Trwa ładowanie...
d1u2di7

Wypadek limuzyny SOP. Michał Dworczyk komentuje

- Mamy okres przejściowy w SOP. Jednak ochraniani czują się bezpiecznie - powiedział Michał Dworczyk. To reakcja szefa kancelarii premiera na wypadek limuzyny, w której jechał minister Jarosław Gowin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk (PAP)
d1u2di7

Michał Dworczyk był gościem na antenie Polsat News. Szef kancelarii premiera był pytany m.in. o wypadek z udziałem limuzyny SOP, którą jechał minister Jarosław Gowin. Zdaniem policji kierowca nie zachował należytej ostrożności. Dostał mandat i punkty karne.

- Mamy do czynienia z okresem przejściowym w SOP, podczas którego pewne procedury muszą się dotrzeć i muszą zostać doprowadzone do perfekcji. Wypadki, kolizje, stłuczki kierowców, wcześniej BOR-u a dziś SOP-u, od czasu do czasu się zdarzają - mówił polityk.

- Nie korzystam z ochrony Służby Ochrony Państwa, ale te osoby, które jeżdżą z SOP czują się pewnie i bezpiecznie - dodał Dworczyk.

d1u2di7

Zobacz też: Wypadek w Lubuskiem. Potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz

Co dalej z Magdaleną Biejat? Zapowiedź Michała Dworczyka

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia Magdaleny Biejat. Przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny przyznała w najnowszym wywiadzie, że krzyż wiszący na sali posiedzeń sejmowych "kłuje ją w oczy". - Nie uważam, że to jest dobre miejsce na krzyż - stwierdziła parlamentarzystka.

- Każdy przewodniczący komisji, także pani Magdalena Biejat, powinien pamiętać, że ta funkcja nie jest dana raz na zawsze. Moim zdaniem inna osoba lepiej sprawdziłaby się na tym stanowisku - stwierdził Michał Dworczyk, pytany o to, czy PiS żałuje tego, że polityk Lewicy sprawuje funkcję szefa Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

d1u2di7

Afera ws. Mariana Banasia. Co z planem B?

Ostatnio NIK przedstawił raport z kontroli w Służbie Więziennej. Wynika z niego, że nieprawidłowości mogły narazić Skarb Państwa na wielomilionowe straty. W obronie zarządzanej przez siebie służby stanął Patryk Jaki. Z kolei Michał Dworczyk przyznał na antenie Polsat News, że nie zapoznał się szczegółowo z raportem NIK.

- Po wstępnej wersji doniesień do prokuratury nie było, pojawiły się teraz. Powinny zostać wyjaśnione, ale sam program resocjalizacji więźniów dzięki pracy jest dobry - powiedział szef kancelarii premiera.

Warto podkreślić, że Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rząd przygotował plan B ws. Mariana Banasia. Jednak szef NIK wciąż nie podał się do dymisji - czy zapowiedź premiera była blefem?

- W sprawie Banasia analizujemy różne rozwiązania. Dopóki nie zostaną dopracowane i formalnie ogłoszone, nie będę ich komentował - oświadczył Dworczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d1u2di7

Podziel się opinią

Share

d1u2di7

d1u2di7
Więcej tematów