Trwa ładowanie...
d3nlpzg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach bombowy na północy Kamerunu - co najmniej 19 zabitych

Co najmniej 19 osób zginęło w samobójczym zamachu na północy Kamerunu - poinformowały źródła wojskowe. Nikt nie przyznał się do tego ataku, ale przypuszcza się, że stoi za nim islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Kamerunu uważają, że za atakami stoi Boko Haram
Władze Kamerunu uważają, że za atakami stoi Boko Haram (AFP, Fot: Stringer)
d3nlpzg

Kameruńska telewizja podała, że zamachowcem była młoda dziewczyna, która zdetonowała bombę w zatłoczonym barze w mieście Maroua. W wyniku potężnej eksplozji zginęło co najmniej 19 osób, a ponad 60 zostało rannych.

To kolejny zamach w tym mieście w ostatnich dniach. W środę, w dwóch samobójczych atakach, dokonanych także przez nastolatki, zginęło tam co najmniej 13 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Nikt nie przyznał się do tych zamachów. Władze Kamerunu uważają, że stoi za nimi Boko Haram. To islamistyczne ugrupowanie, od lat dokonujące ataków w sąsiedniej Nigerii, dąży do zdestabilizowania także części Kamerunu.

d3nlpzg

Podziel się opinią

Share

d3nlpzg

d3nlpzg
Więcej tematów