więcej

Nie żyje Tadeusz Mosz, publicysta ekonomiczny.

IAR, TVP Info |  aktualizacja 2014-02-05 (08:31) 10 miesięcy 17 dni 13 godzin i 48 minut temu
drukuj

- To smutny dzień dla Telewizji Polskiej - nie żyje Tadeusz Mosz, dziennikarz z prawdziwą pasją - przekazała TVP Info na swoim profilu w serwisie Twitter. Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 60 lat.


Tadeusz Mosz był laureatem wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich m.in. Dziennikarz Gospodarczy Roku 2002 miesięcznika "Pieniądz", Dziennikarz Gospodarczy Roku 2004 "Gazety Finansowej". W 2003 roku program "Plus Minus" i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim.

– Myślę, że będzie trudno znaleźć tak dobrego komentatora i publicystę ekonomicznego – powiedział na antenie TVP Info Maciej Głogowski, wiceszef TOK FM – radia, z którym Tadeusz Mosz był też związany.

– On był taki uśmiechnięty, zawsze starał się być pozytywnie nastawiony. I ten optymizm było widać na każdym kroku. Zresztą nawet kiedy były takie dni gorszej dla niego formy, na pewno nasi słuchacze nie mogli tego rozpoznać. On był taki pogodny, uśmiechnięty, z silną wolą żeby iść, zawsze iść do przodu.

Tadeusz Mosz ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Związany z TVP od 1980 roku. Autor programów o tematyce ekonomicznej.

Waldemar Kuczyński o Tadeuszu Moszu: największy dziennikarz ekonomiczny

– To duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła. To był taki ciepły człowiek, dowcipny, kontaktowy. Odszedł największy dziennikarz ekonomiczny ostatnich wielu lat – tak na antenie TVP Info wspominał Tadeusza Mosza jego wieloletni przyjaciel, ekonomista Waldemar Kuczyński.

– To na pewno nie będzie łatwa sprawa zastąpić Tadeusza – powiedział na antenie TVP Info Waldemar Kuczyński, ekonomista, wieloletni przyjaciel Tadeusza Mosza. – Myśmy się znali od bardzo dawna, muszę powiedzieć, ze ta wiadomość bardzo mnie zaskoczyła. Wiedziałem, że u niego zdiagnozowano już jakiś czas temu bardzo ciężka chorobę, ale wydawało się, że wszystko jest raczej na dobrej drodze, przynajmniej jak go widziałem ostatnio, nie tak bardzo dawno temu, to był dobrej myśli i w ogóle nie robił wrażenia człowieka dotkniętego bardzo ciężką chorobą.

– To z całą pewnością najwybitniejszy dziennikarz telewizyjny i radiowy ostatnich wielu lat. Wydaje mi się, że nikogo takiego od czasów audycji Andrzeja Bobera „Listy o gospodarce” chyba nie było – powiedział Kuczyński. – To świetny dziennikarz radiowy i telewizyjny, jeśli chodzi o wiedzę ekonomiczną, ale również jeśli chodzi o sposób prowadzenia audycji. To co mi się u niego podobało, to duża mądrość i w komentowaniu i w interpretowaniu i troszeczkę naprowadzaniu gości, z którymi zawsze rozmawiał. Duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła – powiedział Kuczyński w TVP Info.


(kab, mj, pg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (557)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

280
28
~MJ 2014-02-05 (08:33) 10 miesięcy 17 dni 13 godzin i 46 minut temu

Ponoć chwalił wydłużenie wieku emerytalnego. Ja też jestem za, ale jak mamy ratować Polskę to może wszyscy obywatele? Dlatego zróbmy też porządek z przywilejami dla mundurówki. Przykład: Policjant, gdy nie ma własnego mieszkania to dostaje dodatek finansowy za brak mieszkania (do tego żona/mąż i na każde dziecko), do tego może ubiegać się o mieszkanie służbowe, które jak już dostanie to po 5 latach może ubiegać się o wykup tego mieszkania na preferencyjnych warunkach. SZOK! Jak długo można jeszcze utrzymywać takie chore przywileje? To oczywiście tylko jeden przykład, a znam ich więcej. Jak mamy ratować ten kraj to wszyscy!!!

odpowiedz

pokaż 28 ukrytych odpowiedzi

124
9
~niedoszły emeryt 2014-02-05 (08:20) 10 miesięcy 17 dni 13 godzin i 59 minut temu

Miał 60 LAT a nam wmawiają ze ludzie dożywają 80 i trzeba podnieść wiek emerytalny.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

88
1
~mistrzu 2014-02-05 (08:40) 10 miesięcy 17 dni 13 godzin i 39 minut temu

i tak ludzie gnają ciągle do przodu , w rzeczywistości idąc w tył , nie mamy czasu dla rodziny , znajomych, ciągły pośpiech niszczy nasze życie bo pośpiech to stres a stres to różne choroby, gdzie te czasy kiedy ludzie bezinteresownie przychodzili na kawe , herbate , pogadać na luzie i pośmiać się choć troche, dzisiaj hmmm dzisiaj tylko spotykamy się tam gdzie już nic nie ma znaczenia na pogrzebach , złe czasy nastają a ludzie są jacyś obcy .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

