Trwa ładowanie...
d7dk5ze
d7dk5ze
x-news/TVN 24

Zatrzymano podejrzanego o strzelaninę w Charleston

Mężczyzna podejrzany o zastrzelenie dziewięciu osób w jednym z kościołów w Charleston w amerykańskim stanie Karolina Południowa został zatrzymany w mieście Shelby - podały amerykańskie stacje telewizyjne. Informacje potwierdziła prokuratura USA. W momencie zatrzymania 21-latek był uzbrojony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d7dk5ze

Jako pierwsza o zatrzymaniu poinformowała stacja telewizyjna WCCB na swoim profilu na Twitterze. Następnie wiadomość potwierdziły CNN i MSNBC. Wcześniej władze zidentyfikowały mężczyznę jako 21-letniego Dylanna Roofa.

Informacje potwierdziła amerykańska prokurator generalna Loretta Lynch, dodając, że mężczyzna przebywa w areszcie. Wydarzenia z Karoliny Południowej określiła jako "tragiczną zbrodnię". Zapewniła jednocześnie, że władze podejmą wysiłek, aby dokładnie zbadać sprawę i jej podłoże.

d7dk5ze

Wśród zabitych strzelaniny był m.in. pastor. W uczęszczanym przez Afroamerykanów XIX-wiecznym kościele metodystycznym ogień otworzył biały mężczyzna, który następnie zbiegł. Do zbrodni doszło w środę około godz. 21.00 czasu lokalnego, czyli o godz. 3.00 nad ranem w czwartek w Polsce.

Na tragiczne wydarzenia w Charleston zareagowali kandydaci na prezydenta USA - mająca w środę spotkanie wyborcze w Charleston Demokratka Hillary Clinton i prowadzący kampanię w Charlotte w Karolinie Północnej Republikanin Jeb Bush. Oboje oświadczyli, że pozostają myślami z rodzinami ofiar.

d7dk5ze

Podziel się opinią

Share
d7dk5ze
d7dk5ze
Więcej tematów