Strona główna serwisu
Papież złożył życzenia pokoju i dobra w nowym roku

Papież złożył życzenia pokoju i dobra w nowym roku

Papież Franciszek złożył wiernym życzenia pokoju i dobra
• Zaapelował, by kierować się hasłem "Przezwycięż obojętność i zyskaj pokój"
Zwracając się do tysięcy ludzi zgromadzonych na placu Świętego Piotra Franciszek zachęcał ich do tego, by zarówno w radosnych, jak i smutnych momentach zwracali się do Boga, który jest "miłosierdziem i nadzieją".

- Przypominam także o zobowiązaniu, które podjęliśmy w Nowy Rok, w Światowy Dzień Pokoju: "przezwycięż obojętność i zyskaj pokój". Z Bożą łaską możemy je zrealizować w praktyce - powiedział papież.

Na placu Świętego Piotra była polska Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej oraz zespół dziecięcy Promyczki Dobra z Nowego Sącza. Przed południową modlitwą orkiestra i grupa dziecięca dały koncert kolęd i pieśni podhalańskich przy szopce na placu. W niedzielny wieczór wystąpią w kościele Santa Maria in Vallicella ( Chiesa Nuova) w centrum Rzymu.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
54
~Obatel 2016-01-03 (16:51) 55 minut temu

Pilnować granic a nie wałęsać się po Watykanie za kasę podatnika to do Straży Granicznej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
32
~bart 2016-01-04 (11:00) 6 godzin i 46 minut temu

Państwowa orkiestra za nasze pieniądze w Watykanie,ktoś powinien pójść za to siedzieć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
41
~luz 2016-01-03 (16:49) 57 minut temu

A za czyje pieniądze pojechała tam orkiestra? Jak za prywatne to OK, ale jak nie to jeszcze raz pytam, za czyje?

odpowiedz

zgłoś do moderacji