Strona główna serwisu
Zenon Kubiak

Zenon Kubiak

Czy psy niemieckiej policji wytropiły ślady Ewy Tylman?

Czy psy niemieckiej policji wytropiły ślady Ewy Tylman?

• W środę w miejscu zaginięcia Ewy Tylman jej zapachu szukały specjalistyczne psy niemieckiej policji
• Według ich opiekunów potrafią odnaleźć zapach nawet po kilku miesiącach
• Prokuratura nie ujawnia wyników, ale zapewnia, że zostały one włączone do materiału dowodowego w tej sprawie
Od 23 listopada trwają poszukiwania Ewy Tylman. W najbardziej prawdopodobnej wersji przyjmowanej przez prokuraturę kobieta utonęła w Warcie, a do jej śmierci miał przyczynić się towarzyszący jej tamtej nocy Adam Z. Mimo wielokrotnych akcji poszukiwawczych płetwonurkom nie udało się jednak do tej pory odnaleźć ciała kobiety.

Śledczy mieli nadzieję, że być może nowych informacji w sprawie zaginięcia 26-latki dostarczą poszukiwania z użyciem najlepszych w Europie psów tropiących należących do niemieckiej policji. O ich sprowadzenie do Poznania starano się od dłuższego czasu, ale okazało się to możliwe dopiero teraz.

- Jak nas zapewniają policjanci z Niemiec, tak długi czas, który minął od zaginięcia nie jest przeszkodą, ponieważ te psy są w stanie natrafić na zapach nawet po tak długim czasie - zapewniał jeszcze przed rozpoczęciem akcji w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.


Akcja poszukiwawcza miała wyjątkowy charakter. Na czas pracy psów zamknięto całą okolicę mostu Rocha w ścisłym centrum Poznania. Na teren objęty poszukiwaniami nie wpuszczano samochodów, autobusów, tramwajów, a nawet pieszych. Jeden z psów szukał śladu na samym moście, drugi na nadbrzeżu od strony ul. Mostowej, gdzie najprawdopodobniej Adam Z. miał zepchnąć Ewę Tylman do wody. W trakcie akcji pies wyraźnie kierował się w stronę lustra wody, ale nie wiadomo, jak interpretować to zachowanie.

Niemieccy policjanci pracujący na co dzień z psami przekazali wnioski z akcji wielkopolskiej policji, która o wynikach poinformowała prokuraturę prowadzącą śledztwo.

- Prokuratura nie udziela informacji na temat wyników wczorajszych działań. Mogę jedynie powiedzieć, że zostały one włączone do materiału dowodowego w prowadzonym postępowaniu - mówi Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.


Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (26)
Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
72
~jotes 2016-02-18 (14:12) 17 godzin i 4 minuty temu

Może Niemcy mają też tresowane bobry węszące w wodzie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
55
~! 2016-02-18 (11:56) 19 godzin i 20 minut temu

Ja gutt, niemiecki pies ma 10 000 lepszy węch od polskiego psa!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
34
~meg 2016-02-18 (11:05) 20 godzin i 11 minut temu

Ludzie nie gadajcie głupot że szukają tajnej agentki. To jest sprawa medialna, uruchamiają wszystkie możliwości dają na tą sprawę kasę i dlatego jest możliwość ściągania psów z Niemiec

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
25
~wacus 2016-02-18 (19:47) 11 godzin i 29 minut temu

rzad, prezydent, policja ... teraz jeszcze wyszlo ze nawet nasze psy sa glupsze od niemieckich

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~sen 2016-02-18 (18:45) 12 godzin i 31 minut temu

Ostatnio Policja miała kilka popisowych akcji. Może i w tej sprawie nastąpi przełom. Mam nadzieję, że Ją odnajdą żywą. Może Ją ktoś porwał i ukrywa? Powodzenia i wytrwałości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
17
~claudia 2016-02-18 (23:28) 7 godzin i 48 minut temu

Jak czują się rodzice ( rodziny) innych zaginionych osób którym odmawia się tak rozwiniętych poszukiwań?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
18
~Viki 2016-02-18 (18:47) 12 godzin i 29 minut temu

Byly policjat od naszych psów wyrażnie powiedział....żaden pies nie wywącha tropu po takim czasie i przy takiej aurze gdzie byly mrozy deszcz snieg itd.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~śledztwo 2016-02-18 (18:31) 12 godzin i 45 minut temu

