie sprytny sposób na upozorowany wypadek

odpowiedz

53
23
~12 2014-04-13 (15:07) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 38 minut temu

Coś podejrzana sprawa ... spalić się na jachcie to jak utopić się pijąc herbatę.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
2
~odludek 2014-04-13 (15:20) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 25 minut temu

Polska sie wyludnia

odpowiedz

3
5
~ola 2014-04-13 (15:19) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 26 minut temu

PEWNIE CHŁOPY BYŁ NA YACHCIE:)

odpowiedz

1
2
~kolkp 2014-04-13 (15:19) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 26 minut temu

pijani

odpowiedz

5
4
~j23 2014-04-13 (15:18) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 27 minut temu

Seryjny z PiSu działa niezawodnie. Podpadli prezesowi i zahaczyli o linię energetyczną, przynajmniej oficialnie !

odpowiedz

4
4
~świnia 2014-04-13 (14:59) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 46 minut temu

selekcja naturalna trwa :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~Fer 2014-04-13 (15:15) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 30 minut temu

pewnie byli niezle zachlani albo nacpani

odpowiedz

3
4
~monia 2014-04-13 (15:14) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 31 minut temu

jakby poszli z palmą do koscioła zamiast szpanować na jacht, to by zyli

odpowiedz

8
0
~;-0 2014-04-13 (15:10) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 35 minut temu

wystarczy zabezpieczyc podobne miejsca lina z oznakowaniem zlozenia masztów na szlaku zeglugi... podobne pulapki czekaja nie tylko w okolicach zalewu wislanego ale i na szlaku wielkich jezior mazurskich... brak rozeznania, splywy urzadzane samopas bez komandora imprezy... wspolczucie dla rodzin ofiar... pokoj ich zeglarskim duszom

odpowiedz

7
6
~0oo0 2014-04-13 (15:10) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 35 minut temu

zakazac pływania jachtami!!!!

odpowiedz

33
13
~xXx 2014-04-13 (15:07) 6 miesięcy 11 dni 13 godzin i 38 minut temu

Nagroda Darwina czeka...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 21 godzin i 10 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 22 godziny i 21 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 20 godzin i 11 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 19 godzin i 50 minut temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 22 godziny i 19 minut temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 22 godziny i 59 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 13463