Trwa ładowanie...
zbigniew ziobro

Wyrok TSUE ws. SN. Zbigniew Ziobro komentuje

Zbigniew Ziobro nie jest zaskoczony wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE. Minister sprawiedliwości nazwał je bardzo dobrym rozstrzygnięciem, które "przesuwa piłeczkę z powrotem na polskie podwórko".

Share
Wyrok TSUE ws. SN. Zbigniew Ziobro komentuje
Źródło: East News, Fot: Jacek Domiński
dj555xa

Zbigniew Ziobro wyjaśnił, że orzeczenie TSUE jasno wskazuje, że nie jest to organ właściwy do oceniania spraw związanych z organizacją polskiego sądownictwa. Minister sprawiedliwości wskazał, że ostatnie słowo w tej sprawie ma Trybunał Konstytucyjny i to on się ostatecznie wypowie w tej sprawie.

- To wielka porażka nadzwyczajnej kasty, tych wszystkich, którzy wierzyli, że ten wyrok sprawi, że Krajowa Rada Sądownictwa i nowe izby Sądu Najwyższego zostaną uznane za nieważne, nielegalne w świetle prawa europejskiego - powiedział o werdykcie Zbigniew Ziobro. Minister stwierdził, że TSUE orzekł to, czego on się spodziewał.

dj555xa

Wyrok TSUE ws. SN. Zbigniew Ziobro komentuje

TSUE orzekł we wtorek, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność nowej Izby Dyscyplinarnej. W przypadku stwierdzenia jej braku, może cofnąć decyzje podjęte przez organy powołane z naruszeniem prawa - w tym nową KRS. Dotyczy to m.in. sędziów rekomendowanych przez Radę.

Zawiłą sytuację wokół polskiej praworządności tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Robert Grzeszczak. - Teraz wszystko zależy od naszych sądów. Ale skutkiem może być więcej chaosu - powiedział.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj555xa

Podziel się opinią

Share
dj555xa
dj555xa
Więcej tematów