Tak nawiasem. Chodziło o coś zupełnie innego...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
10
~Nie Tylman 2016-02-19 (09:52) 21 godzin i 24 minut temu

Zastanawiam się czy ta Ewa Tylman jest jedyną zaginioną kobietą w tym kraju, tylko Tylman i Tylman kto to jest/był, ze co dnia bębnią o niej media. Jak się czują rodziny innych zaginionych co nie mają pieniędzy aby uruchomić szersze poszukiwania a wsparcia od instytucji takiego jak rodzina Tylman nie dostają....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~a>< 2016-02-19 (15:47) 15 godzin i 29 minut temu

Dwa psy-jeden pewnie szedł śladem Ewy,drugi Adama-tych słoików było kilka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~camel 2016-02-19 (11:16) 20 godzin temu

Te psy to wynik eksperymentów jakie Niemcy robili podczas drugiej wojny światowej, próbowali wyhodować super rasę, i chyba im się udało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Renata 2016-03-18 (10:34) 20 godzin i 42 minut temu

Gdzie moj komentarz ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Renata 2016-03-18 (10:30) 20 godzin i 46 minut temu

Dajcie juz zyc z ta napruta baba!!Jej wina .gdzie sie szlajala nawalona jak nie wiem co?nie tylko ona w Polsce zaginela,a tylko slychac o niej!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Stara 2016-02-27 (18:28) 12 godzin i 48 minut temu

Niemieckie psy żle mi się kojarzą. Pamiętam wojnę i niemiecką okupację. nie mamy innych ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Szukając prawdy 2016-02-26 (08:23) 22 godzin i 53 minut temu

Piękna kobieta.Zapolowano na nią . Myślę , ze była to dobrze przygotowana akcja uprowadzenia. Adam Z.współwinny uprowadzenia .Odwracał uwagę , sugerując utonięcie pani Ewy. Rodzina p. Ewy nie powinna "odpuścić " poszukiwań . Nie znaleziono ciała w Warcie - nie ma powodu wierzyć Adamowi Z. w nieszczęśliwy wypadek jakim miało być utonięcie p.Ewy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
jany33 2016-02-28 (17:52) 13 godzin i 24 minut temu

dziwne ze po tak dlugim czasie zwloki nie wyplynely jeszcze czy ktos wziol na cel szybkosc nurtu rzeki w dniu zdarzenia moze szukaja za blisko moze topielec tonac poplynal dalej wraz znurtem to raz a dwa na filmie gdzie oboje osfiara i adam sie przewrocili w stanie upojenia alkoholowego widac postac w kapturze obserwatora ktory byl raczej trzezwy znaleziono ta osobe? moze dokonano porwania pijanej ofiary adam dostal w leb i nic nie pamieta zatem po co monitoring skoro w niczym nie pomaga polakow sie rozbraja a bandyci maja bron i jak wynika z wypowiedzi rzecznika policji jest bespiecznie pytam gdzie jest bespiecznie skoro ginie osoba i przez tak dlugi okres czasu nie znaleziono nawet kawalka ubrania podartego czy cos tam w sprawie nie ma rzadnych swiadkow dziwne ale wspolczynnik przestepczosci spada i jak ktos powiedzial w wywiadzie ze policja nie broni tylko przyjezdza po czasie stosujac schematy bezradnosci nie podaje sie do publicznej wiadomosci jaki jest wskaznik niewykrywalnosci przestepstw

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
7
~Viki 2016-02-18 (19:30) 11 godzin i 46 minut temu

Ciekawe tylko kto daje tą kasę? No oczywiscie my za to płacimy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
7
~playa 2016-02-18 (17:13) 14 godzin i 3 minuty temu

Na śniadanie zjadłem płatki owsiane i otręby zalane jogurtem naturalnym. Po południu poszedłem na długi spacer... trzeba zadbać o zdrowie i wykorzystać każdą pogodę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
6
~g 2016-02-18 (17:56) 13 godzin i 20 minut temu

Ewa Tylman jak matka Madzi... Żenujące.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~lwchu 2016-03-18 (17:16) 14 godzin temu

Ale obciach policjanci z RP wstyd kompromitacja za co bierzecie kasę .Brak wam węchu.

odpowiedz