Trwa ładowanie...

Zjazd z Mostu Łazienkowskiego na Puławy już otwarty

Zarząd Dróg Miejskich zrobił warszawiakom świąteczny prezent.

Zjazd z Mostu Łazienkowskiego na Puławy już otwarty
d21hqlb
d21hqlb

Wykonawca zakończył pracę pięć miesięcy przed planowanym terminem. Zgodnie z umową prace przy estakadzie miały się zakończyć do 31 maja przyszłego roku. - Mamy prezent na święta - otwieramy zjazd na Puławy. Łącznik pomiędzy konstrukcją mostu Łazienkowskiego a estakadą zjazdową w kierunku Puław został wyremontowany przed czasem - poinformował na swoim profilu społecznościowym Zarząd Dróg Miejskich.

W czasie prac nad odbudową mostu Łazienkowskiego i rozbiórki betonowych elementów okazało się, że łącznik estakady zjazdowej w kierunku Puław jest w złym stanie. - Podjęliśmy decyzję o jego natychmiastowym remoncie - informuje ZDM.

Prace polegały na rozebraniu zdegradowanej konstrukcji i jej odtworzeniu. - Wykonaliśmy zbrojenia, wylaliśmy beton, który został następnie zaizolowany, ułożyliśmy krawężniki. Później powstała nawierzchnia jezdni – dwie warstwy asfaltu: wiążąca i ścieralna. W ostatnim czasie montowaliśmy przykrycia dylatacyjne – wybraliśmy rozwiązanie dostosowane specjalnie do natężenia ruchu, jakie zwykle panowało na tym odcinku - czytamy w oświadczeniu ZDM. Ostatnie prace to montaż barier i wykonanie oznakowania poziomego.

d21hqlb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21hqlb
Więcej tematów