Strona główna serwisu
Magdalena Wojnarowska

oprac.Magdalena Wojnarowska

33-​latek oskarżony o napaść i pobicie Tunezyjczyka w Lublinie

33-​latek oskarżony o napaść i pobicie Tunezyjczyka w Lublinie

Lubelska prokuratura oskarżyła 33-letniego mężczyznę o napaść na obywatela Tunezji i publiczne znieważenie go z powodu przynależności rasowej. Włodzimierzowi P. grozi do 5 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło 11 listopada 2016 r. w Lublinie. Tunezyjczyk wraz ze znajomym przyszli do pubu w centrum miasta, aby obejrzeć mecz. Tuż po wejściu został zaatakowany przez Włodzimierza P. 33-latek najpierw wulgarnie zwyzywał obcokrajowca, a następnie dwa razy uderzył go pięścią w żebra. Napastnik odpuścił, gdy przyjechała taksówka, na którą czekał.

Jak poinformowała rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Agnieszka Kępka, Tunezyjczycy sfilmowali zajście telefonami komórkowymi. Nagrania są teraz dowodami w sprawie. Włodzimierz P. przyznał się do słownej agresji i wyzywania obcokrajowca. Twierdzi jednak, że nie pamięta, czy go uderzył. W chwili zajścia mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Według prokuratury, wobec Tunezyjczyka doszło do przemocy i publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej pokrzywdzonego. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (109)
Nie zgadzam się z opinią
71
Zgadzam się z opinią
184
~krzyś 2017-01-10 (11:24) 15 minut temu

jestem przeciw przemocy i nie jestem rasistą ale czy ...Tunezyjczycy sfilmowali zajście telefonami komórkowymi... jest to legalne !!! ??? (nawiazuję do afery podsłuchowej)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
136
~rasistowskie_zuooooo 2017-01-10 (12:23) 23 godzin i 16 minut temu

Aha czyli jest jeden facet, kilku tunezyjczykow, i jeszcze na dodatek moga spokojnie nagrywac - czy tylko mi sie tu cos nie spina?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
85
Zgadzam się z opinią
175
~Max 2017-01-10 (11:16) 23 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8