Trwa ładowanie...
d28aofo
d28aofo
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatrzymano podejrzanego o strzelaninę w Charleston

Mężczyzna podejrzany o zastrzelenie dziewięciu osób w jednym z kościołów w Charleston w amerykańskim stanie Karolina Południowa został zatrzymany w mieście Shelby - podały amerykańskie stacje telewizyjne. Informacje potwierdziła prokuratura USA. W momencie zatrzymania 21-latek był uzbrojony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28aofo

Jako pierwsza o zatrzymaniu poinformowała stacja telewizyjna WCCB na swoim profilu na Twitterze. Następnie wiadomość potwierdziły CNN i MSNBC. Wcześniej władze zidentyfikowały mężczyznę jako 21-letniego Dylanna Roofa.

Informacje potwierdziła amerykańska prokurator generalna Loretta Lynch, dodając, że mężczyzna przebywa w areszcie. Wydarzenia z Karoliny Południowej określiła jako "tragiczną zbrodnię". Zapewniła jednocześnie, że władze podejmą wysiłek, aby dokładnie zbadać sprawę i jej podłoże.

d28aofo

Wśród zabitych strzelaniny był m.in. pastor. W uczęszczanym przez Afroamerykanów XIX-wiecznym kościele metodystycznym ogień otworzył biały mężczyzna, który następnie zbiegł. Do zbrodni doszło w środę około godz. 21.00 czasu lokalnego, czyli o godz. 3.00 nad ranem w czwartek w Polsce.

Na tragiczne wydarzenia w Charleston zareagowali kandydaci na prezydenta USA - mająca w środę spotkanie wyborcze w Charleston Demokratka Hillary Clinton i prowadzący kampanię w Charlotte w Karolinie Północnej Republikanin Jeb Bush. Oboje oświadczyli, że pozostają myślami z rodzinami ofiar.

d28aofo

Podziel się opinią

Share

d28aofo

d28aofo
Więcej tematów