Trwa ładowanie...
kraków

Znów alarm smogowy w polskich miastach. Gdzie jest najgorzej?

Dramatyczna sytuacja smogowa w kilku miastach w Polsce. Najgorzej jest w Katowicach, gdzie stężenie pyłu zawieszonego PM10 wynosi 319,6 µg/m3, oraz w Krakowie (320,1 µg/m3). W obu miastach zaleca się ograniczenie przebywania na wolnym powietrzu.

Share
Znów alarm smogowy w polskich miastach. Gdzie jest najgorzej?
Źródło: Facebook/Krakowski Alarm Smogowy
d27t4u3

Stężenia zanieczyszczeń odnotowano w stacjach pomiarowej: na ul. Kossutha 6 w Katowicach oraz w al. Krasińskiego (Kraków).

Bardzo zła jakość powietrza jest też we Wrocławiu (stacja pomiarowa: ul. Wyb. J. Conrada-Korzeniowskiego 18) i w Łodzi (ul. Gdańska 16). We Wrocławiu stężenie PM10 wynosi 289,1 µg/m3, zaś w Łodzi - 233,1 µg/m3.

d27t4u3

"Bardzo zła" jakość powietrza odnotowywana jest, gdy stężenie zanieczyszczeń wyniesie powyżej 200 mikrogramów. Przekroczenie 300 mikrogramów pyłu na metr sześcienny oznacza alarm smogowy.

Na początku lutego rząd ogłosił, że idzie na wojnę ze smogiem. - Pracujemy nad systemem wspierającym samorządy przy realizacji zadań na rzecz czystego powietrza - zapowiedział minister środowiska Jan Szyszko. Jak dodał, resorty energii i rozwoju w ramach walki ze smogiem przygotowują odpowiednie rozporządzenia o jakości paliw i wydajności pieców.

d27t4u3

Podziel się opinią

Share
d27t4u3
d27t4u3
Więcej tematów