99
13
~xxx 2014-02-05 (10:04) 10 miesięcy 17 dni 12 godzin i 15 minut temu

Ja pamiętam jak mówił że wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia to dobre posuniecie rządu,bo ludzie żyją dłużej.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

75
10
~Waloj 2014-02-05 (08:05) 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 14 minut temu

Był autorem jednego z najbardziej "strawnych" programów komentujących procesy ekonomiczne. Trzeba dobrze rozumieć temat, by mimo jego złożoności potrafić go przekazać w prosty i zrozumiały sposób. Wielka szkoda.

odpowiedz

64
5
~waskogdynia@wp.pl 2014-02-05 (08:07) 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 12 minut temu

Pozostanie wśród tych z którymi chciałoby się usiąść przy stole. Składam kondolencje rodzinie.

odpowiedz

55
7
~Lidia 2014-02-05 (08:05) 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 14 minut temu

Bardzo lubiłam z Nim programy - dziennikarz a pasją. Wielka szkoda, że tak szybko odszedł.

odpowiedz

66
20
~klmak 2014-02-05 (08:07) 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 12 minut temu

no to ZUS się ucieszył!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

48
3
~nino 2014-02-05 (10:00) 10 miesięcy 17 dni 12 godzin i 19 minut temu

NIE DOCZEKAŁ 67 LAT -TUSKU !!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

44
1
~robert 2014-02-06 (06:47) 10 miesięcy 16 dni 15 godzin i 32 minuty temu

Kto zabrał jego składki emerytalne ? OFE czy ZUS ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

49
6
~zpp 2014-02-05 (08:05) 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 14 minut temu

Fajni ludzie tak szybko odchodzą.

odpowiedz

43
4
~Jacek 2014-02-05 (08:07) 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 12 minut temu

Wyrazy współczucia dla rodziny. Odszedł jeden z nielicznych Wielkich ludzi i dziennikarzy. Już niedługo nie bedzie prawdziwych dziennikarzy. Cześć jego pamięci.

odpowiedz

55
20
~anna 2014-02-05 (10:19) 10 miesięcy 17 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Dziennikarz dyspozycyjny bo innych nie było , a ten Kuczyński dla mnie to taka ka....,że jakich mało ,jak ja go niecierpię,przełączam kanały jak go widzę

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

39
5
~Jacek 2014-02-05 (09:24) 10 miesięcy 17 dni 12 godzin i 55 minut temu

Chcemy obniżenia wieku emerytalnego do 56 lat!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

41
7
~Wojtas 2014-02-05 (07:29) 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 50 minut temu

Szkoda wspaniałego człowieka i dziennikarza. Dlaczego tak szybko? Współczucia dla rodziny. RIP

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

32
1
~ktoś 2014-02-07 (12:57) 10 miesięcy 15 dni 9 godzin i 22 minuty temu

No i nie dożył emerytury z ZUS-u.

odpowiedz

42
11
~a.n 2014-02-05 (17:41) 10 miesięcy 17 dni 4 godziny i 38 minut temu

chwalił podniesienie wieku emerytalnego ,to mi go nie żal. o i sam o to potknął się.nastepnych poproszę. Tusk .Palikot.całe Po.i inni co łapy podnosili patrzcie i Wy możecie nie doczekać 67.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

32
1
cititax 2014-02-05 (10:18) 10 miesięcy 17 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Służba zdrowia jest do niczego. Zaufana Pani Doktor wysłała moją ukochaną ciocię na tamten świat, a przed jej odejściem leczyła ją przez trzy miesiące na grypę zamiast dać jej skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej (płuc). Na płucach miała zmiany nowotworowe. Choć od śmierci minęły prawie trzy lata nadal nie mogę się z tym pogodzić. Dla lekarzy liczy się pieniądz nie pacjent, a powinni mieć podejście do każdego pacjenta indywidualne.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

38
7
~iwa 2014-02-05 (08:25) 10 miesięcy 17 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Byl dziennikarzem wyjatkowym z klasa i ogromna wiedza,ktora przekazywal w tak dynamiczny sposob dociarajac do nas.Szkoda tylko ze ta straszna choroba zabrala nam go w tak mlodym wieku. Wspolczucia dla rodziny..

odpowiedz

34
4
~cvb 2014-02-06 (14:28) 10 miesięcy 16 dni 7 godzin i 51 minut temu

Ten gość krzyczał, ze żyjemy coraz dłużej i musimy pracować dłużej.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 7 godzin i 24 minuty temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 8 godzin i 50 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 8 godzin i 5 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 10 godzin i 24 minuty temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 11 godzin i 28 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 11 godzin i 53 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32366