Strona główna serwisu
Niemcy ich rozczarowały. Imigranci z Iraku sprzedają złoto i chcą wrócić do kraju

Niemcy ich rozczarowały. Imigranci z Iraku sprzedają złoto i chcą wrócić do kraju

Według pracowników biura turystycznego w Berlinie, coraz więcej imigrantów z Iraku sprzedaje kosztowności, w szczególności biżuterię, aby kupić bilet powrotny do ojczyzny. Według właściciela biura, które mieści się tuż obok punktu rejestracji dla uchodźców, co najmniej 15 osób dziennie pyta o bilety do Bagdadu czy Erbilu.
- Nie ulega wątpliwości, że w Niemczech jest o wiele bezpieczniej niż w Iraku. Ale niektórzy spośród imigrantów wyobrażali sobie je zupełnie inaczej. Myśleli, że jak tu przybędą, od ręki dostaną mieszkanie i pozwolenie na pobyt stały, aby normalnie żyć. W końcu by je dostali, ale nie mają dość cierpliwości - tłumaczy Alaa Hadrous, właściciel biura turystycznego.

RUPTLY/x-news

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (154)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
1100
~szerokiej drogi 2016-01-15 (18:03) 8 godzin i 6 minut temu

proszę ich nie zatrzymywać

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
965
~ciekawostkixxx.blogspot.com 2016-01-15 (17:55) 8 godzin i 14 minut temu

A czego ci ludzie oczekiwali? Że dostaną samochód,dom i darmowe przytulanie od Niemców? Jesli tak to znaczy,że och oszukano przed wyjazdem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
841
~Bugajek 2016-01-15 (17:47) 8 godzin i 22 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
381
~oko 2016-01-15 (18:15) 7 godzin i 54 minut temu

a skad oni te zloto mieli? bo przeciez jak nawet paszporty ,,pogubili,, a zloto zostalo? ciekaw jestem jak wyglada w niemczech z kradziezami i wlamaniami?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
306
~moherow berecik 2016-01-15 (18:49) 7 godzin i 20 minut temu

To ściema, nawet jeżeli pytają to jakoś nikt nie mówi - pisze o wyjeżdżających... w sumie stu może wyjedzie a "doładują" sie kolejne setki tysięcy. Ściema obliczona na uspokojenie nastrojow

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
303
~stande 2016-01-15 (18:08) 8 godzin i 1 minutę temu

mieszkanie od ręki w Niemczech ??? od roku szukam i jakoś znależć nie mogę , a azylant chciałby od ręki,dobre

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
279
~madi 2016-01-15 (17:57) 8 godzin i 12 minut temu

Pytaja sie o bilety ale chyba zeby sprowadzic reszte rodzinki, haha

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
246
niezapalajswiatla 2016-01-15 (18:55) 7 godzin i 14 minut temu

Jak to wracają?! Ponoć przed wojną uciekali. Uchodzcy. Tak w telewizyi gadali.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
214
~Kamino 2016-01-15 (18:26) 7 godzin i 43 minut temu

Nie mają dość cierpliwości ? Ciekawe, uwierzyli komuś że w Europie od ręki dają obcym za nic mieszkania i pieniądze. Mogą robić co zechcą a nawet gwałcić wszystkie nasze prawa a my będziemy ich utrzymywać ? Pomyliła im się droga do raju tym po śmierci z rzeczywistością.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
207
~090909 2016-01-15 (18:49) 7 godzin i 20 minut temu

Willa i Mercedes dla każdego. Willkommen.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
192
~Kolo z Pikolo 2016-01-15 (18:03) 8 godzin i 6 minut temu

A skąd mają te kosztowności - kozosmrody myślały, że dostaną wszystko za darmo i będą leżeć odłogiem ... ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
183
~kasa 2016-01-15 (20:20) 5 godzin i 49 minut temu

To nie jest prawda. Zamydlaja nam oczy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
176
~df 2016-01-15 (19:08) 7 godzin i 1 minutę temu

i komu ten kit chcecie wcisnac ,

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
156
~gorszy sort 2016-01-15 (20:12) 5 godzin i 57 minut temu

Przypuszczalnie mysleli,ze beda brac kupe pieniadzy i lezec pod drzewem ,i biegac za babami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
154
~fff 2016-01-15 (21:08) 5 godzin i 1 minutę temu

Tepa banda leniwych kozojebcow

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
125
~Kurde 2016-01-15 (18:29) 7 godzin i 40 minut temu

Szerokiej i spokojnej drogi czy raczej morskiej toni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
107
~bosman 2016-01-15 (20:37) 5 godzin i 32 minut temu

I bardzo dobrze .Tylko czemu ich tak mało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
86
~polak 2016-01-15 (19:10) 6 godzin i 59 minut temu

najpierw ich zapraszacie a potem ..kazecie im wracać????oj nieładnie ..ciuś ciuś

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
82
~OSTPREUSSEN. 2016-01-15 (19:59) 6 godzin i 10 minut temu

Mieczaki a nie Asylanci. Wielu Polakow czekalo na ostateczna decyzje w sprawie udzielenia Asylu w Niemczech i 3,- lata ( tyle trwalo wyczerpanie toku instancji odwolawczych) za nim Niemcy ich deportowalĂśi alby wygnali nazad do wolnej juz Polski a Ci nie maja cierpliwosci zaczekac kilka miesiecy. Oni nie nadaja sie na Niemcow gdyz lepszych wyganiano a Slabeuszy nie ma co zachecac.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
53
~spinka 2016-01-16 (15:37) 10 godzin i 32 minut temu

a skąd do cholery te biedne, nieszczęśliwe arabusy mają kosztowności, biżuterie i złoto?? dajcie im nawet za darmo te bilety-w jedną stronę!!

odpowiedz