więcej

Galerie

Największe huragany w historii

aktualizacja 2013-04-17 (14:01) 1 rok 5 miesięcy 13 godzin i 39 minut temu

następna. 1 / 11

Przerażające prognozy naukowców: to rok katastrof

Sezon atlantyckich huraganów będzie w 2013 roku ponadprzeciętny - przewidują synoptycy z Uniwersytetu Stanowego w Kolorado. Nad Atlantykiem ma pojawić się 18 burz tropikalnych, z których dziewięć przekształci się w huragany.

Cztery huragany będą silne z utrzymującymi się wiatrami wiejącymi z prędkością co najmniej 178 km na godzinę - poinformowali agencję Reutera eksperci z Kolorado, znani z precyzyjnych prognoz długoterminowych.

Średnio w sezonie huraganów, który trwa od 1 czerwca do 30 listopada, występuje około dwunastu burz tropikalnych, sześć huraganów i dwa większe huragany nad Oceanem Atlantyckim, Morzem Karaibskim i Zatoką Meksykańską.

Zobaczcie największe huragany w historii, rekordowe nie tylko pod względem wstrząsającej liczby ofiar, ale także pod względem zniszczeń.

(PAP/Wikipedia/ewak)

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 66.67%
nie 1 33.33%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Przerażające prognozy naukowców: to rok katastrof

Opinie (84)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~zibi 2013-04-18 (15:36) 1 rok 4 miesiące 30 dni 12 godzin i 4 minuty temu

oby było jak mówią

odpowiedz

2
1
~mng 2013-04-18 (13:13) 1 rok 4 miesiące 30 dni 14 godzin i 27 minut temu

Nawet największe huragany nie mają szns z Amerykańskimi drogami, one zawsze wychodzą cało z opresji, w Polsce pierwsze by uległy zniszczeniu i nie było by dojazdu do poszkodowanych. Podstawą rozwiniętych państw jest dobra komunilacja.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
3
~tyiuu 2013-04-17 (16:40) 1 rok 5 miesięcy 11 godzin i 1 minutę temu

Tylko nowy podatek nas uratuje! Od CO2 już podziałał i zima nie chciała się skończyć - teraz czas na...powiedzmy azot!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~srg 2013-04-18 (13:49) 1 rok 4 miesiące 30 dni 13 godzin i 51 minut temu

wy tam sie znacie

odpowiedz

1
0
~kris 2013-04-18 (10:41) 1 rok 4 miesiące 30 dni 16 godzin i 59 minut temu

ja się pytam gdzie są spadające ptaki?:D wp strasznie się pogrąża

odpowiedz

2
1
~Jak co roku 2013-04-18 (10:12) 1 rok 4 miesiące 30 dni 17 godzin i 28 minut temu

co rok to samo, globalne ocieplenie ( oziębienie chyba ) straszliwe huragany, wymieranie, choroby , itp juz żygać mi się tym chce

odpowiedz

3
1
~Ostatni Białas 2013-04-17 (20:16) 1 rok 5 miesięcy 7 godzin i 24 minuty temu

gmail.com)

odpowiedz

3
0
~makler 2013-04-17 (19:45) 1 rok 5 miesięcy 7 godzin i 55 minut temu

no to hurra, dolar pójdzie w górę

odpowiedz

11
3
~kamil 2013-04-17 (14:23) 1 rok 5 miesięcy 13 godzin i 17 minut temu

ucisk finnsowy katasrofy i wony i tszesienia ziem spytam wpros dokont idziesz nasz piekny swiecie

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

9
1
~LUK 2013-04-17 (19:25) 1 rok 5 miesięcy 8 godzin i 15 minut temu

co to za katastrofy ? o polsce nic niepiszą w POLSCE JEST KATASTROFA tusk !

odpowiedz

3
1
~bari76 2013-04-17 (19:22) 1 rok 5 miesięcy 8 godzin i 18 minut temu

W USA to moze sie i ziemia pod wodej zapasc moze wteczas przestana wojowac z calym swiatem a zaczna patrzyc na wlasne podworko.

odpowiedz

1
0
~artu 2013-04-17 (19:17) 1 rok 5 miesięcy 8 godzin i 23 minuty temu

tylko dla ameryki

odpowiedz

7
0
~xio 2013-04-17 (17:43) 1 rok 5 miesięcy 9 godzin i 57 minut temu

Tylko kominy z cegły. Reszta to sklejka, płyta KG i tapeta. Byle wiatr to rozwalić może.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~rono 2013-04-17 (18:58) 1 rok 5 miesięcy 8 godzin i 42 minuty temu

A oni g.... wiedzą.

odpowiedz

2
0
~w 2013-04-17 (18:52) 1 rok 5 miesięcy 8 godzin i 48 minut temu

magnańskie psy w akcji ! monika tarasiuk uradowana !

odpowiedz

9
2
~prymus 2013-04-17 (18:51) 1 rok 5 miesięcy 8 godzin i 49 minut temu

nie huragany ino HAARP

odpowiedz

17
1
~wania 2013-04-17 (18:25) 1 rok 5 miesięcy 9 godzin i 15 minut temu

wytnijta resztę lasów Amazonii i zapylta atmosferę kolejnymi tysiącami ton pyłów a potem ujadajta że huragany. wot, amerykańce

odpowiedz

4
0
mam@ 2013-04-17 (18:19) 1 rok 5 miesięcy 9 godzin i 21 minut temu

Czy rodzina osoby uznanej za 'zaginioną' otrzymuje świadczenia, odszkodowania itp ?? Ciekawi mnie, gdzie podziało sie tyle dziesiątek, setek ludzi czy ich ciał....

odpowiedz

4
0
~stancki 2013-04-17 (18:07) 1 rok 5 miesięcy 9 godzin i 33 minuty temu

Teraz przestana budować altanki z drewna i papieru.

odpowiedz

6
1
~zibi 2013-04-17 (18:04) 1 rok 5 miesięcy 9 godzin i 36 minut temu

Huragan to mam co rano pod kołdra :)

odpowiedz